Tribuna/Футбол/Блоги/Дніпро за справжній футбол/Найкращі матчі «Дніпра» останніх двох сезонів

Найкращі матчі «Дніпра» останніх двох сезонів

Після падіння великого клубу в Другу лігу, він загубився з широкого інформаційного простору України. Хіба інколи потрапляла інформація про «дербі» міста. Лише найвірніші прихильники продовжили постійно слідкувати за «Дніпром». А після втрати статусу професіонала, багато людей забули про його існування та навіть не знали, що він існує в аматорських змаганнях. Інколи цікаві матеріал публікує «Брутальний футбол», але це майже все. Тож, у цьому записі спробую згадати найкращі матчі клубу за роки «інформаційного затишшя».

Автор — Roman Ščerbak
16 февраля 2019, 17:40
6

Кожен матч потрапив сюди з різних причин: деякі через результат, деякі — через інтригу самої гри. Особливого розподілу за місцями не буде, це звичайний список зустрічей.

ДРУГА ЛІГА

Дніпро 2:0 СК

Перша та наразі єдина перемога в матчах із клубом, створеним для привласнення історії «Дніпра». У грі,  яка складалася на користь СК, дніпряни проводили разючі контратаки, одна з яких завершилася виходом Артема Довбика сам на сам на 43 хвилині, який він реалізував. У другому таймі гості продовжили атакувати, але пропустили вдруге. Після провальних дій захисту та воротаря на 80 хвилині відзначився Олександр Назаренко, який розпочав наступний сезон у складі тодішніх супротивників.

Артем Довбик же перейшов у «Мідтьюланн», де востаннє зіграв 20 липня 2018. Тоді він отримав травму та був замінений на Мікеля Дуелунда, що нині грає в «Динамо». Від травми 21-річний гравець не відновився й досі.

Дніпро 2:3 Металіст 1925

Матч принципових конкурентів, що прийшли в Другу лігу з різних дивізіонів: дніпряни лише вилетіли з найвищої ліги, тоді як клуб із Харкова тільки-но підвищився з аматорів. Перший тайм минув під атаками на ворота гостей, тоді як харків’янам доводилося більше контратакувати.

Але вже в другому таймі гравці «Металіста 1925» забили на перших же хвилинах. Після кутового Буличев сильним ударом головою надіслав м’яч точно в сітку. Господарі продовжили атакувати, але помилялися в захисті. Одна така помилка вивела нападника на воротаря, який вийшов за межі карного майданчика та був обведений простим фінтом. Захисники встигли дістатися супротивника, але не завадили пробити в порожні ворота. Лише дивом удалося вибити м’яч із лінії воріт. Та наступну подібну обрізку Сергій Давдов уже не пробачив.

Навіть за рахунку 0:2 «Дніпро» продовжило атакувати, претендувало на пенальті та ледь не забило прямим ударом зі штрафного. Зусилля принесли успіх, коли в карному було збито Піддубного. Тоді суддя вже вказав на 11 метрів. Артем Довбик зумів забити, хоча воротар і вгадав кут та торкнувся м’яча. За 6 хвилин рахунок був уже рівним: після навісу зі штрафного гості не змогли винести м’яч із карного та дозволили пробити по воротах. Перший удар зумів відбити голкіпер, але вже другий був точним: Іван Михайленко, син колишнього тренера «Дніпра», забив головою майже з лінії воріт.

Атака у відповідь завершилася голом Сергія Давидова. Після штрафного він перестрибнув воротаря дніпрян та знову вивів «Металіст 1925» уперед. Червона картка, отримана Олександром Ждановим за зрив небезпечної атаки, не домогла дніпровському клубові вирівняти становище, хоча свою можливість вона мала.

Про кар’єру Артема Довбика вже було сказано раніше. Іван Михайленко ж перейшов до одеського «Чорноморця» разом із Максимом Войтиховським. Останній досі перебуває в складі молодіжної команди одеситів, а Іван уже покинув клуб та в зимових товариських матчах повернувся у футболку «Дніпра», забивши один із п’яти м’ячів у ворота «Кривого Рогу».

Інгулець-2 3:3 Дніпро

Після сухої домашньої перемоги над цим супротивником (2:0) в 4 турі, у 15 «Дніпро» поїхав здобувати очки на стадіон Поворознюка.

Початок матчу був дуже важким: господарі постійно атакували та забили двічі: спочатку Рябушко прямим ударом зі штрафного поклав м’яч у дальній нижній кут, а за дві хвилини Коцюмака опинився перед воротами та подвоїв перевагу «Інгульця-2». Далі продовжилися небезпечні атаки від господарів. Під кінець тайму «Дніпро» розпочало створювати моменти, хоча й ледь не пропустило втретє. Спочатку контратака, а потім подача зі штрафного та забутий перед воротами нападник ледь не призвели до розгромного рахунку. Та на 40 хвилині Денис Костишин опинився перед воротами та головою надіслав м’яч у ворота петрівців. Просто перед перервою Олександр Назаренко ледь не зрівняв рахунок матчу.

Початок другого тайму виявився нелегким: уже на 47 хвилині Рябушка забули перед воротами, чим він скористався, щоби відзначитися вдруге. Господарі атакували й надалі та двічі могли зробити рахунок розгромним. Та на 65 свій другий гол забив Денис Костишин. Дніпрянин прийняв м’яч спиною до воріт із захисником на спині, розвернувся та метрів із 20 пробив під дальню стійку. Це вселило надію в гравців гостей, які атакували до кінця матчу та на 94 хвилині зрівняли рахунок. Після ауту перша хвиля атаки не завершилася ударом, тоді як у другій їх було два — удар упритул витягнув воротар, але добивання від Арсентія Дорошенка вже не зумів. Була ще одна перспективна гольова атака, де дніпряни могли й вирвати перемогу, але суддя завершив гру, не дозволивши зробити вкидання з тієї самої позиції, з якої його було зроблено перед третім голом, чим обурив гравців та фанатів «Дніпра».

