Tribuna/Футбол/Блоги/Слідами Гелен Меттьюз/Економ-режим «блауграни» і ліонська наполегливість - підсумки повторних півфіналів Жіночої Ліги Чемпіонів

Ювілейний гол Васмут не став рятівним для «вовчиць», а парижанок втретє поспіль «зачарувала» 1/2-га.

Автор — Ryan William Cherry
7 мая 2022, 19:46
1

Останнього дня квітня вирішувалася розгадка дилеми: хто із чотирьох команд отримував би змогу забронювати собі путівки до Італії, а хто із присмаком гіркоти мусив попрямувати додому, за крок до ключової гри сезону. Можливо, комусь здавалося, що це буде нескладно з'ясувати, але учасники передостанньої стадії турніру таки подарували нам "гаряченьку" порцію емоцій.

Вечір минулої суботи рішуче сказав собі: "Давайте, друзі, вмикайте гучніше ваші пристрої - не пошкодуєте!" Дійсно, за матчами-відповідями півфіналів цьогорічної ЖЛЧ було цікаво спостерігати. І хоча, врешті, значних несподіванок не сталося, однак ніхто ж не скаже, що довелося якось нудьгувати.

Отож, про все по черзі.

"Вольфсбург" - "Барселона" - 2:0

Голи: Табеа Васмут, 47, Джилл Рурд, 59.

30 квітня, стадіон "Фольксваген Арена", 22 057 глядачів. Рефері: Шеріл Фостер (Вельс).

Вольфсбург: Альмут Шульт - Лінн Вілмс (Пауліне Бремер, 85), Катрін-Юлія Гендріх, Домінік Янссен, Фелісітас Раух - Свейндіс Йонсдоддір, Джилл Рурд (Александра Попп, 62), Лена Латтвайн, Свеня Гут - Табеа Васмут, Ева Пайор.

Барселона: Сандра Паньйос - Марта Торрехон, Ірене Паредес, Мапі Леон, Фрідоліна Рольфо (Лейла Уахабі, 65) - Айтана Бонматі (Інгрід Енген, 84), Патрісія Гіхарро, Алексія Путельяс - Каролін Грем Гансен (Клаудія Піна, 84), Дженніфер Ермосо (Азізат Ошоала, 59), Анна-Марія Чрногорчевич (Маріона Кальдентей, 59).

Напередодні матчу-відповіді в Німеччині, Томмі Штроот, наставник срібних призерок Жіночої Бундесліги минулого сезону, чесно відзначив, що вояж на "Камп Ноу" відразу пішов не за планом і його команді не вдалося продемонструвати надійну гру в захисті та організаційну стійкість. Віддаючи належне силі опонента, тренер "Вольфсбурга" пообіцяв, що вдома буде зовсім інша ігрова стратегія та краща взаємодія на полі.

"Барса" ж виходила на гру в чудову настрої та дещо розслабленому стані - рахунок 5:1, здобутий за тиждень до цього, ніби дозволяв не надто напружуватись. І перший тайм показав, що в "блаугранас" все контролюють, а за бажання зможуть додати. Хоча гості, завдяки активності Айтани Бонматі першими створили момент на 6-ій хвилині, господарки поля в обороні виглядали надійніше і впадало у вічі, що вони попрацювали над тактичною взаємодією. Тим не менше, "вовчицям" до перерви, окрім удару Джилл Рурд на 34-ій хвилині, який стався після швидкого контрвипаду, нічого створити попереду не вдалося, навпаки - кілька напівмоментів сталося саме поблизу їхніх воріт.

Такий розвиток подій очевидно натякав на те, що футболістки "Вольфсбурга" не надто вірили у прохід до фіналу - максимум, на що вони сподівалися це нічия, або мінімальна перемога. Томмі Штроот також помітив цю тенденцію і на старт другої половини гравчині його команди вийшли більш зарядженими. Вони відразу створили небезпеку, заробивши штрафний. Після подачі до карного майданчика виникла метушня, м'яч відлетів до Васмут і Табеа ударом з півкола вразила ворота суперниць - 1:0. Сандрі Паньйос через закритий своїми партнерками огляд важко було щось вдіяти.

