Tribuna/Стрельба/Блоги/Апельсинова кава/Герої дня. Костевич зламала прокляття прапороносців і виграла 4-ту медаль в кар’єрі, Омельчук нарешті на п’єдесталі Ігор

У бронзовому фіналі перемогли Сербію.

Автор — Ірина Козюпа
27 июля 2021, 12:13
16

* Олена Костевич та Олег Омельчук виграли бронзову медаль Олімпіади в Токіо. Український дует став третім у змішаному командному змаганні у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів. Це дебютний розіграш медалей у міксті на Олімпійських іграх.

* У другому раунді кваліфікації наш дует показав третій результат – 386 балів (Костевич – 195, Омельчук – 191). Стільки ж було у спортсменів з команди ОКР, але вони пройшли у золотий фінал з другого місця завдяки додатковим показникам – вибили більше десяток.

* У бронзовій перестрілці Костевич та Омельчук змагалися з представниками Сербії Зораною Аруновіч і Даміром Мікичем. За регламентом фіналів обидва спортсмени стріляють, їхні бали сумують і порівнюють із суперниками. За перемогу в раунді дають два бали. Виграє та команда, яка першою набере 16 балів.

Український дует поступився супернику у першому пострілі, а тоді Олена та Олег змогли виграти три раунди поспіль. Серби взяли таймаут після якого вже вони були кращими у чотирьох перестрілках.

Вирішальний момент бронзового фіналу – таймаут українців. Тренер попросив спортсменів заспокоїтися і Костевич-Омельчук довели матч до перемоги із загальним рахунком 16:12. Цей результат приніс Україні бронзову медаль в Токіо.

* Для України – це перша медаль в Токіо у стрільбі. Раніше Костевич стала четвертою в особистих змаганнях зі стрільби з пневматичного пістолета з 10 метрів. Такий самий результат показав Павло Коростильов у цій дисципліні.

Загалом, українські стрільці не залишаються без нагороди вже на шостій Олімпіаді поспіль.

* Бронза Токіо – це четверта олімпійська медаль Олени. Раніше вона вигравала золото Афін-2004 та дві бронзи Лондона-2012. Це вже п’яті Олімпійські Ігри в кар’єрі Костевич. Наша титулована спортсменка також братиме участь у стрільбі з пневматичного пістолета з 25 метрів. Це ще одна її коронна дисципліна.

* На церемонії відкриття Олімпіади Олена несла прапор збірної України (разом з Богданом Нікішиним). Сьогодні вона змогла зламати прокляття українських прапороносців – ще нікому з них не вдавалося взяти нагороди на Іграх (Бубка, Браславевць, Силантьєв, Клочкова, Мільчев).

«Говорили, що прапороносець не може здобути медаль. Я ніколи не вірила в це. Мала за велику честь нести прапор своєї держави і щаслива, що нам вдалося вибороти цю нагороду для країни», – зізналася Костевич.

* Для 38-річного Омельчука – це перша олімпійська медаль у кар’єрі і четверта участь в Іграх. У Пекіні він був четвертим, а в Лондоні – п’ятим.

* Після нагородження Олена розповіла, що ця бронза для неї з Олегом на вагу золота.

«Ми довго та наполегливо йшли до цієї нагороди. І сьогодні все ж був нелегкий день – удача змінювала невдачу і навпаки. Олег – великий молодець і ця нагорода для нас дуже цінна. Як золото.

Хочу подякувати своєму партнеру, нашим наставникам та команді, яка була поруч на цьому шляху. Надзвичайно вдячні всій Україні, а також моєму рідному Чернігівському краю, за ті всі побажання успіху та слова підтримки, що продовжуємо отримувати тут в Токіо. Дуже запам’яталися настанови Сергія Бубки, який після моєї «дерев’яної нагороди», порадив не хвилюватися та вірити в себе. Ці слова допомогли у завоюванні цієї бронзи».

* Для України бронза Костевич-Омельчука – третя на Олімпіаді-2020. Раніше бронзовими призерами в Токіо стали Дар’я Білодід у дзюдо та сенсаційний Ігор Рейзлін у фехтуванні.

* Золото здобули китайські спортсмени, а команда ОКР стала другою.