Tribuna/Футбол/Блоги/І пизд*ць російській федерації/Тоттенхем «вигриз» перемогу в Ман Сіті завдяки самовіддачі і генію Моури

Тоттенхем «вигриз» перемогу в Ман Сіті завдяки самовіддачі і генію Моури

Санту розпочав кар’єру в новому клубі з перемоги над Гвардіолою.

Автор — Olexiy Dzuba
16 августа 2021, 00:26
2

Санту розпочав кар'єру в новому клубі з перемоги над Гвардіолою.

Перший тайм

У «шпор» в заявці не було Гаррі Кейна. Офіційна причина – нападник відпочиває після довгого Євро-2020. Але тільки лінивий не говорить про те, що футболіст хоче змінити прописку на блакитно-манчестерську. Однак власник клубу – Деніел Леві – поки що не погодився на $150 млн від Сіті. Зправа грав 22-річний Яфет Танганга, який «з'їсть» Стерлінга. В нападі – Аллі і Сон. Бергвейн і Моура (MVP матчу) – на флангах.

Гвардіола не поставив в старт нашого Зінченка, замість нього зліва в захисті грав Менді. В опорній зоні – Фернандінью. В центрі захисту з Діашом вийшов Аке. Зліва в півзахисті і нападі – Гріліш і Стерлінг – потенційно сильна пара, яка в цьому поєдинку не змогла повністю розкритися. На вістрі атаки – Торрес.

Сіті розпочав потужно, замкнувши лондовців на своїй частині поля. Містяни мали забивати мінімум двічі в стартові 10 хвилин.

Спочатку на виході помилився Льоріс, але Фернандінью пробив неточно головою.

А вже через хвилину до атаки підключився правий захисник Канселу, який «розстрілював» ворота «шпор», проте трохи не влучив:

Тоттенхем явно «проспав» початок матчу. Володіння за перші 15 хвилин 21% проти 79% на користь команди Гвардіоли.

Лондонці почали вибігати в контратаки лише зсередини першого тайму. Одна з перших трапилася на 21-ій хвилині. Гріліш невдало відпасував на Менді – помилкою скористався Моура, який своїм пасом розігнав контрвипад. Тоттенхем заробив право на кутовий.

Моура стане ключовим гравцем матчу. Як тільки Сіті втрачатиме м'яч, Лукас відразу розгянятиме контратаки своєї команди: або сам вестиме їх, або віддаватиме точні паси на партнерів. Завдяки другому варіанту, лондонці заб'ють єдиний і переможний гол.

А приклад першого варіанту трапився на 40-ій хвилині, коли Лукас протягнув м'яч метрів 20 і точно віддав на Сона. Але кореєць не влучив в ворота – завадив захисник Сіті. На переву команди пішли з нулями на табло. «Шпорам» вдалося вирівняти гру.

Другий тайм

Одна з головних причин виграшу Тоттенхема, це гра правого захисника – Джафета Танганги.

Практично в стилі іншого захисника – Антоніо Рюдігера, він щоразу блокував просування Джека Гріліша. Танганга робив це за рахунок дрібних фолів, на межі першої і другої третин поля. Жорсто, але з повагою до суперника – молодий захисник щоразу подавав руку Джеку після фолу.

Ще одна важлива причина успіху лондонців – гра Фернандінью. В першому таймі опорник класно зчитував передачі суперника. Але після перерви «білі» все частіше втікали в контратаки і Ферна просто не встигав реагувати на випади суперника.

На 55-ій хвилині після контратаки забиває Сон. Боротьба в штрафному майданчику Тоттенхема. Моура через себе скидає на Бергвейна, чим дезорієнтує Фернандінью. Той тягне м'яч 30 метрів і віддає на фланг Сону. Нападник зміщується в центр і з лівої, більярдним ударом, кладе м'яч в правий нижній кут воріт Едерсона.

Через 5 хвилин Бергвейн міг подвоювати рахунок, але не вийшло закрутити м'яч з гострого кута. Гвардіола намагався врятувати матч – на 79-ій хвилині вийшли Зінченко і Де Брюйне. Це дещо пожвавило гру зі сторони містян, але не покращило її. Найгостріший момент, який створив бельгієць, трапився на 84--й хвилині. Дальній постріл – врятував Льоріс.

А що Гріліш? Класно влився в гру Сіті – загострював і просував м'яч вперед. Складалося враження, що Джек давно виступає за нову команду. Він зібрав на собі 5 фолів, кілька разів пробивав по форотах. Але Тоттенхем був готовий до Гріліша. Фолив майже завжди далеко від воріт і приставив до нього «опікуна» Тангангу. Зрештую, в кінці матчу, коли стало зрозуміло, що Сіті програє, Гріліш отримав «жовту» з фол – в нього не витримали нерви.

Висновок

Гвардіола боявся, що його команда може завалити початок сезону. Поки що так і виходить – поразка від Лестера 0:1 в Суперкубку. Тепер програли Тоттенхему. Хоча робити глобальні висновки поки що зарано. Однак Сіті зараз не вистачає завершення атак. Схоже, що суперники в АПЛ адаптувалися до супердомінування «містян» і просто знаходять свої моменти в контратаках.

Тоттенхем класно відіграв перший матч сезону. Санту показав, що його команда може перемагати і без Гаррі Кейна. Після гри головний тренер відмітив характер «шпор». Але додав, що потрібно ще багато над чим працювати. Якщо Кейн все таки покине клуб, то його місце може посісти Лукас Моура, який сьогодні зіграв на найвищому рівні.