Потім стало ще веселіше: після перехоплення на чужій половині, Джилл Рурд просунулася до штрафного і потужно пробила з-за його меж - "круглий" поцілив точно в лівий нижній кут - 2:0. Звичайно, "Барселона" не виглядала здивованою, але дискомфорт від того, що трапилося відчувався. Однак, ці голи сталися не завдяки помилкам захисту (він зіграв на звичному рівні), а тому, що "вовчиці" виявили ту саму майстерність і наполегливість, якої їм бракувало раніше. Попри це, "блауграна" залишилась вірною своєму стилю гри - контролю м'яча і націленості на атаку. Те, що гості трохи "підсіли" фізично в останній десятихвилинці стало деякою неприємністю, але футболістки німецького клубу втілити у гол низку своїх моментів не зуміли.

Після побаченого на "Фольксваген Арені" вдалося зробити кілька висновків. Перший: "Вольфсбург" досі залишаться однією з топ-команд Європи, але налагоджувати стабільну гру та працювати над покращенням оборони треба обов'язково - за те, що часом проходить у Бундеслізі, на євроарені суперниці не пробачають. Другий: "Барселоні" варто збільшити відсоток реалізації створених моментів, адже навіть у Німеччині вони мали не одну нагоду відзначитись. Те, що "блауграна" нічого не забила - факт неприємний.

Ну і третій: статистика річ, звісно, суха і хоч вона не завжди розкриває суть подій на футбольному (і не тільки) полі, необхідно констатувати: незважаючи на кращий виступ "Вольфсбурга", відчувалося, що "Барса" грала не на своєму максимумі і не залучала резерви. Але навіть того, що каталонки показали в другому матчі вистачило, щоб переважити суперниць за усіма основними показниками:

Вибір найкращої гравчині поєдинку в Німеччині за версією УЄФА, теж не випадковий:

Хоча 45-матчева переможна серія "Барселони" (як і безпрограшна 48-матчева) і добігла кінця, дана обставина ні про що не говорить. Таке трапляється - найголовніше, що це не критично і можна зробити відповідний аналіз та рухатися далі. В тому, що простір для цього у клубних чемпіонок Європи існує, сумніватися не треба.

Найкращі моменти поєдинку на "Фольксваген Арені":

"Парі Сен-Жермен" - "Ліон" - 1:2

Голи: Марі-Антуанетт Катото, 62 - Ада Хегерберг, 14, Венді Рейнар, 83.

30 квітня, стадіон "Парк де Пренс", 43 255 глядачів. Рефері: Ребекка Велч (Вельс).

ПСЖ: Барбора Вотікова (Шарлотт Фолль, 46) - Сакіна Каршаві, Пауліна Дудек, Аманда Ілестедт, Ешлі Лоуренс - Сара Дебріц, Грейс Гейоро, Лауріна Фазер (Рамона Бахманн, 46) - Сенді Балтімор, Марі-Антуанетт Катото, Кадідіату Діані.

Ліон: Крістіана Ендлер - Еллі Карпентер, Грідж Мбок (Кадейша Б'юкенан, 86), Венді Рейнар, Сельма Баша (Перле Морроні, 66) - Амандін Анрі, Катаріна Макаріо, Ліндсі Горан - Дельфін Каскаріно (Ежені Ле Соммер, 80), Ада Хегерберг, Мельвін Малар (Дамаріс Егуррола, 58).

Напружена дуель грандів жіночого французького футболу не могла бути інакшою. Чому? На те кілька причин. Першу стане помітно, переглянувши архів чемпіонату Франції: починаючи із сезону 2012/2013 саме ці дві команди неодмінно посідали 1-ше і 2-ге місця в турнірній таблиці, за винятком розіграшу 2016/2017, коли неочікувано до топ-2 увірвалося "Монпельє". Тоді за "паладінів" виступало чимало сильних виконавиць - зокрема, футболістки збірної Швеції Софія Якобссон та Стіна Блакстеніус, плюс Сакіна Каршаві, яка є вихованкою клубу з півдня Франції.

