Tribuna/Футбол/Блоги/Мир футбола/спорта/«Сіті» та «Мілан» виграють чемпіонати. Як пройшли останні тури у топ-лігах?

«Сіті» та «Мілан» виграють чемпіонати. Як пройшли останні тури у топ-лігах?

Вашій увазі представляємо проєкт «OleOleFootballNews»

Автор — Kane
24 мая 2022, 15:44

#Єврокубки

Ще АЕК та Мідтьюлланн. Визначилися усі потенційні суперники Динамо у всіх раундах кваліфікації Ліги чемпіонів. Шахтар у третьому кошику. Відомі 26 учасників групового етапу Ліги Чемпіонів 2022/23

Україну у Лізі чемпіонів 2022/23 представлятимуть дві команди – "Шахтар" та "Динамо". "Гірники" стартують одразу з групового раунду, а от киянам для лігочемпіонівської осені потрібно подолати трьох суперників – починаючи з другого кваліфікаційного раунду.

При жеребкуванні другого та третього раундів відбору "Динамо" буде у посіві, при жеребкуванні раунду плей-офф – поза посівом.

Стартова позиція "Динамо" не гарантує киянам групового раунду якогось з євротурнірів. Якщо будуть поразки від трьох суперників, то не буде участі в осінній стадії єврокубків.

При поразці у третьому або плей-офф раундах кваліфікації Ліги чемпіонів, "Динамо" переміститься в групу Ліги Європи.

Поразка у другому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів відправить киян у третій кваліфікаційний раунд Ліги Європи. У випадку перемоги там і виходу у плей-офф раунд – буде гарантований мінімум у вигляді групи Ліги Конференцій. Якщо "Динамо" програє у третьому раунді кваліфікації Ліги Європи, то вилетить у раунд плей-офф Ліги Конференцій. Де й вирішуватиметься питання – бути чи не бути участі в груповому раунді взагалі.

скріншот - kassiesa.net

Перемоги у всіх трьох раундах кваліфікації Ліги чемпіонів забезпечать "Динамо" участь у груповому раунді найпрестижнішого клубного турніру Європи.

Потенційні суперники "Динамо" у кваліфікації Ліги чемпіонів:

– у другому раунді ("Динамо" у посіві): "Фенербахче" (Туреччина) та АЕК (Ларнака, Кіпр);

– у третьому раунді ("Динамо" у посіві): "Монако" (Франція), "Мідтьюлланн" (Данія), "Штурм" (Австрія), "Юніон Сент-Жілуаз" (Бельгія);

– у раунді плей-офф ("Динамо" поза посівом): "Бенфіка" (Португалія), "Рейнджерс" (Шотландія).

У випадку виходу в груповий етап Ліги чемпіонів "Динамо" перебуватиме в четвертому кошику при жеребкуванні.

Перше жеребкування за участю "Динамо" відбудеться 14-го червня 2022-го року.

Джерело: Ігор Сеймон (ua-football).

Європейські чемпіонати завершилися минулими вихідними, а значить ми можемо підбивати перші підсумки сезону. Наприклад, ми знаємо більшу частину команд, які зіграють на груповому етапі Ліги Чемпіонів.

Усього, нагадаємо, буде вісім груп по чотири клуби у кожній. Наразі відомі 26 учасників, серед яких є донецький "Шахтар". При жеребкуванні "гірники" будуть у третьому кошику.

Офіційні учасники групового етапу ЛЧ 2022/23.

Перший кошик:

"Ліверпуль" (у разі перемоги у фіналі ЛЧ)/"Аякс"

Другий кошик:

"Ліверпуль" (у разі поразки у фіналі ЛЧ)/"Аякс"

"Селтік"

Інші учасники визначаться після завершення раундів кваліфікації.

Джерело: kassiesA (ua-football).

