Tribuna/Футбол/Блоги/Апельсинова кава/«Маріуполь» зумів протиставити АЗ шалену гру від Худжамова

Автор — Ірина Козюпа
8 августа 2019, 23:25
19

«Маріуполь» відзахищався в Одесі проти АЗ – 0:0.

• Ранок розпочався з крапельниці. В якийсь момент щось пішло не так і розчин замість того, щоб потрапити в кров, опинився під шкірою. Права рука розпухла і стала вдвічі більшою за ліву. Потім був пекучий укол від якого хотілося плакати і матюкатися.

А до всього цього болю додався матч «Маріуполя» з АЗ в Лізі Європи. Коли перемикаєшся з УПЛ на єврокубки, то сподіваєшся, що там наші команди з гидкого каченяти перетворяться на прекрасного лебедя. Але так буває тільки у казках. «Динамо» підтвердило це в Брюгге.

• «Маріуполь» приймав АЗ в Одесі – у рідному місті команда не може грати, тому азовцям довелося провести 10 годин в автобусі. Причини все ті ж самі, що і минулого сезону.

За рік нічого кардинально не змінилося. Маріуполь – прифронтове місто, найближчий доступний аеропорт знаходиться у Запоріжжі за 4 години 45 хвилин їзди автобусом напівзруйнованою трасою, а ще на домашній арені немає турнікетів. Але це вже не має значення.

• Одесу обклеїли афішами матчу у стилі «Гри престолів». Бабичу личить образ короля Півночі і Залізний трон, але ця тема вже не актуальна. Навіть трохи дивно виглядає у пляжному місті в період відпусток. Але спроба хороша.

На гру продали близько 3 тисяч квитків. Нещодавно Одеса приймала Суперкубок і на матчі «Динамо» – «Шахтар» був sold out. «Чорноморець» цей сезон проводить у першій лізі. Можна було очікувати більшого ажіотажу навколо єврокубків, але приїзд «Маріуполя» і АЗ не сильно вразив одеситів. Шумова підтримка вийшла непогана, але не ідеальної якості – дудки навіть по той бік монітора різали слух.

• Якщо дуже коротко про АЗ, то це команда з хорошою атакою, проблемами у захисті і молодим недосвідченим тренером, який проводить свій перший сезон в якості головного. Алкмарці вийшли з трьома нападниками – 4-3-3. Сподобався 20-річний правий вінгер Стенгс. Власне від нього виходила найбільша небезпека у матчі. Разом з Боаду та Ідріссі він склав ударне тріо АЗ.

• «Маріуполь» вийшов на матч з думками не пропустити. Команда Бабича оборонялася практично всім складом – 5-4-1. А моментами – 9-1. Єдиний номінальний нападник і універсал Тищенко грав дуже низько, практично на лінії з півзахисниками. АЗ вже з 15 хвилини зрозумів, що до чого і почав обстрілювати ворота Худжамова з далеких відстаней.

• Худжамов – герой оборони «Маріуполя». В першому таймі він зробив досить потужний сейв, а після перерви роботи у капітана додалося. Саме класні дії воротаря не дали АЗ забити. На його рахунку щонайменше 3 крутих спасіння у другому таймі.

Мабуть, 90% огляду матчу – це саме круті дії від Худжамова:

• У цьому матчі не було центра поля. Практично вся гра проходила на половині «Маріуполя», а камера не часто показувала воротаря АЗ. Бізот міг спокійно пити каву або і собі йти в атаку. За перший тайм аж один удар від «Маріуполя» по воротах суперника проти 7 в АЗ. Постарався Танковський після цікавої комбінації партнерів. Також активним був Вакула.

• У складі «Маріуполя» ще сподобався Бабич. Олександр виглядав дуже стильно. Колись його «Чорноморець» відбирав очки в «Динамо» і «Шахтаря». У схожому стилі сьогодні його команда зіграла з АЗ.

Наївно було очікувати від азовців супер атакувальної гри, але склалось враження, що в Одесу приїхав не середняк європейського футболу, а сам «Манчестер Сіті».

• Якщо ви увімкнули трансляцію після 70 хвилини матчу, то могли подумати, що то АЗ відбивається від «Маріуполя». Алкмарців вистачило на півтора тайма, після чого вони самі сіли до своїх воріт. Саме тоді азовці змогли показати пристойний футбол. От тільки забити не так і не вдалося.

0:0 вдома з АЗ – хороший результат для першого матчу і дає шанси на прохід в наступну стадію кваліфікації Ліги Європи, але емоцій від такого матчу не багато. Далеко в єврокубках на характері і куражі Худжамова не пройдеш. Надто велика різниця у класі між командами. І катастрофічно потрібен форвард. Але за старання команді варто подякувати.

• Хвилинка позитиву. У стартовому складі «Маріуполя» на поле вийшло 11 українців під керівництвом українського тренера. Гармонію порушив камерунський захисник Дава у другому таймі. Також в єврокубках дебютував чемпіон світу у складі збірної U-20 Максим Чех.