Tribuna/Хоккей/Блоги/Цифри Пекіна-2022 з FAVBET/Цифра дня. Фінляндія виграла хокейне золото – йшли до цього неймовірно довго

Цифра дня. Фінляндія виграла хокейне золото – йшли до цього неймовірно довго

ОКР задовольнилася сріблом.

20 февраля 2022, 13:25
5

ОКР задовольнився сріблом.

Останній змагальний день Ігор закінчувався золотим матчем у чоловічому хокеї. У фіналі грали збірні Фінляндії та ОКР, які в півфіналах подолали Словаччину та Швецію відповідно.

Фіни виграли, програвавши 0:1. Головним героєм матчу став нападник фінського ж «Йокеріта» Ганнес Бйорнінен, який і по КХЛ знає, як розбиратися із росіянами. Спочатку, щоправда, відзначився із негативного боку: у першому періоді вилучився, а у більшості збірна ОКР відкрила рахунок.

Але потім Бйорнінен виправився: у другому періоді викотив шайбу на Покку, який зрівняв рахунок (іронічно, що той грає за омський «Авангард»). А в третьому в першій же атаці після передачі партнера перенаправив шайбу у ворота.

Для Фінляндії це історичне досягнення. У олімпійському хокеї збірна дебютувала у 1952 році, і з 1960-го виступала безперервно – загалом у Пекіні вже грали 18-й раз. У цей час тричі вигравали ЧС (у 1995, 2011, 2019 роках), 4 рази брали бронзу Ігор (1994, 1998, 2010, 2014) та двічі програвали фінали (1998, 2006).

І от – нарешті – олімпійське золото.

Сам герой фіналу прокоментував його так: «Я зараз переживаю надзвичайні емоції. Ми увесь цей час наполегливо працювали усі разом. Завдяки цьому ми завоювали золоті медалі. Наша перемога абсолютно заслужена. Ми створили багато гольових моментів, у цьому не тільки моя заслуга, попри два набраних очки. Ми вірили у себе і єдиною командою досягли успіху».