Денис Костишин опинився в ковалівському «Колосі» під керівництвом свого батька, де перебуває й досі. Там само перебуває й Арсентій Дорошенко.

По завершенню сезону 2018/19 «Дніпро», що колись був третьою силою УПЛ, а велику частину сезону провів як третя сила групи Б Другої ліги, зайняв 8 місце, набравши 37 очок (без санкцій за борги клуб був би 5 зі 55 балами). А вже влітку був позбавлений статусу професіонала.

АМАТОРСЬКІ ЗМАГАННЯ

ЛНЗ-Лебедин 1:2 Дніпро (загалом 3:4)

Один із матчів, де змішалися драматичність та принциповість. В 1/4 фіналу дніпряни грали проти одного зі претендентів на перемогу в Кубку — «ЛНЗ-Лебедин» із Черкаської області. Матч у Новомосковську завершився з рахунком 2:2, хоча «Дніпро» й вигравало 2:0 протягом першого тайму.

Гості розпочали поєдинок з активних атак на ворота лебединців, але самі ж і пропустили. Ткаченко знаходився в оточенні двох захисників, але зумів пробити.  М’яч пішов майже паралельно до лінії воріт та залетів у дальній кут. «Дніпро» продовжило тиснути, але так і не створило жодного по-справжньому небезпечного момента до перерви.

Наступ продовжився в другій сорокап’ятихвилинці. Він і призвів до голу. Назаренко подав зі штрафного, захисник «ЛНЗ-Лебедина» переграв у верховій боротьбі Кіричука, але на підхопленні опинився Будняк, який у два дотики надіслав м’яч у дальній кут воріт. Після цього можливості мали й господарі. Один з ударів, виконаний із гострого кута, пішов у стійку воріт. Свої моменти створювали й гості, яким конче необхідно було забивати для виходу в 1/2. Два моменти мав Сергій Назаренко після штрафних. Один витягнув із-під поперечини воротар, другий пішов у поперечину недалеко від лівої хрестовини. Лебединців було замкнуто на своїй половині до останніх хвилин. Періодично створені моменти не приносили успіху аж до 94 хвилини, коли Вергун пробив у стійку. М’яч відскочив до флангового захисника Кіричука, який до того скинув Дмитрові на удар. Він в один дотик забив надважливий гол, який і вивів «Дніпро» до півфіналу, де дніпряни зустрінуться з «Вовчанськом» у кінці квітня та на початку травня. Перемога в аматорському кубку дасть можливість зіграти в Кубку України на наступний сезон.

Дніпро 5:3 Кобра

Один із перших матчів «Дніпра» як аматорського клубу відбувся проти харківської «Кобри», яка не дограла першу половину сезону жодним зі трьох складів, які його розпочинали (першолігова «Кобра» й аматорські «Кобра» Харків та «Кобра» Острог).

Як не дивно, авторів голів гостей знайти не вдалося, тому їх було замінено на позначки "Гравець «Кобри»". Обопільні атаки завершилися голом гостей на самому початку матчу. Залишений сам Гравець «Кобри» навіть не дозволив голкіперові зреагувати на удар. Та вже на 12 хвилині рахунок став 1:1 — Кулінич прорвався повз захисників та віддав на Будняка, який стояв перед воротами. Ні захисник, ні воротар завадити не змогли. «Дніпро» продовжило атакувати, не випускаючи харків’ян із їхньої половини поля. На 31 хвилині дніпряни вийшли вперед — закидання зі правого флангу на Будняка. Він пробив в один дотик та надіслав м’яч під стійку воріт гостей. Перша атака, проведена гостями після першого пропущеного м’яча завершилася голом. Забутий біля 11-метрової позначки Гравець «Кобри» зробив рахунок рівним.

Другу половину розпочали зі швидкої контратаки гостей. Удар іздалеку пішов у руки голкіпера, але рикошет від них надіслав м’яч просто в сітку воріт. Після цього господарі видали неймовірну дев’ятихвилинку. Спочатку на 52 хвилині закидання Сергія Назаренка на Будняка, який віддав пас Михайлові Тяпкіну вздовж лінії воріт, завершилося голом останнього, а потім і сам ветеран відзначився двічі. До цього свою атаку провели гості, але удар пройшов повз ворота. В атаці у відповідь збили Тяпкіна. Ветеран дніпровського футболу, який святкує День народження в день виходу цього запису, пробив зі штрафного просто під стійку воріт. Це сталося на 58 хвилині. На 61 Будняк відборовся з захисником, протягнув м’яч до карного майданчика, де й був збитий. Назаренко розвів воротаря та м’яч по різних кутах. 5:3. До останньої хвилини «Дніпро» не випускав «Кобру» з карного майданчика. Один із моментів завершився небезпечним ударом у хрестовину... її захисника. Під кінець матчу Сергій Палюх пробив із центральної лінії, використавши вихід воротаря харків’ян. М’яч пішов у поперечину.

Нині «Дніпро» грає на Кубок Єдності відразу в двох групах. Усі матчі відбуваються в Придніпровську, найближчі з яких відбудуться завтра, 17 лютого, о 12:00 (проти «Скорука») та о 14:00 (проти «Вовчанська»).

Сезон поновлюється 6 квітня матчем проти одного з лідерів групи 3 чемпіонату ААФУ — «ВПК-Агро». На Кубок гратимуть 24 квітня (виїзд) та 1 травня (удома, імовірно в Новомосковську).