#Англія

П'ять хвилин, які змінили все. Місця диву на Етіхаді не знайшлося. Порятунок Лідса, Тоттенхем у Лізі чемпіонів, МЮ у Лізі Європи. Підсумкова таблиця АПЛ

Фінішна турнірна таблиця АПЛ

Результати 38-го туру

П'ять хвилин, які змінили все

Сіті робить камбек і стає чемпіоном

«Манчестер Сіті» – «Астон Вілла» 3:2

Голи: Ґюндоган 76, Родрі 78, Ґюндоган 81 – Кеш 37, Коутіньйо 70

Дві години чистого задоволення. Все завершилося, як і очікувалося, "Манчестер Сіті" і "Ліверпуль" виграли свої матчі і команда Гвардіоли вчетверте за останні п'ять сезонів стала чемпіоном Англії. Але ж зміст цих двох матчів! Воно було під стать сезону, одному з найцікавіших за останні роки. "Сіті" був за крок від провалу, але у вирішальний момент зібрався і зміг показати свій чемпіонський рівень і характер.

Відверто кажучи, "Сіті" провів на найвиразніший матч. Як і минулого тижня у грі з "Вест Гемом", команда Гвардіоли мала проблеми з суперником, який впевнено і без якоїсь нервозності діяв у середньому та нижньому блоці.

Крім кількох заблокованих ударів, у першому таймі "Сіті" не мала нічого. Команда Гвардіоли діяла без якогось завзяття, рішучості, і "Вілла" з кожною хвилиною діяла все сміливіше. І нарешті наважилася на забитий гол. Дуглас Луїс вільно виконав прохід через центр, дав пас на хід Ремзі, потім пішла передача на фланги Діню, крос, на дальній штанзі найшвидшим був Кеш. У кожній ігровій дії футболісти "Вілли" зуміли випередити гравців "Сіті". Це було дивно. Назрівали проблеми.

Одна з них – Фернандіньо відверто не справлявся з позицією центрбека. Воткінс через раз виходити на ударні позиції, не в останню чергу через повільність бразильця.

У другому таймі на полі з'явився Зінченко, замінивши саме Фернандіньо, але "Сіті" продовжував провалюватися в зоні біля свого штрафного майданчика. Перший раз (після удару Воткінса поруч зі штангою) пронесло, але потім Воткінс перестав бити сам, дозволивши це зробити Коутіньйо і бразилець виконав все чудово.

70-а хвилина, 0:2, у паралельному матчі "Ліверпуль" грає внічию, і "Сіті" все ще ставав чемпіоном. Але на "Етіхаді" були шок і тиша. До другого голу "Вілли" Гвардіола вже провів усі заміни. 100-мільйонний Ґріліш залишився в запасі, і тренер "Сіті" довірився "трудягам" Стерлінґу та Ґюндогану.

І заміни "Сіті" зрештою спрацювали. Чергова подача з флангу і Ґюндоган влітає з м'ячем у ворота на дальній штанзі. Проходить дві хвилини, "Сіті" позиційно атакує, Зінченко викотив м'яч під удар Родрі, удар поряд зі штангою – 2:2.

Ще три хвилини, і Де Брюйне грає на перехопленні у штрафного майданчика суперника, і викочує м'яч під удар Ґюндогану.

У другій грі поспіль "Сіті" витягує матч, програючи 0:2. Голи "Ліверпуля" у паралельній грі вже нічого вже не змінювали. "Городяни" майстерно довели матч до фінального свистка.

Фантастичний сезон, фантастична фінальна розв'язка, про яку згадуватимуть ще довго.

Місця диву на Етіхаді не знайшлося

Неймовірна розв'язка чемпіонату Англії

«Ліверпуль» – «Вулверхемптон» 3:1

Голи: Мане (24), Салах (84), Робертсон (89) – Нету (3)

"Сіті" – чемпіон Англії. Уболівальники у Манчестері не могли не озиратися на події в Ліверпулі, у свою чергу на "Енфілді" фанати теж активно стежили за спробами "Астон Вілли" перешкодити "містянам" у здобутті золотих медалей. На жаль, майже через 10 років Стівен Джеррард підвів "червоних" ще раз.

Менеджери команд абсолютно не здивували стартовими складами. Бруну Лаже випустив основну обойму, тоді як Юрген Клопп очікувано приберіг Салаха, Фабіньо та Ван Дейка.

