Tribuna/Футбол/Блоги/Мій протест/Четвертьфінальний матч «Динамо»: золотий м'яч Бєланова, розгром Бешикташа і перший спонсор

Перший спонсор «Динамо», золотий м’яч Ігоря Беланова і розгром в четвертьфіналі

Блог — Мій протест
6 августа 2020, 13:59
4

УВАГА!! СУБ’ЄКТИВНА ДУМКА

1987 року, в місті Київ відбувся історичний поєдинок - четвертьфінал Кубка європейських чемпіонів між київським «Динамо» і стамбульським «Бешикташем». За рік до цього кияни виграли другий європейський трофей – Кубок володарів кубків, обігравши у фіналі «Атлетико» Мадрид. Перша зустріч «Динамо» з «Бешикташем», яку довелося переносити три рази через снігопад, вийшла з розгромним для турків рахунком - 5:0.

Матч-відповідь відбулася через чотири дня. До другого матчу кияни підійшли з кадровими проблемами. Кузнецов і Рац пропускали матч через перебір «гірчичників», але якщо дивитись на рахунок першого матчу, то це однозначно плюс, адже до півфіналу вони підходять без карток. Травмованими були: Безсонов, Яковенко, Євсєєв і Яремчук. До речі, головний європейський індивідуальний трофей - золотий м’яч був вручений Ігорю Бєланову саме перед цим матчем

«Із задоволенням виконую цю місію, оскільки в минулому році Бєланов був, безперечно, найсильнішим футболістом в Європі. Стрімкі проходи і важкі удари по воротах ваш футболіст продемонстрував в двох найбільших змаганнях року - в чемпіонаті світу і в розіграші європейського Кубка кубків», - сказав Тібер (головний редактор тижневика France Football)

Погодні умови в столиці України були не краще ніж в Стамбулі. Через мороз командам доводилось тренуватись під дахом тенісного корта. Стадіон намагалися привести в порядок працівники і вболівальники, які очищали поле і трибуни від снігу, газон закрили плівкою, під яку пускали тепле повітря. Не дивлячись на складні погодні умови обидва змогли провести тренування на стадіоні, кияни в понеділок, а турки у вівторок. Перед матчем температура повітря піднялась до -2-х.

Під час поєдинку «Динамо» не дивлячись на позитивний результат першого матчу відразу понеслись до воріт «Бешикташа». Рахунок міг відкрити Вадим Євтушенко ще на 2 хвилині, але воротар завадив цьому. На 5-ій хвилині кияни знову спробували забити, на цей раз це міг зробити Олег Блохін, спроба Заварова також виявилась невдалою. «Бешикташ» в свою чергу виділився лише декількома кутовими.

За словами преси, турки грали куди краще в Києві, ніж в себе дома, але в середині першого тайму декілька раз небезпечно атакували. Гекхан на 24 хвилині переграв кіпера киян Михайла Михайлова, але не зміг влучити в пусті ворота, через пару атак знову турки могли забивати, на заваді став воротар «Динамо». Забити вийшло після перерви. На 5-й хвилині другого тайму забиває Олег Блохін. Другий гол був забитий після передачі Олексія Михайличенка, свій шанс реалізував Вадим Євтушенко. Могли забити і третій, але пенальті не забив Бєланов.

«Динамо» другий раз в свій історії змогло вийти в півфінал, де отримало як тоді вважали простого суперника - «Порту». І ще одним моментом цього матчу, який нічого не значив зі спортивної точки зору, але увійшовши в історію. Саме в поєдинку з «Бешикташем» в киян вперше з'явився спонсор на футболці. Це була вже не існуюча американська фірма Commodore. Як сказав коментатор матча - це було зроблено за рекомендацією УЕФА.