Tribuna/Футбол/Блоги/По ту сторону моря/No surprises або Як турки новий футбольний сезон відкривали

Цього вікенду в Анкарі було розіграно Суперкубок Туреччини. Блог «По ту сторону моря» розповідає, як це було.

Автор — Asphalt
9 августа 2015, 23:25
1

Поки Фенербахче заслужено відгрібав у Львові від Шахтаря, а Трабзонспор на день пізніше ганебно повторював аналогічну процедуру в протистоянні зі скромним македонським клубом Работнічкі, володар золотого дублю в сезоні 2014/15 стамбульський Галатасарай мав намір протестувати фіналіста кубку Бурсаспор в традиційному передсезонному протистоянні (до речі, згодом буде спеціальний пост, присвячений підсумку єврокваліфікації турецьких клубів, але поки не про це).

Історично Галатасарай до цього матчу (та і після цього теж) був лідером по кількості завойованих Суперкубків – починаючи з 1966 року, «Джім Бом» занесли в клубний музей усього тринадцять трофеїв. Бурсаспор же востаннє до цього грав у Суперкубку в 2010, коли безальтернативно поступився Трабзонспору 0:3. Не дуже вдала слава в цьому турнірі переслідувала команду завжди – для Бурси перемога над Галатасараєм могла означати історичний перший Суперкубок.

Але якщо Бурсаспору свою історію треба було творити на полі, то для столиці (може хто ще досі не знав) Анкари – це було вирішено раніше. За досить довгий час розіграшів трофея, матч за Суперкубок вперше відбувався саме тут, на стадіоні «Османли», місткістю трохи менше 20 тис. осіб.

Востаннє клуби сходились між собою трохи більше двох місяців тому, 3 червня, в згаданому фіналі кубка. Тоді в досить драматичному матчі, що відбувався в Бурсі, перемогу святкував Галатасарай з рахунком 3:2, а хет-триком відзначився основний центрфорвард збірної Бурак Йілмаз. Бурсаспор не забув, прагнув реваншу і, забігаючи наперед, перекрив Бурака наглухо, надавши йому лише один шанс на протязі усіх 90 хвилин.

Говорячи про кадри і яскраві дебюти, яких в цьому турецькому сезоні буде досить багато, згадуємо про Лукаша Подольські, який відіграв 84 хвилини і був дуже активним зі сторони Стамбула, і про чеха Томаша Сівока, який дебютував за Бурсаспор після семи років, проведених в іншому Босфорському гранді - Бешикташі. Ще, як цікавий штрих - Галатасарай вперше за довгий час прийняв чорні шорти до комплекту домашньої форми. Були червоні, були білі, а тут Сарай вирішив знову повернутись до оригінальних традицій.

Гра пішла з місця одразу в кар’єр. Вже на третій хвилині Бурсаспор після хорошої комбінації створив, напевне, найнебезпечніший свій момент в цій зустрічі. Передача з лівого флангу знайшла цілком вільного Седріка Бакамбу, який стріляв з розвороту в дальній кут. Муслера потягнув і відбив м’яч в сторону. Його побіг добивати швидконогий вінгер Озан Туфан, але неймовірним чином його удар метрів з чотирьох було заблоковано. Вже за хвилину Снейдер запускав з глибини Подольські на вихід, але тому не вистачило швидкості та простору.

Після суперефектного старту гра заспокоїлась до 20-ої хвилини, коли класний удар Снейдера з-за меж штрафного в акробатичному стрибку витягнув кіпер номінальних гостей Мерт Гюнок. Слід зазначити, що кіпер провів дуже хороший матч, не раз виручав партнерів протягом всього ігрового часу, але на 21 хвилині він таки свою команду врятувати не зумів після нескладного удару Ясіна Озтекіна. М’яч метрів з двадцяти летів у лівий від воротаря кут, але не настільки сильно, щоб назвати його таким, який не візьмеш. 1:0, Галатасарай.

Тим не менш, вже за дві хвилини Бурсаспор організував ефективну відповідь. Після подачі штрафного з лівого флангу, Сівок як слід вистрибнув і замкнув подачу. Все би нічого, але він знаходився на півтора кроки ближче до воріт від останнього захисника. Справедливо зафіксований офсайд і сперечання з рефері, які, звісно, нічого не дали. Зустріч обслуговував, до речі, той самий рідний і близький Джюнейт Чакир.

На 45+1 хвилині трапився анонсований єдиний момент Бурака, який замикав в падінні подачу Сабрі Саріоглу з правого флангу, але влучив прямісінько в Гюнока, який вже завалювався на газон. Втім, в динаміці це виглядало як дуже ефектний сейв, та і взагалі після пропущеного голу, страж воріт Бурсаспору більше не припускався помилок, а навпаки рятував команду раз за разом.

Другий тайм Бурсаспор, як і повинно бути, почав активніше. Удар головою  Бакамбу розминувся з дальною стійкою, а удар з далекої відстані Жосуе (екс-Порту, не плутати з капітаном Вольфсбурга-2009) Муслера відбив. Далі було кілька напівмоментів у Подольські, який був, на мою думку, найактивнішим у складі Сарая, а також вилучення на 88 хвилині Емре Чолака за відверто брудний удар ззаду шипами по ікрі суперника. На останніх хвилинах нас чекали безпросвітні спроби Бурсаспора не те, що створити момент, з якого можна забити гол, а хоча би і якийсь натяк на фінальний штурм.

Таким чином, Галатасарай в цікавій грі з непоганою для стороннього глядача кількістю моментів оформив чотирнадцятий Суперкубок Туреччини, а Бурсаспор знову повертається на берег Егейського моря ні з чим.

Вже найближчої п’ятниці в 21:45 розпочинається повноцінний новий сезон, в цей час на Шюкрю Сараджоглу Фенербахче прийматиме Ескішехірспор.