Блог Інший футбол

Чемпіонат Гоцо 2016/2017. 1 тур

Стартував 69-й чемпіонат Гоцо. Думаю для «не збоченців», яких все ж більше, требо пояснити що це за Гоцо, і з чим його їдять.

Отже, перед тим як говорити про футбол – хвилинки географії. Гоцо – це острів у Середземному морі, Другий за розміром у Мальтійському архіпелазі, територіально належить до Мальти. На ньому проживає трохи більше 30 тисяч осіб, найбільше місто – Вікторія (це головне місто острова).

Вважається що саме острів Гоцо був місцем проживання німфи Каліпсо в «Одісеї» (там його йменують Огігія).

Ну от на цьому острові проводиться окремий футбольний чемпіонат, який організовує місцева футбольна асоціація. Також клуби з Гоцо виступають в Кубку Мальти. В поточному сезоні у Першому Дивізіоні беруть участь 8 клубів. Найбільш титуловані клуби «Вікторія Хотспурс» з Вікторії та «Надур Янгстерс» з міста Надур – у них по 11 чемпіонських титулів. На один титул менше у клубу «Саннат Лайонс» з міста Саннат. Проте в останні сезони чемпіонські титули завойовують інші клуби, діючим чемпіоном є «Гайнсіелем», який тільки за додатковими показниками обійшов «Ксіукея Тайгерс».

У поточному чемпіонаті беруть участь 8 клубів (а це на один більше ніж минулі роки).

Першу гру було зіграно 14 вересня.

«Ораторі Яузс» - «Керчем Аякс»

«Ораторі Яузс» - «Керчем Аякс» 1:2

Обидві команди почали гру з розрахунком на захист. Проте перший небезпечний момент виник вже на 6 хвилині Огнеян Роловіч пробивав головою, але Леонард Камільєрі парирував удар. Господарі відповіли вже за 4 хвилини, новачок клубу Евертон Феліпе да Сілва вирвався на побачення з воротарем, але не влучив у ворота. На 16 хвилині у «Аякса» був непоганий момент, але в результаті нарвався на контратаку – Андреа Дебрінкат пройшов по флангу, навісив, і більш розторопним у воротарському майданчику виявився той же Евертон да Сілва. Гравці «Аяксу» відразу кинулися відігруватися, і мали кілька моментів, на 25 хвилині Трайо пробивав у кут, але воротар був на висоті, ще за 10 хвилин хороший момент мав Роловіч, але Камільєрі знову врятував команду.

В другому таймі картина гри не змінилася, гості атакували, господарі грали на контратаках, і грали вони досить успішно, на початку тайму після проходу Кейта Фарруджія пробивав Андреа Дебрінкетс, але тепер вже свою майстерність продемонстрував Франклін Велла. На 63 хвилині фланговий прохід здійснив Трайо Ґрозве, його прострілом скористався Елтон Велла, який проби з розвороту в дальню «шістку» - 1:1. Після того, як рахунок було зрівняно у господарів здали нерви, вони почали грати досить грубо, і вже на 69 хвилині за другу жовту було вилучено Хав’єра Лонгарела. Далі на полі була тільки одна команда, «Аякс» мав низки хороших моментів і на 80 хвилині після навісу Роловіча Ґрозве підправив м’яч голову у ворота.

Продовжилися змагання 16 вересня, в цей день відбулося дербі «Вікторій».

«Вікторія Хотспурс» - «Вікторія Уондерз»

«Вікторія Хотспурс» - «Вікторія Уондерз» 2:2

Зустріч «Вікторій» завершилася результативної нічиєю, хоч обидва клуби прагнули перемоги, господарі хотіли здобути другу поспіль перемогу у дербі, натомість гості прагнули відігратися за поразку у попередній грі.

Гості почали гру більш активно, вони повністю переважали в центрі поля, але до реальної небезпеки доходило не часто. Перший момент мав Міланко Рашковіч, але його постріл пройшов вище. За 10 хвилин хорошу можливість мав Предраг Джорджевіч, але на влучив у ствір. Гості продовжували тиснути й надалі, але то воротар був на місці, то м’яч пролітав далеко від цілі. Їх перевага втілилася у щось конкретне вже у компенсований час, коли Предраг Джорджевіч реалізував пенальті.

