Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний Роналду/Центральний поєдинок туру – розгром туру. Впевнена перемога перетворилась у нерви туру. Це і не тільки в огляді 5 туру

Автор — Роналду
23 августа 2021, 21:51

Ворскла — Металіст 1925 2-0

У Полтаві гра проходила під дощем, але це не завадило вболівальникам спостерігати справді цікавий, яскравий, динамічний футбол. Склалось таке відчуття, що за цей тиждень гравцям Ворскли змінили батарейки і пульти керування. Нарешті господарі почали грати, та так грати, що у гостей майже нічого не виходило в атаці.

Гравці Ворскли обережно намагаються грати від оборони, але володіють ініціативою. Багато навісних закидань із флангів до штрафного майданчика на Степанюка, але не всі акцентовані і несуть небезпеку. Господарям вдається застосовувати високий контрпресинг, що дозволяє швидко повернути м'яч до себе. Таке складається відчуття, що Металіст 1925 продовжує грати проти Шахтаря.

Першу пробоїну вдалось нанести супернику на 41 хвилині. З-за меж штрафного майданчика гол у ворота гостей забиває Чеснаков після пасу Скляра. У другому таймі арбітр поєдинку призначає пенальті у ворота Ворскли, але чудова гра Різника не дає жодних шансів і рахунок залишається не змінним 1-0. Через декілька хвилин уже Різник розпочинає гольову атаку. Саме голкіпер полтавчан віддає зрячий пас на Скляра, який прострілює у штрафний майданчик суперника де і зрізає м'яч у власні ворота Ткачук. Таким чином рахунок матчу стає 2-0. Звісно моменти ще мали обидві команди, але нікому не вдалось їх реалізувати.

Гості не були схожі самі на себе. Не зрозуміло, що саме сталось із гравцями Металіста 1925, але гра у першому таймі дуже нагадувала другий тайм проти Шахтаря. Крім пенальті у Харківчан не було реальних гольових моментів. Команді треба виходити на трансферний ринок, адже не вистачає форварда для акцентованого завершення атак. Будемо сподіватись, що Кривенцов проведе бесіду із своїми гравцями і у наступному турі ми побачимо абсолютно нову команду. Заслужена перемога господарів з чим і вітаємо гравців і тренерський штаб. Команда Юрія Максимова продовжує свій шлях без перемоги, маючи у своєму активі 3 перемоги і 2 нічії, що принесли 11 балів.

Верес — Минай 1-0

Верес обрав гру зонами, коли Минай навпаки грав персонально із гравцями суперника. Господарі застосовували набагато частіше лонгболи. В обох команд проглядалась лише одна стратегія - не пропустити. Вдало зіграти у захисті, а в атаці як вийде. Заб'ють - буде чудово, не вийде забити теж не погано. Головне не пропустити. У першому таймі перевагою володів ФК Минай, але забити гол не вдалось.

Другий тайм розпочався із обережної гри обох команд. Уже на 60 хвилині Гегедош забив гол! Багайоко виграв верхову боротьбу у Сергійчука, але виконав асист точно під удар Гегедошу, який пробив без шансів для воротаря! Рахунок матчу стає 1-0 і господарі ще більше акцентують увагу на захисті.

Через п'ять хвилин (а саме на 65) арбітр матчу ставить пенальті у ворота Вереса. М'яч відскочив від ноги Мірошника і влучив йому в руку. До м'яча підходить Білоног, який не зміг переграти голкіпера Вереса Когута. У цей момент, десь на лаві запасних, чути крики злого Бога футболу, якого за 10 хвилин до цього моменту замінили. Навіть Кобін нервово курить на трибуні, через ранню заміну Селезньова.

Також варто зазначити, що Василь Кобін продемонстрував яскравий приклад, як можна керувати діями команди будучи вилученим. За цим треба слідкувати у відео нарізці. Впевнений, що подібним лайфхаком, у майбутньому, будуть користуватись усі тренери, які отримають вилучення. Що ж варто привітати Верес з першою перемогою і поспівчувати Минаю за втрачені очки і ще одну помилку у гонитві за 50 очками.

