Tribuna/Единоборства/Блоги/Апельсинова кава/Перша медаль України на ОІ за Білодід – програла головній суперниці, навряд залишиться в цій категорії

Дуже важка нагорода для Дар’ї.

Автор — Ірина Козюпа
24 июля 2021, 16:27
12

• Дар’я Білодід – бронзова призерка Олімпіади-2020 у Токіо. 20-річна дзюдоїстка принесла Україні першу медаль цих Ігор. Більше того, це дебютна олімпійська нагорода у жіночому дзюдо для на нашої країни.

• Білодід була однією з наших головних надій на золоту медаль в Токіо. Для Даші – це її перші Олімпійські Ігри. Українка виступає у ваговій категорії до 48 кг, була другою в загальному рейтингу.

* Свій виступ в Токіо Білодід розпочала з 1/8 фіналу, де перемогла сербку Міліцу Ніколіч прийомом ваза-арі. У чвертьфіналі українка здолала суперницю з Португалії Катаріну Косту іппоном.

• У півфіналі Білодід зустрічалася з японкою Фуною Тонакі – однією з фавориток на золоту медаль Олімпіади. Українка двічі перемагала цю суперницю у фіналах чемпіонату світу.

Втім, півфінал Олімпіади вийшов виснажливим для українки. На початку сутички Білодід фактично провела прийом, але його не зарахували. Суперниці не змогли набрати очки в основний час і місце у фіналі визначило правило Golden Score. Тонакі вдалося перемогти іппоном. У фіналі їй не вистачило сил після напруженого матчу проти українки – і програла суперниці з Косово Дістрії Краснікі.

• За бронзу Даша боролася з дзюдоїсткою з Ізраїля Широю Рішоні. Українка перемогла на 10 років старшу суперницю іппоном наприкінці сутички, показавши характер.

«Я віддала всі сили, які тільки залишилися, адже останню сутичку проводила на голден скор, це неймовірно важко і виснажливо. Для мене важливо налаштуватися, адже після бою, який я програла, настрій був на нулі.

Дуже допомогла мама, яка є і моєю тренеркою, налаштовувала мене, знайшла потрібні слова. Відчувала і підтримку наших на арені», – скзала Білодід.

• Відразу після того, як суддя відрахував її перемогу, Білодід не стримала сліз та емоцій після важкого змагального дня.

• Перед стартом Олімпіади ми вже писали про труднощі Даші. На дзюдоїстку негативно вплинув перенос Ігор через пандемію коронавірусу. Дівчина зізнавалася, що морально і психологічно налаштовувала себе на 2020 рік. Додатковий рік очікування і простою без регулярних змагань вибив українку з форми. Після карантину вона не виграла жодного турніру, з тих в яких брала участь. А на ЧС-2021 Білодід не поїхала – він не входив у її план підготовки.

• На ці проблеми наклалися питання з ваговою категорією. Їй стало важко втримувати вагу в рамках 48 кг. Даша експериментувала з категорією до 52 кг, але не ризикнула перед Олімпіадою йти на такі кардинальні зміни.

«До Олімпійських ігор вагу міняти не буду. Сформовано рейтинг, почався відбір, я закріпила свої позиції в цій ваговій категорії. Пізно щось міняти.

Щоб піднятися у вазі, потрібен мінімум рік: вивчити нових суперниць, зрозуміти, що змінилося в твоїх кондиціях. Але після Олімпіади, можливо, піднімуся у вазі. Моментами замислююся про це», – розповідала Дар’я.

• Наступні Олімпійські Ігри пройдуть у Парижі вже за три роки. Закінчувати кар’єру до 25 років Дар’я не збирається – тому на наступних Іграх будемо сподіватися на її медаль. Вже золоту.