По перерві картина гри не змінилася, «Уондерз» атакувала, «Хотспурс» захищалася, але от на 59 хвилині перші лишилися у меншості. Господарі відразу активізувалися, мали кілька хороших можливостей, але гості знову відповіли результативно – на 69 хвилині Міланко Рашковіч зі штрафного пробив у стінку, але з добивання ніхто йому вже не завадив. 0:2.

Господарі виглядали розбитими, але продовжили атакувати. На 74 хвилині після подачі з кутового Чарльз Мерсіека відквитав один м’яч, а вже за п’ять хвилин Енріке Масіель дальнім ударом рахунок зрівняв. Після цього превага була вже у «Хотспурса», але забити їм так і не вдалося.

Решта поєдинків відбулася 18 вересня.

«Ксагра Юнайтед» - «Надур Янгстерс»

«Ксагра Юнайтед» - «Надур Янгстерс» 0:1

В цій грі зустрілися два новачки сезону. «Малеча» здобула заслужену перемогу, вони грали однакого гостро у нападі і надійно у захисті. Господарі ж хоч і старалися показати хороший футбол, але нерви перед дебютним в еліті матчем, та швидко пропущений м’яч трохи зламали їм гру.

Хоч почався матч з гарної нагоди господарів, вже на 2 хвилині Алеандро Беззіна вривався до штрафного майданчику, але воротар гостей впевнено зібрав на виході. На 7 хвилині гості відповіли небезпечним ударом з-за меж штрафного майданчику, але і тут воротар був на місці. На 17 хвилині Мілош Стоянович забив, але з положення поза грою. Але вже за кілька хвилин Джозеф Грім продерся через захист господарів, і котнув м’яч уздовж воріт, і Стоянович додав його у порожній кут. Гравці «Ксагра» оговталися швидко, мали кілька моментів, найкращий був у Антоніо Ласкова, але він втрапив у поперечину.

З початку другого тайму «Надур» почав тиснути, господарів на полі було майже не видно. Спершу Мілош Стоянович, потім Клаудіо Антунеш мали хороші моменти. Найкращий момент у господарів виник на75 хвилині, але після удару зі штрафного Марк Гріма потягнув м’яч. Після цього момент були тільки у гостей, але забити їм так і не вдалося.

І на останок, вже у першому турі нас очікувала зустріч принципових суперників, які в минулому чемпіонаті набрали однакову кількість очок.

«Гайнсіелем» - «Ксіукея Тайгерс»

«Гайнсіелем» - «Ксіукея Тайгерс» 3:0

І матч видався бойовим, у всіх значеннях цього слова. Перемога чемпіонів була заслуженою, Джон Хайро, який провів свій дебютний матч у складі «Гайнсіелема» не зіпсував гри і допоміг зцементувати захисти. У нападі проблем теж не було. Господарі з перших хвилин почали тиснути, їх кортіло відігратися за поразку в матчі за Суперкубок. Вже на 14 хвилині за удар ліктем у боротьбі був вилучений гравець «тигрів» Родні Буттігьєг, після цього натиск тільки посилився. На 22 хвилині Еміліано Латтес пробивав з-за меж штрафного майданчику, але воротар був на висоті. А на 33 хвилині склади зрівнялися, за другу жовту було вилучено Алекса Трамбо. Але це не завадило господарям, на 36 хвилині Кріс Камільєі вирвався на побачення з воротарем і перекинув його. Далі гра вирівнялася, «тигри» мали кілька моментів після стандартів, господарі теж відповідали досить гостро.

У другому таймі «чорні» продовжили тиснути. Вже на початку тайму кілька моментів мав Стефан Кассар, але його удари в ціль не втрапили. А на 53 хвилині вже гості мали шанс забити, але Даніель Богдановіч не зміг переграти воротаря. Потім обидві команди обопільно гостро атакували. На 78 хвилині після  виходу сам-на-сам Стів Султані зніс у штрафному форварда господарів Джонні Камільєрі, а Рафаель Кух Сона реалізував пенальті. Останній реальний шанс «тигри» мали на 80 хвилині, але на висоті був Буттігейг. А на 90 хвилин Джонні Камільєрі скористався помилкою захисту та воротаря і встановив остаточний рахунок.