Чорноморець — Шахтар 0-3

Де Дзербі використовує найбільшу ротацію із часів свого приходу до керма Шахтаря. Цілих десять нових гравців в основному складі. Приємно радує поява на полі з перших хвилин Сікана, Мудрика, Конопля, Судаков - це чудова можливість молоді заявити про себе. Зміна поколінь, саме українського походження, має стати лакмусовим папірцем роботи академії і готовності тренерського штабу вливати юну кров у колектив. З перших хвилин поєдинку сміливіші господарі, гості навпаки розпочинають із розвідки і звичних позиційних атак. Плетуть павутиння тим самим заманюючи суперника до пастки.

Для Чорноморця матч розпочинається дуже погано. Уже на 11 хвилині арбітр дає червону картку Білошевського, який фолив на Алану Патріку (після перегляду VAR). Для Білошевського це друге вилучення. Перше було у першому турі проти Десни на 39 хвилини, зараз на 11 хвилині. Брак досвіду на дорослому рівні у всій красі.

Після вилучення гра стала ще динамічнішою. Чорноморець більше вірить у свої сили і все сміливіше іде в атаку, але без акцентованих ударів. Шахтар користується моментами і використовуючи свою швидкість та вільні зони летить на крилах у контратаки, але таж без ударів.

Судаков забиває гол після пасу Мудрика. Таким чином на 34 хвилині рахунок стає 0-1. VAR знову дає про себе знати. Під час кутового помиляється голкіпер, який не зміг вибити м'яч. Гол забиває Матвієнко, але завдяки VAR справедливість бере верх, адже до взяття воріт м'яч потрапляє у руку Кривцову тому взяття воріт скасовано.

На четвертій доданій хвилині до першого тайму господарям вдається неймовірна атака. Брагару віддає пас на Путрю, який пробиває у ближній кут і П'ятов пропускає гол. Втім VAR знову у дії, який фіксує офсайд. Швидкий розіграв м'яча і гол у виконанні Патріка. Варто відзначити рас від Коноплі. По завершенні першого тайму рахунок 0-2. Як підсумок без VAR наші судді не судять, що дуже печально.

Точку у поєдинку ставить Соломон з подачі Мудрика, який вийшов на заміну замість травмованого Судакова. Рахунок 0-3 розгром на табло, але не по грі. Саме до цього матчу можна віднести твердження, що футбол складається із дрібниць. Дрібниці сьогодні мали визначальне значення для господарів поля. Навіть у таких складних умовах, господарі створювали моменти, але низька реалізація завадила внести у гру інтригу.

СК Дніпро-1 — Рух 2-0

Зустрілись два дуже перспективні та амбіційні тренери Йовічевіч проти Кучука. Кучука випустив молодого 18-ти річного захисника Віталія Романа. Варто зауважити, що це другий захисник такого юного віку в основі команди. Для іншого 18-ти річного гравця ця зустріч стала п'ятою це захисник Дідик. У Йовічевіча теж була задіяна ротація, але якщо Піхальонок та Ді Франко відсутні були через вилучення у попередньому матчі, то поява з перших хвилин голкіпера Кожокару стала несподіванкою. Варто зауважити про повернення до основного складу Лучкевича, який відразу відзначився гольовим пасом. Дебютний матч у складі дніпрян провів Гуцуляк, який не так давно перейшов із Десни.

До 27 хвилини обидві команди знайомились один з одним, якраз після розіграшу кутового господарі створюють перший гольовий момент, який вдається реалізувати Ігнатенку після пасу Лучкевича. Чудова гра команди на підборі, швидка динаміка пересування м'яча і точний удар із-за меж штрафного і рахунок 1-0. Уже на 35 хвилині Назаренко робить рахунок матчу 2-0. Атаку розпочав дебютант Кожукару, який віддав акцентований і точний пас на Довбика, який головою скидає на Назаренка і він у свою чергу демонструє фантастичний дриблінг та влучно пробиває.