Хто знає, можливо, якби на поле вийшов Вірджил, а не Конате, то "Ліверпуль" і не пропустив би безглуздий гол на 3-й хвилині зустрічі. "Вулверхемптон" шокував усіх фанатів на "Енфілді" та вболівальників біля екранів телевізорів: Жозе Са сильно вибив снаряд ударом від воріт на правий фланг, Ібраїма погано обрав позицію, через що м'яч легко його перелетів та опинився у ногах у Хіменеса – Рауль без опору результативно прострілив на Нету (0:1).

До кінця 45-хвилинки гості діяли виключно на контратаках, ще двічі їм майже вдалося підловити високу оборону мерсисайдців – свої шанси за лекалами гольового випаду не реалізували Дендонкер та Хван Хі Чхан. До слова, південнокорейський виконавець з'явився на газоні "Енфілда" задовго до перерви через травму Нету.

Не можна сказати, що забитий гол "вовків" вплинув чи хоч якось змінив головне завдання для "червоних". Господарі підняли темп та втиснули "Вулверхемптон" у штрафний майданчик Жозе Са. Матіп невдало кивнув головою після подачі Діаса, схибив в одному з моментів перед воротарем і сам Луїс. "Ліверпуль" зрівняв цифри на табло на екваторі першого тайму вкрай елегантною і одночасно простою комбінацією: прихована передача від майстра Тьяго пройшла на хід Мане, сенегалець не став гаятись та відправив м'яч у ближній кут воріт, Са не вдалося повністю його прикрити (1:1). Ще й "Астон Вілла" відкрила рахунок на "Етіхаді" – на "Енфілді" запанував екстаз!

У перерві наставники вимушено зробили по одній заміні: під кінець першої половини поєдинку зазнав пошкодження Алькантара, замість нього вийшов Мілнер; також травмувався Жозе Са, португалець поступився позицією голкіпера 35-річному Джону Радді.

Другий тайм став калейдоскопом яскравих емоцій, ніякої тактики від Клоппа і Лаже ми закономірно не побачили – це були суцільні гойдалки. "Вулверхемптон" через нижчий клас не вичавив чисельну перевагу в рамках кількох непоганих контратак "3 в 1", також двічі не допоміг Хван Хі Чхан, спочатку форварду не вистачило точності, а потім йому завадив Аліссон.

Щодо "Ліверпуля", то гол Мане з офсайду, заблокований удар Жоти прямо перед воротами, сейв Радді після дальнього пострілу Трента швидко змусили Юргена кидати до бою Мохамеда Салаха. На превеликий жаль для фанатів "Ліверпуля", єгиптянин вивів "червоних" уперед уже тоді, коли "Манчестер Сіті" відігрався у паралельному матчі (2:1). Гол Робертсона після стінки із Фірміно виступив для публіки "Енфілда", скоріше, лише підбадьорливим поплескуванням по плечу (3:1).

Тішить, що у наш час матчі все ще дозволяють відійти від просунутої статистики та глибокого серйозного аналізу, і трансформуються у чистий ігровий кайф. Зокрема, сьогодні ми отримали буквально гонку двох найкращих футбольних болідів сучасності. Машина Гвардіоли, хоч і з нервами, але виграла дистанцію. Для "Ліверпуля" тепер головне – це переключитися на підготовку до фіналу ЛЧ та відновити до вирішального поєдинку Тьяго Алькантару.

Порятунок Лідса, Тоттенхем у Лізі чемпіонів, МЮ у Лізі Європи

Коли в останньому турі вирішується доля чемпіонства, та ще й таким драматичним чином, зрозуміло, що решта ігор чемпіонату залишаються в тіні. Залишалося ще три інтриги – четверте місце "Тоттенгему" або "Арсеналу", шосте "Манчестер Юнайтед" або "Вест Гему", 17-е – "Бернлі" або "Лідсу".

Зміна відбулося тільки в зоні вильоту. "Бернлі" провів слабкий матч із "Ньюкаслом" і програв 1:2. "Лідс" скористався своїм шансом і здобув перемогу у грі з "Брентфордом". "Бернлі" пробув у Прем'єр-лізі шість сезонів і його майбутнє у Чемпіоншипі буде непростим. У половини команди закінчуються контракти, футболісти на кшталт Корне, Макніла та Вегорста, напевно, будуть продані, у власників клубу з'являться деякі фінансові проблеми. Одразу ж повернутися до АПЛ буде дуже складно.

"Манчестер Юнайтед" програв шостий виїзний матч поспіль на очах у Ерік тен Хага, 58 очок – це найгірший показник МЮ в Прем'єр-лізі за весь час, у "Юнайтед" нульова різниця м'ячів (57:57)! Але при цьому МЮ все ж таки залишився на шостому місці і вийшов до Ліги Європи. Не скористався своїм шансом "Вест Гем". "Хаммерс" після першого тайму перемагали у "Брайтона" 1:0, але після перерви пропустили три м'ячі, і зрештою залишилися на сьомій позиції.

Дуже легко виграв свій матч "Тоттенгем". Інакше бути не могло. "Норвіч" все ж таки вкрай слабкий, а "шпори" закінчують сезон у чудовій формі. Як підсумок – 5:0 і четверте місце. П'ять м'ячів у своїй грі забив і "Арсенал", але це ні на що не вплинуло.

«Арсенал» – «Евертон» 5:1

Голи: Мартінеллі 27 (пен.), Нкетіа 31, Соареш 56, Габріел 59, Едегор 82 – ван де Бек 45+3

«Брайтон» – «Вест Гем» 3:1

Голи: Велтман 50, Ґросс 80, Велбек 90+2 – Антоніо 40

#Іспанія

Представлений м’яч фіналу ЛЧ 2021/22. На ньому є слово «мир» українською та англійською мовами

Фінішна турнірна таблиця Ла Ліги

Вільярреал зняв прокляття Барси, Атлетіко фінішує у ТОП-3

«Барселона» - «Вільярреал» - 0:2

Голи: Педраса, 41, Мой Гомес, 55

З 2008 року не перемагав "Вільярреал" "Барселону" у всіх турнірах, і ось, нарешті, 14-річна серія добігла кінця.

У каталонців сьогодні не було мотивації, але не можна сказати, що вони взагалі не старалися. У першому таймі команда Хаві постійно висіла на чужих воротах, і єдине, чого не вистачало Феррану, Френкі та Обамеянгу – це ефективності.

Ну, а "Вільярреал" зіграв саме так, як треба - терпляче, спокійно, холоднокровно перед чужими воротами. По суті, "Підводники" забили два голи з двох моментів – стовідсоткова реалізація!

Перший м'яч - результат блискучого пасу від Дані Парехо, який Педраса не мав права запороти. Другий - обрізка Адама Траоре у власному штрафному майданчику. Якщо раніше були сумніви, залишати його чи ні, то тепер вони відпали остаточно.

Для "Барси" поразка не означає нічого, крім зіпсованого настрою перед відпусткою. Ну, і Хаві теж додалося тем для роздумів - зіграла-то його команда безвольно; з таким стилем про трофеї можна забути.

"Вільярреал", у свою чергу, гарантував собі місце у Лізі конференцій-2022/23, де точно буде серед фаворитів, із чим "Підводників" і вітаємо.

«Севілья» - «Атлетік» - 1:0

Гол: Рафа Мір, 68

У цьому матчі перший тайм був набагато інтенсивнішим за другий. Як тільки баски дізналися про успіхи "Вільярреала" на "Камп Ноу", їхній запал різко згас.

А до перерви було справді цікаво. "Севілья" грала краще - і момент Ен-Несірі можна згадати, і спробу Ламели у штангу, проте й "Атлетік" відповідав своїми атаками. Берчіче навіть гол забив, але по ходу діла підіграв собі рукою, і його скасували.

Ще один скасований м'яч був уже у "Нервіона" на старті другої половини, коли Кунде по-хокейному став перед Сімоном, що у футболі аж ніяк не вітається.

Ну а потім гості дізналися, що "Вільярреал" забив вдруге - і матч якось різко скис. "Севілья" скористалася цим - Рафа Мір забив, а незрівнянний сьогодні Ламела виступив асистентом. На цьому чемпіонат для тих та інших було закінчено. Жодних сенсацій, все як ми звикли - "Севілья" 4-та, "Атлетік" - 8-й.

«Реал Сосьєдад» - «Атлетіко» - 1:2

Голи: Гуріді, 90+2 - де Пауль, 50, Корреа, 69

У матчі двох монстрів оборонного футболу "Атлетіко" підніс "Сосьєдаду" урок ефективності та волі до перемоги.

Перший тайм "Матрацники" провалили начисто, і якби не сейви Облака горіли б 0:2. Але що було потім? Команда забігала і за другий тайм створила 4 вірні шанси! Матеус Кунья влучив у перекладину, Грізманн не реалізував вихід на ворота, але де Пауль і Корреа були точними.

Обидва голи вийшли на диво елегантними - де Пауль смачно приклався здалеку, а в другому взятті воріт відзначаємо чудову роботу Коке у підігруванні.

На цьому пісенька "Ла Реала" була заспівана - він уже не міг претендувати на більше, аніж гол престижу, хоч і володів м'ячем удвічі більше. Були б здорові Оярсабаль та Давід Сільва - може, щось пішло б інакше, а так...

Втім, і після поразки баски все одно потрапили до Ліги Європи, із чим їх і вітаємо. Щодо "Матрацників", то вони 11-й раз поспіль фінішували у ТОП-3. Нижче клуб при Сімеоне не опускається – які ще докази величі Ель Чоло вам потрібні?

Кадіс та Мальорка рятуються, трагедія Моліни та Гранади

«Алавес» - «Кадіс» - 0:1

Гол: Лосано, 76

Максимально обережний матч від "Кадіса", чиє терпіння принесло такі важливі три очки, а з ними - і збереження прописки в еліті.

Довелося непросто. "Алавес" хоч і без мотивації, але здаватися не поспішав, і грав цілком собі на рівних із командою Серхіо, якій у першому таймі сильно бракувало гостроти.

Додати вийшло лише у другому таймі, коли в паралельному матчі забила "Мальорка", і справа всерйоз запахла смаженим. Спочатку Ідріссі поцілив у каркас, а потім на полі з'явився Чоко Лосано і вже першим дотиком замкнув класний простріл від Карселена. Все було на межі офсайду – ну чисто в стилі Піппо Індзагі.

Згодом Лосано забив ще раз, але вже з офсайду. Втім, і одного гола вистачило, аби фанати "Кадіса", які вже плакали від горя, тепер заплакали від щастя. Їхня команда залишилася в еліті на 3-й сезон поспіль, чого ще не траплялося в 21 столітті!

"Гранада" - "Еспаньйол" - 0:0

"Гранада" вилетіла, хоча перед останнім туром мала очко переваги над конкурентами, а ще єдина з усієї трійці аутсайдерів грала сьогодні вдома.

Чого не вистачило південцям? Мабуть, натиску. "Еспаньйол" рідко переходив центр поля і виглядав інертно, що логічно - "Папуги" просто відбували номер. За всіх віддувався воротар Дієго Лопес, який класно потягнув удари Пуертаса та Моліни ще до перерви.

"Гранаді" треба було лише натиснути, але вона не змогла. Більше того, навіть коли господарі отримали досить випадковий пенальті за гру рукою, 40-річний Хорхе Моліна з точки не влучив у ворота.

Для ветерана це особиста трагедія – як тепер завершувати кар'єру? Ну, а на "Гранаду" в цілому чекає очищення Сегундою - вона туди загляне вперше з сезону-2018/19.

«Осасуна» - «Мальорка» - 0:2

Голи: Анхель, 47, Греньє, 82

Найкращий виступ із усієї трійці аутсайдерів сьогодні вдався "Мальорці". Хоча, звісно, половину призу віддаємо "Осасуні" - вона взагалі не чинила опір.

"Кіновар" завдала у шість разів більше ударів у площину воріт і навіть у єдиноборствах виграла, що дикість для матчів на "Ель Садарі", де за нормальних умов господарі затоптують геть усіх.

Звідси й результат. Мурікі та Анхель розіграли ідеальну комбінацію по центру, відкривши рахунок. Ну, а під завісу матчу його подвоїв призабутий Клеман Греньє, зігравши на добиванні. Здається, це перша вдала дія француза після переїзду до Іспанії у березні.

