Tribuna/Футбол/Блоги/Думки від себе/Впіймали албанського облизня. «Металург» Донецьк у сезоні 2013/14

Впіймали албанського облизня. «Металург» Донецьк у сезоні 2013/14

Останній, найбільш ганебний, єврокубковий двобій донецького «Металурга» у новій серії «ЄвроНезалежності»

16 сентября 2014, 11:53
2

у тренерському складі відбулись перестановки. Замість Володимира П’ятенка, якого звільнили після поразки у дуелі з скандинавами, донецький «Металург» очолив Юрій Максимов. Новий тренер разом з своїм тренерським штабом зумів вивести «металургів» в новий єврокубковий сезон, зайнявши 5 місце в розіграші 22-го чемпіонату України з футболу.

Першим (і на жаль, єдиним) суперником донецького «Металурга» стала одна з найменш відомих команд у цьому раунді змагань. «Кукесі» не так давно з'явилася на футбольній карті, тому не дивно, що це їхній дебют в єврокубкових матчах. Команда лише торік змогла вийти в албанську Суперлігу і в першому ж сезоні стала віце-чемпіоном країни. Відзначимо те, що опинившись в Лізі Європи, «Кукесі» вже встигли переграти в першому і другому відбіркових раундах естонську «Флору» і боснійський «Сараєво», які при жеребкуванні були «сіяними» і відповідно фаворитами в протистоянні з албанцями.

Юрій Максимов напередодні скаржився на те, що суперник є маловідомим і його складно вивчати. Зрозуміло, що виконавча майстерність гостей є на порядок вищою, тому особливих переживань напередодні матчу не було в таборі «металургів».

До слова, цей матч став дебютним для Юрій Вільйовича у європейських турнірах в якості головного тренера. В свій час Максимов мав досвід ігор з албанцями, щоправда, не на клубному рівні, а на рівні збірних. У відборі на чемпіонат світу 1998 року збірна України вдома мінімально переграла (1:0) збірну Албанії, і Юрій Максимов відіграв весь матч.

На передматчевій прес-конференції тренер гостей заявляв, що:

«На цій стадії турніру немає сильних і слабких суперників - всі рівні. «Кукесі» вже зіграв два раунди в Лізі Європи, ми ж тільки починаємо шлях у єврокубках. Окрім суперника нам необхідно впоратися також із спекотною погодою, яка встановилася в Тірані. Така спека нам незвична, будемо пристосовуватися до погоди. Ми здивовані, що в Албанії так жарко. Будемо сподіватися на хорошу гру і, сподіваємося, що вболівальникам матч сподобається».

01.08.2013. 20:30. Тірана. Стадіон «Кемал Штафа». 10 000 глядачів. +29°C.

«Кукесі» - «Металург» Донецьк 2:0

Арбітр: Артем Кучин (Казахстан).

«Кукесі»: Халілі, Брахья, Прогні, Поповіч (Малінді, 75), Халачі, Алмуча (Манука, 83), Малакарне (Алікай, 46), Ходжа, Карабеці, Печіні, Малота.

Тренер: Армандо Цунгу.

«Металург»: Паньків, Чечер, Польовий, Мкртчан, Морозюк, Лазіч, Мораєс (Дегтярьов, 70), Даніло, Макрідіс, Дімітров, О`Ді (Нельсон, 34; Александре, 62).

Тренер: Юрій Максимов.

Голи: Малакарне (6), Малота (83).

Попередження: Малінді (89) - Морозюк (40), Александре (73), Макрідіс (86), Дімітров (90+1).

Вилучення: Морозюк (69).

На жаль, останні слова Максимова стали «пророчими» - глядачам матч дійсно сподобався. Лише одна поправочка – албанським глядачам. Гравці та тренерський персонал «Кукесі» напередодні гри в один голос говорили про те, що готові нав'язати «Металургу» боротьбу і докласти всіх зусиль, щоб пройти двоматчеву дуель.

Серйозність своїх намірів вони продемонстрували вже на шостій хвилині зустрічі, коли аргентинський захисник Малакарне підключився на подачу кутового у штрафний майданчик гостей  та вразив наші ворота ударом головою після передачі Алмучі.

«Металург», як виявилось, до такого розвитку подій, виявився не готовим і довгий час не міг створити біля воріт «Кукесі» нічого небезпечного. Особливим було помітним відсутність останнього пасу у атакувальних редутах українців.

Трохи активізувалися підопічні Юрія Максимова під чередину першої половини зустрічі, коли Джордже Лазіч зміг з декількох метрів пробити воротаря Аргента Халілі. Ще раз голкіпер виручив «Кукесі» після удару Лазіча з близької дистанції на останніх хвилинах тайму.

У другому таймі «металурги» вже неодноразово били по воротах албанського опонента, але все марно. А на 69-й хвилині  фізичний та психологічний стан «Металурга» був ускладнений внаслідок вилучення  Миколи Морозюка.

Свій шанс змарнував і молодий українець Дєгтярьов, удар якого прийшовся у каркас воріт «Кукесі».  Критичним стало становище гостей за шість хвилин до кінця основного часу, коли знову з кутового відзначились албанські футболісти. На цей раз Юрія Паньківа засмутив Ренато Малота.

Албанська казка триває. Металургу доведеться докласти величезних зусиль, щоб обірвати її у повторній грі в Донецьку.

