«Колос» пробив 13 пенальті в сезоні УПЛ. Чи всі справедливо призначені?

Блог(Не)футбол
6 мая 2021, 15:26
28

Розбираємося.

В нинішньому розіграші УПЛ «Колос» найчастіше отримує можливість пробити найнебезпечніший стандарт у футболі – пенальті. Ми зібрали всі 11-метрові команди у чемпіонаті, яких назбиралось уже 13. Більше нема ні в кого, а найближчі переслідувачі «Динамо» та «Шахтар» мають по 9.

Переходьте сюди, щоб дивитися відео в мобільному додатку.

1. «Колос» – «Маріуполь» – 1:0 (5-й тур)

Можливість реалізувати перший пенальті в чемпіонаті команда з Ковалівки отримала у 5-му турі. Копієвський вказав на позначку, хоча Данила Сагуткін зніс Ільїна не в межах штрафного майданчику.

Оріховський забив та приніс «Колосу» перемогу у матчі з азовцями.

Суперечливість пенальті – 100%

Арбітр – Віктор Копієвський

2. «Зоря» – «Колос» 1:1 (6-й тур)

Уже в наступному матчi «Колос» знов заробив пенальті у компенсований час. Ісаєнко влучив у притиснуту руку Юрченко – рефері видалив Владлена (друга жовта) та призначив 11-метровий.

Його реалізував Євген Селезньов, що дозволило «Колосу» розжитись очками у гостьовому матчі.

Суперечливість пенальті – 75% (більше не був, ніж був)

Арбітр – Анатолій Абдула

Епізод з пенальті на 3.00

3. «Колос» – «Олімпік» – 1:2 (8-й тур)

Знову кінець матчу – знову пенальті у ворота суперника «Колоса». Цього разу Селезньов прострілював, від ноги Драме м’яч, швидше за все, влучив йому у руку.

Євген спокійно забив з позначки. У тому ж матчі голом з пенальті відзначився Шахаб.

Суперечливість пенальті: 25% (більше був, ніж не був)

Арбітр – Максим Козиряцький

4. «Дніпро-1» – «Колос» – 0:1 (9-й тур)

Євген Селезньов на 25-й хвилині реалізував пенальті, призначений після перегляду ВАР Логінов зіграв рукою у власному штрафному майданчику. Арбітром матчу був Віктор Копієвський.

Суперечливість пенальті: 0%

Епізод з пенальті на 1.10

5. «Колос» – «Десна» – 1:1 (11-й тур)

Обидва м’ячі були забиті з пенальті. У випадку «Десни» Мостовий зіграв рукою після навісу до штрафного, а ВАР правомірність рішення арбітр підтвердив.

Лисенко з позначки пробив точно в кут.

Арбітр – Віталій Романов

6. «Колос» – «Олександрія» – 1:1 (12-й тур)

У першому таймі Ільїн випередив неуважного Шастала та отримав від того удар ногою ззаду – Можаровський не вагався з призначенням пенальті.

З позначки був точним Євген Селезньов.

Арбітр – Юрій Можаровський

7. «Динамо» – «Колос» 2:2 (13-й тур)

Миколенко необачно зіграв у штрафному, влучивши рукою в обличчя Селезньова під час навісу у руки Бущану. Євген на 49-й хвилині знову забив з пенальті – 5/5.

Арбітр – Ігор Пасхал

8. «Львів» – «Колос» 0:2 (15-й тур)

Після зимового міжсезоння ковалівці продовжили заробляти 11-метрові – Міубі збив Чурка, а Оріховський з позначки встановив остаточний рахунок матчу.

9. «Колос» – «Рух» 1:2 (16-й тур)

Вперше в сезоні УПЛ «Колос» не відзначився з позначки у матчі проти «Руха». Мисик влетів у Микиту Кравченко, арбітр зафіксував фол.

Проте Гавришу не вдалось вивести свою команду вперед – Мисак потягнув його удар з кута воріт. А потім все за класикою – Кухаревич дальнім пострілом у компенсований час приніс перемогу «Руху».

Арбітр – Олександр Омельченко

Епізод з пенальті

Удар Гавриша

10. «Інгулець» – «Колос» 0:0 (17-й тур)

«Колос» вдруге поспіль не реалізував пенальті – Оріховський не зміг переграти Малиша.

Проте сам пенальті з категорії вигаданих: Чурко «відчув» мінімальний дотик ноги Запорожця, якщо той взагалі був, і завалився на газон – арбітр повірив і вказав на позначку.

Суперечливість пенальті: 100%

Арбітр – Олександр Дердо

11. «Олімпік» – «Колос» 1:2 (21-й тур)

Ударом з пенальті «Колос» почав камбек у матчі з донецькою командою – Альваренга за невідомих причин влетів у Хльобаса, а Костишин не без везіння виконав вирок Дердо.

Суперечливість пенальті – 0%

12. «Колос» – «Ворскла» – 3:0 (23-й тур)

Всередині 2-го тайму «Колос» отримав змогу подвоїти перевагу над полтавцями – Яворський рукою штовхнув Ісаєнка у штрафній в боротьбі за м’яч.

Чурко не зміг переграти голкіпера з позначки, проте був першим на добиванні. І так, після цього футболісти домашньої команди відсвяткували гол у вигляді поїзду.

13. «Олександрія» – «Колос» – 0:2 (25-й тур)

Гості заклали фундамент свої перемоги неоднозначним 11-метровим – Стецков збив Ільїна за рахунку 0:0 у кінці першого тайму.

З позиції арбітра було важко визначити, що було першим – дотик до м’яча чи ноги. Але він впевнено і без роздумів вказав на позначку, а Петров з неї відзначився.

Суперечливість пенальті: 75% (більше не був, ніж був)

Арбітр – Олександр Шандор

Підбиваємо підсумки:

• «Колос» виконав лише 2 абсолютно незаслужених 11-метрових удари імені Копієвського та Дердо, 2 дуже суперечливих, та 7 – цілком легальних.
  • У першій половині сезону команда забила 7 м’ячів з пенальті із 7, у другій – 3/6 (проте в одному випадку Чурко добив м’яч одразу після нереалізованого удару).
  • Найкращий бомбардир команди з позначки: Євген Селезньов – 5/5.

А які ваші думки стосовно пенальті «Колоса»?

Сезон показал, что УПЛ не готова к классическому формату с 16 командами

Костянтин Варварик
загалом дивуюся, як команда за рік зуміла перетворитися з тої, якою більшість захоплювалася за стратегію і прогрес, на одну з найогидніших команд УПЛ