Друга причина криється в тому, що саме "ПСЖ" торік перервав багаторічну гегемонію "Ліона" у внутрішньому чемпіонаті - 14 титулів поспіль! Третя ж полягає в тому, що дані клуби зустрічаються на міжнародному рівні ось уже втретє за три роки і щоразу їхні матчі вирізняються неабиякою боротьбою. Ну й остання причина напруженості крилася у тому, що кожна сторона хотіла потрапити до матчу року: "Ліон" міг це зробити вдесяте, а "ПСЖ" - втретє.

Гра в Парижі розпочалася в помірному темпі. Команди ніби придивлялись одна до одної - ціна помилки в дебюті могла дорого коштувати. Перший реальний момент було створено на 14-ій хвилині і він став гольовим: після подачі Сельми Баші з лівого флангу, Ада Хегерберг високо вистрибнула у штрафному майданчику і елегантним ударом головою вразила протилежний від себе кут воріт. Як не намагалася його дістати Барбора Вотікова, але її відчайдушна спроба не закінчилася успіхом.

За 10 хвилин "Ліон" міг подвоїти перевагу, але Дельфін Каскаріно не реалізувала вихід віч-на-віч з голкіперкою "ПСЖ". Парижанки, до слова, начебто й не поступалися суперницям в основних компонентах гри, але до 100-відстокових нагод справа все ніяк не доходила. А наприкінці тайму трапилася неприємна річ: під час однієї із атак гостей, Барбора Вотікова, відходячи до воріт раптом впала, схопившись за ногу. Гру вона не продовжила. Після поглибленого медогляду в понеділок, виявилось, що у голкіперки збірної Чехії стався розрив хрестоподібних зв'язок лівого коліна, внаслідок чого їй доведеться пропустити кілька місяців. Здоров'я тобі, Барборо!

Друга 45-хвилинка ознаменувалася активністю парижанок, які швидко створили момент, але Діані пробила трохи неточно. На 54-ій хвилині затяжка атака господарок призвела до навісу в район 11-метрової позначки, який перехопила Крістіана Ендлер. Однак м'яч відлетів до лінії карного майданчика, де по ньому добряче "приклалася" Сара Дебріц. Голкіперці чилійської збірної вдалося в карколомному стрибку зробити блискучий сейв.

Невдовзі "Ліон" провів власну атаку, і Хегерберг головою знову вразила ціль. Гол? Ні - перегляд VAR зафіксував офсайд, причому не у норвезької нападниці, а у Малар, яка робила їй скидку. Даний епізод не засмутив господарок "Парк де Пренс", які на початку останньої третини матчу зрівняли рахунок: після затяжного проходу правим флангом, Дебріц віддала розрізну передачу на Діані, яка одразу ж пробила. Ендлер парирувала "круглого", але недалеко і після серії добивань, Катото практично з лінії воротарської зони врешті "занесла" того у сітку - 1:1. За 15 хвилин відмінна нагода вивести парижанок уперед виникла у Каршаві, але з її спробою впоралася голкіперка "Ліона".

Гостям треба було щось робити. Скоро в них з'явився шанс у вигляді штрафного. До м'яча підійшла Сельма Баша і здійснила подачу. Найпершою на неї відгукнулася Рейнар і головою спрямувала "круглого" прямісінько за призначенням. Непогано почати другу сотню поєдинків у ЖЛЧ із взяття воріт, правда? Капітан "Ліона" точно згодна з такою думкою.

Більше нічого суттєвого команди створити не встигли і гості цілком заслужено вийшли до свого чергового фіналу. Вони стали нездоланною перепоною для "ПСЖ", який знову спинився на півфінальній стадії. Втім, публіці, яка зібралася цього вечора в Парижі, точно є за що подякувати своїй команді - принаймні за бажання виграти.

Перелік кандидаток на звання найкращої футболістки цього матчу був доволі широким. Мабуть тут варто погодитися з рішенням УЄФА:

Не треба забувати і про нові рекорди глядацької відвідуваності, які допомагають поринути у неповторну магію гри: