Tribuna/Футбол/Блоги/Hit and Run/Чим запам'ятався «Boxing Day» та ігри святкового періоду у сезоні 2013/14

Чим запам'ятався «Boxing Day» та ігри святкового періоду у сезоні 2013/14

В англійського футболу є безліч цікавих традицій. Одна з таких – «Boxing Day» та матчі у дні різдвяно-новорічних святувань. Вже десятки років, поки інші європейські чемпіонати йдуть на зимовий період відпочинку, англійці продовжують грати в футбол. Більше того, у десятиденний період (кінець грудня – початок січня) вони проводять одразу три-чотири тури, що є непростим випробуванням, як для лідерів, так і для аутсайдерів. Що вже говорити про цей неймовірний сезон, коли чемпіонські перегони мало не кожного туру вносять зміни у верхівку турнірної таблиці.

Блог — Hit and Run
Автор — Taras Malyi
6 января 2014, 02:14
5

В англійського футболу є безліч цікавих традицій. Одна з таких – «Boxing Day» та матчі у дні різдвяно-новорічних святувань. Вже десятки років, поки інші європейські чемпіонати йдуть на зимовий період відпочинку, англійці продовжують грати в футбол. Більше того, у десятиденний період (кінець грудня – початок січня) вони проводять одразу три-чотири тури, що є непростим випробуванням, як для лідерів, так і для аутсайдерів. Що вже говорити про цей неймовірний сезон, коли чемпіонські перегони мало не кожного туру вносять зміни у верхівку турнірної таблиці. Для прикладу, Ліверпуль зустрів Різдво на першій сходинці, а після Нового року – посідає тільки четверту сходинку, відстаючи від першої команди Арсеналу на 6 пунктів. Далі мова піде про те, завдяки яким матчам запам’ятається «Boxing Day» та святковий період матчів у цьому сезоні.

Перша перемога Тіма Шервуда

Саутгемптон 2:3 Тоттенгем

Шпори приїхали на «Сент-Меріс Стедіум» з новим головним тренером – Тімом Шервудом. Англієць випустив у старті одразу двох форвардів, чого раніше не робив Андре Віллаш-Боаш: Еммануель Адебайор зіграв у парі з Роберто Солдадо. Тоголезький нападник, не без допомоги іспанця, став героєм зустрічі. Дует форвардів спільними зусиллями спочатку зрівняв рахунок у першому таймі, а на 65 хвилині Адебайор, скориставшись незлагодженими діями захисників «святих», забив переможний для «шпор» гол. Згодом Солдадо змарнував ще дві хороші нагоди, щоб й самому відзначитись. «Саутгемптон» відповів неточним ударом Рікі Ламберта. У підсумку – гостьова перемога лондонського клубу. Колишній гравець Тоттенгем Готспур, Тім Шервуд, вдало дебютує в якості новоспеченого головного тренера команди.

Іриски виривають перемогу на «Ліберті»

Свонсі 1:2 Евертон

Команда Роберто Мартінеса приїхала в гості до Уельсу. Стадіон «Ліберті» не є чужим для іспанського спеціаліста, адже саме тут він розпочинав свою тренерську кар’єру з місцевим Свонсі. Евертон підійшов до матчу у хорошій формі: команда зазнала всього лише однієї поразки у 16 матчах сезону, що чи не найкраще демонструє нову психологію, з якою прийшов у клуб Роберто Мартінес. «Іриски» в кожному матчі стараються грати на перемогу, не поступаючись у амбіціях командам із «великої четвірки», намагаючись брати максимум очок у матчах з середняками, одним з яких був їх суперник Свонсі.

За рівної гри, у другому таймі, першим вдалось відзначитись гостям. Шеймус Коулмен, чудовим пострілом відкрив рахунок у матчі. Це вже 4 м’яч ірландського захисника у цьому сезоні. Однак, вже за декілька хвилин, команда Мікаеля Лаудрупа зрівняла рахунок (не без допомоги іншого бека «ірисок», Браяна Ов’єдо). Вже наприкінці зустрічі молодий талант «Евертона», Росс Берклі, розкішним ударом зі штрафного знову допоміг своїй команді повести у рахунку та здобути, зрештою, дев’яту перемогу у сезоні.

Непереможні на «Етіхад Стедіум»

Манчестер Сіті 2:1 Ліверпуль

Один з найяскравіших матчів, не тільки святкового пероіду, але й всього сезону АПЛ. Зустрічались лідери чемпіонату. Обидві команди підійшли до матчу в чудовій формі. Команда Мануеля Пеллегріні ще не втратила жодного залікового балу у домашніх матчах сезону. А нападник «скаузіерів», Луїс Суарес, після дискваліфікації, встиг відзначитись у воротах суперників 19 разів.

Тренер Ліверпуля може бути незадоволений суддівством, але йому немає у чому дорікнути своїй команді, що до останнього старалася не поступитися супернику. У підсумку – вольова перемога господарів: на гол Філіппе Коутінью, вони відповіли двома влучними ударами Венсана Компані та Альваро Негредо.  Ліверпуль втрачає першу сходинку у турнірній таблиці та готується до ще одного складного виїзду, в Лондон, де зустрінеться з Челсі.

«Дрозди» в гостях у «молотів»

Вест Гем 3:3 Вест-Бромвіч

Після звільнення Стіва Кларка Вест-Бромвіч знаходиться у пошуках нового тренера, що допоміг би дроздам налагодити гру та залишитись в АПЛ. Над тренером «молотів», Семом Еллардайсом, вже довгий час тяжіє незадоволення вболівальників тією грою, яку демонструє команда, та тією низькою позицією, яку займає Вест Гем у турнірній таблиці. Тому у грі з Вест-Бромвічем, Великому Сему, потрібна була тільки перемога.

Однак, навіть попри допомогу ветеранів – Джо Коула та Кевіна Нолана – «молотам» не вдалося взяти три пункти. Першими голами за Вест-Бромвіч відзначився Ніколя Анелька, а молодий англійський талант Сейду Берахіно своїм ударом встановив остаточний рахунок – 3:3. Сейду міг принести своїй команді й перемогу у зустрічі, але його удар прийшовся у стійку воріт Юссі Яаскеляйнена. Вест Гему у наступних турах доведеться вести непросту боротьбу за виживання у підвалах турнірної таблиці. А Великому Сему, вочевидь, скоро доведеться звільнити крісло головного тренера команди з «Аптон Парк».

Моурінью проти Роджерса, «Челсі» проти «Ліверпуля»

Челсі 2:1 Ліверпуль

Після поразки на «Етіхад Стедіум» команду Брендана Роджерса чекав ще один непростий виїзд. Зустріч із прямим конкурентом за лідерські позиції у турнірній таблиці цього сезону. Жозе Моурінью нарешті вдалося налагодити гру в обороні лондонського Челсі. Команда не пропускала в останніх матчах з Арсеналом та Свонсі. Більше того, поки нікому не вдається перемогти «синіх» на «Стемфорд Брідж». Зустріч команд у Лондоні анонсувалася як протистояння тренерів, однак гра обох команд на полі довела протилежне. Португалець несподівано випустив у старті Давіда Луїза. Раніше в сезоні бразилець не тільки не грав на позиції центрального хавбека, але й взагалі рідко отримував можливість вийти на поле з перших хвилин. Ліверпуль поки вимушений грати без травмованого  Стівена Джеррарда. Однак за його відсутності свою роботу в центрі поля вдало виконують Джордан Хендерсон та Джо Аллен.

«Сині» пропустили першим вже в дебюті матчу. Це змусило команду заграти агресивніше в нападі. Еден Азар чудовим ударом спочатку встановив паритет у зустрічі. А нападник Челсі Самюель Ето'о вивів команду вперед, забивши після передачі бразильця Оскара. Одразу дві вимушені заміни довелось зробити Жозе Моурінью: травмувались Бранислав Іванович та Френк Лемпард. Але якщо своїм гравцям португалець міг знайти достойну альтернативу, то травма Джо Аллена змусила Роджерса випустити на поле молодого Бреда Сміта. Це перша його гра за основу «скаузерів».

Челсі заслужив перемогу, вони просто награли на неї. Навіть попри ситуацію із непризначеним пенальті за фол Самюеля Ето'о на Луїсі Суаресі. Свисток Говарда Вебба промовчав. Загалом, уругвайському нападнику нічого не вдалося продемонструвати у цій грі. Захисники «синіх» просто не дали йому такої можливості. Ліверпуль вдруге поспіль зазнає поразки і помітно втрачає у лідерських позиціях.

Камбек «чорних котів»

Кардіфф Сіті 2:2 Сандерленд

Власник Кардіффа, Вінсент Тан, продовжує гнути свою політику в керівництві клубу. Був звільнений шотландський спеціаліст Малкі Маккей. Команду до матчу із аутсайдером сезону готували колишні помічники тренера: Девід Керслейк та Джо Макбрайдом. Сандерленд попри вкрай погану ситуацію – останнє місце у турнірній таблиці, здивував напередодні несподіваною перемогою над «Евертоном».

У грі з валлійцями, «чорним котам» теж вдалося добитися позитивного результату. Програючи по ходу матчу з рахунком 2:0, вдалими виявилися заміни, зроблені Густаво Поєтом. Спочатку нападник Стівен Флетчер скористався передачею Емануеле Джаккеріні та скоротив відставання у рахунку. Наприкінці гри, на 5 доданій хвилині до основного часу, оборона дала тріщину, після удару  Джек Колбека. Нічия у підсумку – Густаво Поєт може бути задоволений характером, який продемонструвала його команда.

Коли навіть Вебб проти дияволів

Манчестер Юнайтед 1:2 Тоттенгем

Не про такий початок року мріяли фани «МЮ». Їх улюблений клуб поступово підіймається у турнірній таблиці, а матч з лондонським Тоттенгемом мав стати хорошим доказом того, що Девід Моєс розуміє, як повернути клуб на належне місце. Команда молодого та амбіційного Тіма Шервуда підійшла до матчу з «червоними дияволами» з таким же показником у графі залікових балів. Тоттенгем святковий відрізок сезону проводив дуже вдало: у трьох попередніх зустрічах було здобуто дві перемоги та одна нічия.

Замаринований на лавці запасних нападник Еммануель Адебайор поступово набирає форму. У цьому матчі він встиг віддячити новому тренеру за довіру, забивши перший м’яч у ворота «МЮ» після флангової передачі Крістіана Еріксена. У другому таймі данський футболіст і сам відзначився голом. Вже за хвилину відповіли «червоні дияволи»: свій сьомий м’яч у сезоні відсвяткував Денні Велбек.

Фінальний штурм, біля воріт Уго Лльоріса, не увінчався для успіхом для «МЮ». Однак, Девід Моєс у післяматчевих коментарях більше говорив про суддю – Говарда Вебба, який між іншим ніколи не приховував своїх симпатій до «червоних дияволів». У цьому матчі він не поставив пенальті у ситуації, коли Денні Велбек перечепився за ногу Влада Кірікеша, у штрафному майданчику «шпор». Шотландський спеціаліст побачив у цьому щось «скандальне». Тим не менше, ніщо не завадило Тіму Шервуд на чолі Тоттенгема відсвяткувати свою третю перемогу за різдвяно-новорічний період, перемогу над «МЮ» на «Олд Траффорд».

45 хвилин жаху для Рене Меленстена

Халл Сіті 6:0 Фулхем

Перший тайм на «KC Стедіум» закінчився нулями на табло. Гра не була нудною, але основні події відбулися саме у другій частині поєдинку. Команді Стіва Брюса вдалося добитися найбільшого результату для себе у матчах АПЛ, шість разів відзначившись у воротах Девіда Стокдейла. Історична перемога допомогла «тиграм» комфортніше почуватися в середині турнірної таблиці, а Фулхем опустила у зону вильоту.

Для Рене Мелестена, який раніше не мав досвіду керівництва командою в АПЛ, випробування столичним клубом може виявитися надскладним завданням. Команда, що укомплектована не найгіршим чином, поки не демонструє на полі бажання битися за результати. Можливо, Фулхему допоможе повернення Клінта Демпсі, якого взяли в оренду з Сіетл Саундерз. А, можливо, не випадковою є поява у клубі Алана Кербішлі. Вже невдовзі досвідчений англійський тренер може замінити Рене Мелестена на тренерському містку.

P.S. Король камбеків повертається в Англію

«Boxing Day» та святковий період сезону подарував глядачам та фанам АПЛ не тільки кілька десятків видовищних матчів, але й двох молодих спеціалістів, що зайняли місця біля керма британських клубів. Тім Шервуд вже встиг продемонструвати, що рішення власника Тоттенгема, Даніеля Леві, звільнити Андре Віллаш-Боаша, ймовірно, не було помилкою. Уле Гуннару Сульшеру доведеться багато чого доводити після того, як він погодився на пропозицію власника Кардіффа, Вінсента Тана, покинути норвезький Молде та перебратись в Уельс. Більше того, повернення в Англію не обіцяє бути простим, адже працювати з малайзійським мільярдером – все одно, що постійно перебувати на електричному стільці. Під керівництвом Уле Кардіфф вже встиг зіграти матч 3-ого раунду «Кубка Англії». Завдяки камбеку у другому таймі валлійському клубу вдалось вибити з турніру Ньюкасл Алана Пардью (2:1).