Дуже цікаво, що з ним робитимуть далі - у Греньє контракт до літа. Також у "Мальорки" в оренді Лі Кан Ін, Кубо і, головне, Ведат Мурікі, без якого команду вже важко уявити. Спортивному директору острів’ян не позаздриш - роботи у нього буде неймовірно багато.

#Італія

Реалізація матч-пойнтів. Підсумки 38-го туру Серії А

Фінішна турнірна таблиця Серії А

В останньому турі Серії А чотири команди мали матч-пойнт. Саме такий тенісний термін застосував наставник "Фіорентини" Вінченцо Італьяно, говорячи про матч-пойнт за мрію. Його команда таким шансом скористалася, вийшовши до Ліги Конференцій після п'яти років без Єврокубків. Як і "Рома", зберігши за собою місце у Лізі Європи. Як і "Мілан" вигравши історичне Скудетто. "Салернітана" ж, хоча й свій матчбол змарнувала, дочекалася такого ж подарунка від суперника.

Боротьба за Скудетто

У грі за головний трофей "Мілан" мав навіть два матч-пойнти. Його влаштовували і перемога, і нічия. Але він перевиконав план. Саме в такий момент здобувши першу перемогу з різницею в два м'ячі з лютого. З огляду на його попередні обережні дебюти всі, зокрема й "Сассуоло", чекали на такий. Сам Стефано Піолі говорив, що його команда насамперед спокійна та виважена. А отримали початок з диявольською люттю. Гості за підтримки 3/4 стадіону шалено кидалися на м'ячі та гравців, і ті не витримали, просто віддавши три голи.

Рафаель Леау став другим гравцем у лізі за 18 років з трьома асистами в першому таймі. Він ніби вмикав реактивний двигун і зникав в парах диму. Олів'є Жиру, що забивав в 2022-му році лише командам з Топ-6, тобто в Топ-матчах, прийшов і на цей Топ-матч і зробив дубль. Франк Кессі йде з клубу, але проявив повагу до нього, відіграв на повну і забив. Всі відіграли на повну.

"Мілан" закінчує сезон шістьма перемогами поспіль, 16-ма матчами поспіль без поразок, 11-ма турами лише з двома пропущеними. Закінчує чемпіоном вперше за 11 років. Заслуженим чемпіоном.

"Інтеру" залишалося тиснути на сусідів скільки можливо. В принципі, він міг зробити й більше. Якби відкрив рахунок рано – можливо, чинив би тиск на "Мілан". Але він діяв снуло і набрав оберти лише наприкінці першого тайму. В будь-якому разі, свій шанс він втратив раніше.

Боротьба за Єврокубки

Матч-пойнт "Роми" певною мірою був психологічно найскладнішим з всіх. Бо вона думала зовсім про інший турнір. Перед матчем проти "Торіно" всі запитання були про фінал Ліги Конференцій проти "Фейєноорда", післяматчеву прес-конференцію Жозе Моуріньо скасував з метою краще підготуватися до середи. Тим не менш, поставилися "вовки" до матчу проти "биків" відповідально, виставили сильний склад, грали організовано, знайшли три помилки суперника та легко перемогли. Це після п'яти матчів ліги без перемог.

Теммі Абрахам, який називав цей матч ще одним фіналом, зробив дубль та встановив рекорд. Жоден англієць ще не забивав 17 голів за сезон у Серії А.

"Фіорентина" грала свій матч-пойнт після п'яти матчів з однією перемогою та чотирма поразками, після 1:4 від "Сампдорії", якій вже нічого не було потрібно. Грала проти "Ювентуса", якому дуже прикро, з власної вини, програла три матчі цього сезону. Навіть не забивши в них. Хоча домінувала у всіх. Такі невдачі могли створити комплекс неповноцінності. Але в суботу вийшло інакше. Вийшло навіть доволі легко.

Бо чомусь сьогодні не дає нормально все занести сюди (хех)

А ТАКОЖ НАГАДУЮ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ УЧАСНИКІВ НА "БИТВУ ПРОГНОЗИСТІВ" 1-Й СЕЗОН. ПОДРОБИЦІ ДИВІТЬСЯ У ПОПЕРЕДНЬОМУ НАШОМУ ПОСТІ.)