Tribuna/Футбол/Блоги/spotbox/«Шахтар» здобуває важливу виїздну перемогу в дуелі з «Брагою»

«Шахтар» здобуває важливу виїздну перемогу в дуелі з «Брагою»

Перший матч четвертьфіналу Ліги Європи завершився перемогою «гірників» з рахунком 1-2.

Блог — spotbox
Автор — vados1595
8 апреля 2016, 14:25

Перед початком матчу єдиним питанням,яке залишалося відкритим стосовновно складу "Шахтаря",було місце в центрі захисту,адже через дискваліфікацію цей матч пропускав Олександр Кучер,його місце на полі Мірча Луческу довірив Івану Ордецю.

З перших хвилин матчу футболісти Браги прагнули взяти гру під свій контроль і це їм тривалий час вдавалося робити. Можна сказати, що очікуваних небезпечних контратак від Шахтаря майже до самої перерви ми не бачили, тоді як португальці проводили велику кількість позиційних наступів. Інша справа, що зламувати оборону гірників у господарів не дуже виходило. Найнебезпечніші моменти були створені ударами з середніх і дальніх дистанцій,Рафа дуже сильно і небезпечно пробити по центру воріт,але Пятов виставив кулаки, від яких шкіряний снаряд полетів на кутовий.

Шанс відзначитися у команди Луческу був на 43-й хвилині протистояння. Марлос отримав пас п'ятою від Коваленко на правому краю чужого штрафного, але замість удару раптом почав прибирати суперника і втратив ігрового снаряда,єдине ,що отримав "Шахтар" з цього момену це право на кутовий удар. Але, взяття воріт Матеуса таким чином було лише ненадовго притримано. Після подачі з кутового від захисника Браги м'яч відлетів прямо до Ракицького на дальню штангу, звідки Ярослав потужним ударом пробив воротаря.

Гра після перерви значно відрізнялася від тієї , за якою ми спостерігали до неї. Правда, якщо в першому таймі «Шахтар» якось дуже впевнено зупиняв всі спроби загострити ситуації біля воріт Пятова, то в другому вільних зон в безпосередній близькості до воріт було більше.

Найреальніший шанс відігратися був у того ж Рафи. Після кутового біля наших воріт Пятов не кращим чином вибив м'яч, не змогли і захисники винести м'яч зі штрафної - хаотичний рух м'яча по штрафній господарі завершили пасом на Рафу, який із забивної дистанції пробив в поперечину. Ще через деякий час небезпечний удар поруч зі штангою воріт П'ятова виконав Вукчевич. І знову у відповідь Шахтарю вдалося реалізувати свою контратаку. Гольову атаку розпочав довгим введенням Пятов, Марлос на правому фланзі втік від захисника, після чого прострілив уздовж воріт - на лінії воротарського Феррейра був першим на м'ячі і легким дотиком перекинув кіпера португальців.

І все ж зберегти свої ворота сухими «Шахтар» не зумів. На 89-й хвилині після флангового навісу  Вілсон,який вийшов на поле на 75 хвилині, випередив Ордеця в боротьбі за верховий м'яч і головою підрізав м'яч у кут воріт. У розпорядженні «Браги», щоб врятувати гру, були ще три компенсовані хвилини. Дуже нервовими вони вийшли і для «Шахтаря», і для всіх вболівальників - але «гірники» відбилися і здобули дуже важливу перемогу на шляху до півфіналу Ліги Європи.

Забитий португальцями гол залишив живою інтригу у повторному матчі, який відбудеться 14 квітня у Львові.Тим більше, що Мірчі Луческу за тиждень знову доведеться експериментувати у центрі оборони. У Бразі жовту карточку заробив Ярослав Ракицький, який пропустить зустріч з португальцями та не зможе сформувати звичний дует з Олександром Кучером, який вже відбув дискваліфікацію.Втім підсумковий результат першого матчу – 2:1 на користь донеччан дозволяє їм з впевненістю дивитися у майбутнє.