«Вийшли на поле розхлябані і відразу пропустили гол. Ми все ж створювали хороші моменти, однак м'яч не йшов у чужі ворота. У нас було багато моментів, але ми не реалізували свої можливості. Не забиваєш ти - забивають тобі. Однак ми пропустили два м'ячі після стандартних положень. Це урок для нас. У матчі-відповіді ми будемо старатися пройти далі. Ми володіли ініціативою. «Металург» грав краще, але програли 0:2. Сьогодні був не наш день. Єдине, що нам не вдалося - забити гол. Постараємося виправити ситуацію в Донецьку».

Та це була остання прес-конференція Максимова у якості головного тренера донецького «Металурга». Формулювання більш ніж дивне – за негативні спортивні досягнення. Шкода, що керівництво «металургів» забуло про минулий сезон і 5-те місце у чемпіонаті України. Та все ж звільнення.

Без головного тренера «Металург» перебував всього лиш дві доби. В переддень матчу стало відомо, що команду надалі тренуватиме російський спеціаліст Сергій Ташуєв. Однак перед однією з найважливіших ігор сезону виконувати обов'язки наставника буде Володимир П'ятенко, який сам покинув пост головного тренера «синьо-білих» минулого сезону, коли не зміг подолати норвезький бар’єр у вигляді «Тромсе».

Колишній футболіст збірної України Іван Гецко в пресі заявляв, що тренерські перестановки ні до чого доброго не приведуть.

«З Максимовим «Металургу» було б під силу відігратися. Що буде тепер, важко припустити. Ми знаємо, коли змінюється керманич, можуть виникнути певні проблеми…Мені здається, що «Металург» сьогодні пройде «Кукесі», а далі хотілося б, щоб команда була все-таки більш стабільною. Хочеться, щоб ці покупки і продажі гравців потроху припинилися, був стабільний склад і стабільна гра. А то виходить, приходить новий тренер, починає збирати знову команду під себе. знову починаються якісь перестановки, знову з'являються нові футболісти, починають грати на нових позиціях. Ні до чого хорошого тренерська чехарда привести не може».

У «Металурга» напередодні матчу були певні проблеми зі складом – до дискваліфікованого Морозюка додались травмовані Даніло та Даніель. Тим не менш, лава запасних донецької команди досить довга і замінити випали гравців є кому.

Албанці ж приїхали до України в піднесеному настрої. Водночас мотивацію і настрій гравців «Кукесі» була «підсилена» думками про преміальні, які були обіцяні президентом клубу Стафетом Джицу за успішне завершення дуелі з «Металургом» - у випадку, якщо «Кукесі» пройде український бар’єр, то 200 тисяч євро розідлять між собою гравці албанського клубу.

08.08.2013. 19:15. Донецьк. Стадіон «Металург». 3 000 глядачів. +28°C.

«Металург» Донецьк – «Кукесі» 1:0

Арбітр: Бюлент Ійлдирим (Туреччина).

«Металург»: Паньків, Чечер, Польовий (Де Олівейра, 84), Мкртчан, Нельсон (Александре, 59), Лазіч, Мораес, Макрідіс, Дімітров, Насонов (Голайдо, 69), Прийма.

Тренер: Володимир П’ятенко.

«Кукесі»: Халілі, Брахья, Прогні, Малінді, Халачі, Алмуча (Мзіу, 90+6), Алікай (Поповіч, 69), Ходжа (Манука, 81), Карабеці, Печіні, Малота.

Голи: Дімітров (27).

Попередження: Насонов (67), Лазіч (80) - Карабеці (35), Малінді (66), Халілі (87), Манука (90+3).

Вилучення: Малінді (74).

Починалося все не так погано для господарів. Стартова активність у виконанні «Металурга», яка завершувалась сильними ударами Чечера, Дімітрова та Мкртчяна вселяли надію у позитивний підсумок дуелі. Однак в загальнокомандних діях гості виглядали на рівних. На 19-й хвилині ретельна підготовка атаки донецької команди завершилась дальнім ударом Мкртачяна – кулястий за допомогою рикошету потрапив у перекладину. Це був вже дзвіночок для албанців.

Тим не менше на це увагу албанці не звернули і «Металургу» вдалося забити. Чудова атака пройшла через центр, Дімітров зіграв в пас з Лазічем. Останній, прихованим пасом п'яткою, відповів і вивів болгарина на відмінну ударну позицію, де з 17-ти метрів Велізар розрядив свою гармату. Це була всього лиш 27-а хвилина матчу – все було в руках господарів.

Та «Металургу» ніяк не вдавалося доопрацювати в завершальній стадії своїх численних атак. Свої моменти до кінця першої половини втратили Жуніор Мораес та Чечер.

Як тільки турецький арбітр матчу Ійлдирим дав сигнал про старт другої половини зустрічі  - «металурги» пішли на ворота Аргента Халілі з новими силами.  Та час йшов, а гострих моментів біля володінь албанського голкіпера не було. Албанці, в свою чергу, не гребували грати і на відбій, грали максимально просто, не вигадуючи нічого зайвого. На 75-ій хвилині матчу господарі залишились у більшості, та гості не дозволили надолужити гандикап першого матчу, грамотно граючи в захисті та тягнучи час при кожному зіткненні у єдиноборствах.

«Грою незадоволений не тому, що погано грали, а тому, що результат не дає нам права вийти далі. Сьогодні хлопців мені немає в чому дорікнути, ми вибрали правильну тактику на гру, хотіли розкрити фланги, грати з глибини - перший тайм і забитий м'яч це показали.На жаль, не забили другий гол. Ризикували, але ризик був не на нашу користь. Були дві незаплановані заміни, повторюся, гравців дорікнути не в чому, хлопці виконували все, про що ми домовлялися. Моменти були, але, на жаль ... ».