Господарі більше бажали перемоги. Саме у цьому матчі відчувався їх клас. Найважливіше, що СК Дніпро 1 зробив висновки з попередніх матчів і після перерви не збавив темп. Моментів для взяття воріт у господарів було набагато більше ніж у гостей. Втім реалізація завадила і тим і іншим змінити рахунок матчу.

Таким чином СК Дніпро 1 продовжує похід за путівкою у єврокубки. Команда демонструє якісний, атакувальний і динамічний футбол за яким цікаво спостерігати. Рух продовжує робити ставку на власних вихованців і у найближчому майбутньому може виростити виростити захисників високого рівня.

Маріуполь — Зоря 3-4

Після сенсаційної поразки у кваліфікації Ліги Європи, якої завдав Рапід, Зоря була надзвичайно злою і дуже вмотивованою. Луганчани розпочали матч з розвідки і кожну наступну атаку будували все агресивніше і акцентованіше. Уже на 22 хвилині Гладкий віддає пас до Назарини, який з-за меж штрафного майданчика наважується на удар, що і приводить до першого забитого голу. Маріуполь має відігруватись - це звичне становище для команди у цьому сезоні. В одній із атак господарів гості вдало скористались контратакою. Закидання від Назарини на Шахаба, який входить до штрафного майданчика і пробиває повз голкіпера. Рахунок на 28 хвилину матчу стає 0-2. Гравці Зорі на 32 хвилині уже знущаються над господарями. Навіс від Жуніора чітко на голову Гладкого, який влучно пробиває по воротах і рахунок 0-3. Після цього моменту згадуються слова Белькевича: "Узбек ты просто голову подставь, а я в нее - попаду". Перший тайм видався на славу вдалим і результативним для Зорі. Відразу з'являються мрії і сподівання, що у матчі відповіді проти Рапіда команда теж зможе так швидко забити 3 голи і не пропустити.

Здавалось гра завершена і гості впевнено доведуть матч до перемоги, але сталось не так, як гадаголось. На початку другого тайму господарям вдалось відквитати один м'яч. Гол забив Кулаков на 47 хвилині. Уже на 60 хвилині помилка господарів, дозволила перехопити м'яч. Пас Імерекова на Шахаба і рахунок 1-4. Гру освіжили заміни Маркевича. Спочатку Світюха намагається зарядити своїх гравців позитивними емоціями. Саме цей гравець забиває дуже красивим ударом гол на 79 хвилині. Дебютний матч, дебютний гол, але який красивий і важливий для команди цей гол. Господарі мають характер і на 89 хвилині Микитишин повертає інтригу до матчу. Саме Микитишин забиває не лише дебютний для себе гол, але і перевертає матч з ніг на голову. Останні хвилини матчу стали валідольними для гравців, тренерського штабу і вболівальників Зорі. Надзвичайно результативний матч ми спостерігали. Гра без захисту, відкрита, атакувальна, динамічна і дуже приємна для перегляду футбольним вболівальникам. Який матч, які голи, який результат одне задоволення. Маріуполь дуже самовіддано грає, але чогось команді не вистачає. Чергова поразка господарів і дуже важлива перемога Зорі перед вирішальним матчем проти Рапіду.

Динамо - Десна 4-0

Луческу знову проводить матч на трибуні у VIP ложі із Суркісом. В основному складі господарів вперше виходить Антюх. Тренерський штаб продовжує ігнорувати Шкуріна, Раміреса і Кулача випускаючи в атаці Гармаша. Також ротація затронула і голкіперську позицію. Замість Бущана в основі з'являється Бойко.

Десна обережна в обороні на перших хвилинах матчу, хоча свої моменти команда має, але їх не вдається реалізувати. Динамо володіє ініціативою, але не вистачає форварда. При більш високій якості захисту Гармаш втрачає позицію, знаходиться не там де має бути форвард. Побудова позиційних атак у виконанні Динамо дає свої результати. Уже на 30 хвилині Шапаренко віддає пас на Буяльського, який забиває шедевральний гол. Після забитого м'яча гра ще швидше почала розвиватись. Моменти з'являються, як в однієї команди так і в іншої.

Наявність системи VAR не дозволяє допустити помилку Пасхалу, змушуючи призначити пенальті, яке реалізовує Циганков. Литовка намагався вгадати куди пробиватиме гравець Динамо, але Віктор розвів м'яч і голкіпера по різних кутах. Господарі мають комфортний результат 2-0, що дозволяє збавити швидкість і грати на контратаках.

У перерві між таймами кожен із тренерів робить заміни. Рябоконь випускає Будківського та Болбата, а тренерський штаб Луческу випускає Шкуріна замість Гармаша. Уже на 56 хвилині Буяльський робить дубль. Бойко вдало вибив, Завійський не вдало скидає на Буяльського, який розстрілює Литовку і робить рахунок матчу 3-0. Під час кутового на 78 хвилині верхову боротьбу виграє Шкурін, який пробивав головою, але м'яч потрапляє до Завійського котрий відзначається автоголом.

Фінальний свисток Пасхала констатує перемогу Динамо у матчі проти Десни із рахунком 4-0. Центральний матч туру перетворився у розгром туру. Вітаю Динамо із перемогою! Гравцям Десни і тренерському штабу треба заспокоїтись і на свіжу голову розібрати помилки допущені у захисті і чому не було реалізовано моменти, які створювала Десна.

Львів — Інгулець 1-2

Безсмертний у порівнянні з минулим матчем робить одну дуже цікаву зміну. На полі з'являється центральний захисник Крушинський, якому 19 років і це його друга поява у кар'єрі. Експерти та тренерський штаб виписує багато авансів цьому гравцю. Починаючи із стійкої психології, наявності першого пасу, стресостійкості, вмінні приймати вірні рішення під тиском. Зрозуміло, що тренер шукає вдале поєднання у захисті, адже Львів у кожному з поєдинків пропускав голи. Лавриненко у порівнянні із сенсаційною нічією, у матчі проти Динамо, змін не робить. Також варто зробити акцент на тому, що бригада арбітрів жіноча на чолі із Анастасією Романюк. Це її другий поєдинок в УПЛ.

В'ялий і обережний старт від обох команд, але більш фартовими виявляються господарі. Уже на 14 хвилині господарям поля вдається завдати перший удар у матчі, і він виявляється результативним. Гресьо зміг прийняти високий м'яч, опустити і підлаштувати під ліву ногу і пробив у нижній кут. Рахунок поєдинку 1-0 і гості мають приймати певні дії для вирівнювання рахунку. На 43 хвилині матчу 100% шанс зрівняти рахунок у Сітало, але гравець не переграв Ілющенкова.

Другий тайм стартує піддиктовку гравців Інгульця. Спочатку подача від Опанасенка де дуже вдало грає головою Козак 53 хвилина матчу. Уже через хвилину (54') гол забиває Сітало, після закидання Запорожця на форварда Інгульця, який сповна користується виходом із воріт голкіпера ФК Львів і професійно перекидає його. Таким чином рахунок матчу 1-2. У наступній атаці Ренан мав можливість відновити паритет у матчі, але не зміг переграти Шуста.

Вітаю Інгулець із першою перемогою у новому сезоні. Тепер у підопічних Лавриненко 4 очки і ділить 11-13 сходинку. ПФК Львів опускається на 15 сходинку маючи у активі лише 2 бали.

Варто відзначити дії бригади арбітрів на чолі із Романюк. Дуже спокійно відсудила матч. Хоча гравці ПФК Львів намагались здійснювати тиск. Особливо згадується пристальний погляд Ренана, яким спопеляв арбітриню, але Пані Романюк виявилась неприступною. На 80 хвилині Ернест спровокував потасовку із Бен - Салемом, але і тут чітко, спокійно і швидко вирішила ситуацію. Буде цікаво слідкувати за подальшою кар'єрою Анастасії Романюк.

P.S. Шановні читачі мого блогу, хочу всіх привітати з Днем прапора України та з 30-тою річницею Незлежності України. Бажаю кожному міцного здоров'я, багатства, яскравого футболу, мирного неба над головою і якомога більше моментів для гордості за нашу Батьківщину. Слава Україні!!! Слава Героям, які охороняють наш спокій!!!