Tribuna/Бобслей/сани/скелетон/Блоги/Skeleton 24/Тріумф на домашній трасі та два німецьких «срібла» / Підсумки першого етапу Кубка світу зі скелетону 2020-21

Блог — Skeleton 24
20 ноября 2020, 22:15

Сьогодні у латвійській Сігулді розпочався новий сезон Кубка світу зі скелетону 2020-21. Цей сезон українським вболівальникам доведеться дивитись на офіційному сайті IBSF, так як телеканал UA:Суспільне пробив чергове — вирішив зекономити вперше за два роки на трансляціях скелетону, які показували високі рейтинги та не мали жодних негативних відгуків. Спорт поступово зникає з українських екранів. Прикро...

На змагання у Сігулду приїхали не всі через пандемію коронавірусі. Етап пройшов без американської, канадської, китайської та корейської збірних та інших спортсменів, що минулого сезону деколи потрапляли у топ-20. У чоловіків прогнозувалась битва між братами Дукурс, німцями та Олександром Третьякова з Росії, а у жінок між Джанін Флок, німкенями та росіянками.

Першими на трек зранку вийшли жінки. Австрійська скелетоністка Джанін Флок, яка у минулому сезоні посіла друге місце в заліку Кубка світу стала лідером після першої спроби. Другою фінішувала досить неочікувано нідерландка Бімберлі Бос. У її кар'єрі лише одна бронзова медаль, здобута ще у далекому 2017 році в Пхьончхані, тож сьогодні був шанс оновити власний рекорд. А третьою фінішувала не менш неочікувано господарка цього етапу латвійка Енді Терауда. У німкень були невдалі заїзди — Жаклін Леллінг восьма, а Тіна Германн десята. Росіянку Олену Нікітіну заноси на віражах опустили на 12-е місце. Тож за медалі їм конкурувати буд важко.

"Лід був набагато холоднішим, у мене було багато проблем із стисканням. Внизу це було більш-менш, а далі помилок було багато", - сказала Тіна Германн.

У другому заїзді вони покращили свої результати, однак до топ-5 ніхто не дотягнувся. А от бельгійка Кім Мейлеманс змогла, правда оновити свій особистий результат не вдалось, але третє 5-е місце в залік поганим не буде. Чешку Анну Фернштадт доля секунди розділила з першою медаллю. Так, у її скарбниці є дві "бронзи" за збірну Німеччини, однак під чеським прапором вона сьогодні залишились з "деревинкою".

Енді Терауда змогла скористатися перевагами домашньої траси і стримати третє місце. Так як у минулому сезоні тут у Сігулді в першій для себе гонці Кубка світу вона перед стартом забула одягнути біб — її результат анулювали. Тож сьогоднішній виступ можна знову назвати дебютним. Енді стала першою латвійкою, яка змогла увійти до трійки найкращих на Кубку світу.

Тренер латвійки Гінц Дзерве задоволений виступом спортсменки на даному етапі, але зізнається, що ще є куди рости і щось поліпшити. "Під час другого пробігу по трасі швидкість втрачається, тому доводиться шукати рішення в санях. Дуже приємно піднятися на п'єдестал у себе вдома", - сказав Гінц.

Нідерландка Бімберлі Бос фінішувала другою і покращила свій особистий результат — тепер в її активі є срібна медаль.

Переможницею з великим відривом і рекордом треку стала лідерка першого заїзду Джанін Флок. Її час склав 1:43,85. "Просто щаслива", - написала після гонки переможниця на своїй сторінці у Facebook.

У змаганнях серед чоловіків була прикута увага усіх українських фанатів, адже Владислав Гераскевич виступає на свої "домашній" трасі. Оскільки у жінок латвійка змогла зачепитись за медаль, тож і Влад міг розраховувати на покращення personal best. Але гонка в українського скелетоніста вийшла не зовсім вдала. У першій спробі Влад показав час 51,67 секунди і посів 13-е місце. Якби не відсутність значної кількості скелетоністів, хтозна, чи потрапив би він у другий заїзд.

Після першого заїзду лідерами етапу були брати Дукурси. Німець Фелікс Кайзінгер закріпився на третьому місці і одразу за ним з мінімальним відривом Олександр Третьяков. Тож наступний заїзд обіцяв бути цікавим.

У другій спробі Гераскевич виправив помилки і показав час 50,96 секунди, що є особистим рекордом для нього на трасі в Сігулді. З десятим часом спроби Владу вдалось по суму двох заїздів випередити росіянина Романова і посісти 12-е місце. Цього разу результат такий, через тиждень сподіваємось українець посяде місце повище.

У другому заїзді почалась інтрига після того, як Александр Гасснер з восьмим результатом ідеально пройшов трасу і випередив Микиту Трегубова та двох британців. Після цього почалась розв'язка за медалі. Олександр Третьяков не впорався з великої швидкістю, у нижній частині треку він торкався всіх бортів і у підсумку з 13-им часом вилетів аж на 9-е місце. Наступний здобувач медалі Кайзінгер випереджав по треку співвітчизника Александра на півсекунди, однак на останніх віражах взяв високу траєкторію і все розтратив на фінішу ударом об борт, але в підсумку показав такий самий час. Гасснер радіє — з восьмого місця у медалі це звичайно круто. Тепер все залежить від Томасса Дукурса — або він фінішує вище німців і на п'єдесталі чотири медаліста, або фінішує нижче і залишається без нічого. Латвієць вирішив обрати другий варіант після невдалого проходження останнього складного віражу і подарував срібні медалі німецькій збірній.

"У нас не так часто було два чоловіки на подіумі в Сігулді, тому я дуже пишаюся хлопцями. Перші гоночні вихідні цього року були досить успішними, і програти Мартінсу Дукуру на цій трасі теж не соромно", - говорить національний тренер Крістіан Боде.

Молодший Дукурс не створив сенсацію і пройшов трасу як і у першій спробі, привізши німцям 0,8 секунди. Ця перемога третя поспіль на етапах Кубка світу. Поки Сун Бін Юн пропускає етапи, а Олександр Третьяков не може звикнути до нового скелетону, Мартінс у поході за десятим Кубком світу!

Наступний етап Кубка світу зі скелетону відбудеться тут у Сігулді рівно через тиждень. Успіхів нашому скелетоністу Владиславу Гераскевичу!