Пост, що не умістився в статус - у блозі "Нічо не магу сказать".

Вчора закінчився перший кваліфай-раунд Ліги Європи. 51 клуб вже встиг вилетіти з єврокубків, а отже, є де підбивати підсумки.

Як справи у...

1

Гібралтару:  Обидва представники гібралтарського футболу (на фото) вийшли до другого кваліфікаційного раунду ЛЧ і ЛЄ відповідно. Привіт тим, хто вважав, що прийняття Гібралтару в УЄФА - це додання чергового Сан-Маріно. Пройшли, до речі, так: у ЛЧ гібралтарський «Лінкольн Ред Імпз» обіграв естонську «Флору» (2-0, 1-2), а у ЛЄ з точно такими само рахунками «Європа» (як символічно після Брекзіту, чи не так?) обіграла вірменський «Пюнік».

Ісландії: Всіх, напевно, цікавить рівень ісландського клубного футболу після видовищного виступу їхньої збірної на Чемпіонаті Європи. Він стабільно низький; щоправда,  одному з трьох ісландських клубів це не завадило пройти далі в ЛЄ. Сюжет в трьох матчах був, насправді, чи не найбанальніший. «Рейк’явік» потрапив на помітно слабший від нього північноірландський «Ґленавон», що і відобразилося на рахунку матчу (2-1, 6-0). «Валюр», навпаки, отримав в суперники датський «Брондбю» з Томасом Каленбергом та Теему Пуккі, і тут клас взяв гору – 1-10 за сумою двох матчів. Єдина інтрига була у матчі між «Брейдабліком» та «Єлгавою», та там після домашніх 2-3 ісландський клуб не зміг виграти в гостях з потрібним рахунком, закінчивши матч 2-2.

Уельсу: Майже абсолютно аналогічна ситуація з валлійським футболом, але жереб до тамтешніх клубів був жорстокіший. Усі три представники Уельсу в ЛЄ натрапили на сильні скандинавські команди – АІК, «Ґетеборг» та «Стабек». Дивом у цій ситуації є те, що хоч хтось в результаті вийшов далі: цим кимось став абсолютний дебютант єврокубків, клуб з непростою назвою «Конназ Квей Номадз», який забив «Стабеку» цілий гол в двох матчах.

Несподівані вильоти

1

Норвезький «Стабек», як і зазначалось вище, несподівано вдома програв валлійському «Конназ Квей», що вивело у наступним раунд саме валлійців.

Казахський «Актобе», у якого же нещодавна були амбіції та Олексій Антонов, вилетів вже в першому раунді від угорського «МТК». Втім, справи у казахського клубу зараз не найкращим чином йдуть, адже попередній чемпіонат вони закінчили на восьмому місці.

Польська «Краковія», здавалося б, без проблем мала проходити македонську «Шкендію». Що у результаті? Дві поразки 0-2 та 1-2. І це четверте місце Екстракласи.

Майже догралися

1

Азербайджанський «Нефтчі» ледве не поплатився за свою розслабленість. У першому матчі клуб Кшевана Сантіні та Ванче Шикова без проблем обіграв мальтійський «Бальцан» на виїзді 0-2, і вдома за перші 20 хвилин забили суперникам ще один. Але форвард «Бальцана» Лайдон Мікаллеф, що вийшов на другий тайм, зробив дубль, і якби забив ще раз, то не бачити «Нефтчі» наступного раунду. Проте, тут все обійшлося.

Обійшлося все також і угорському «Відеотону». Після комфортних 3-0 у першому матчі навряд чи вірилося, що молдовська «Заря» (вже без Рахаєва) у другому матчіна 30 хвилині буде вигравати 2-0. Щоправда, 60 хвилин не вистачило молдованам, щоб забити третій м’яч.

Шотландський «Абердін» вдома виграв у люксембурзької «Фоли Еш» 3-1, а в гостях цілий тайм поступався 0-1 (матч так і закінчився). І хто знає, можливо, якийсь шалений гол від люксембурзького клубу – і багаторазовий чемпіон Шотландії залишився б поза зоною досяжності.

Камбек раунду

1

Казахський «Ордабаси» у гостях поступився сербським «Чукарічкам» 0-3, і такий само рахунок був на табло після 21 хвилини другого матчу. До честі казахів, на дев’яностій хвилині вони рахунок зрівняли, чим хоч і не вийшли далі, але якісь залікові пункти собі у рейтинзі УЄФА додали.

«Охрана отмена»

Братиславський «Слован» зіграв виїзний матч з албанським «Партізані» 0-0, коли з УЄФА прийшло повідомлення про те, що у зв’язку з виключенням чемпіона Албанії «Шкендербеу» зі змагань (через договірні матчі), саме «Партізані» займуть їхнє місце у Лізі Чемпіонів.

Українці у першому раунді ЛЄ

1

Анатолій Тимощук відіграв 90 хвилин у виносі тіла албанської «Теути» казахським «Кайратом».

Молдовська «Дачія» з Кожановим, Слінкіним, Фещуком, Гавриленком та Валєєвим у складі вдома програла азербайджанському «Кяпазу» 0-1 після гостьової нічиєї 0-0. Відчуття, нібито троє українців згадали 2010 рік і стиковий матч із Грецією.

У складі «Габали»  матчі проти грузинської «Самтредії» Дмитро Безотосний відіграв увесь матч, а Віталій Вернидуб –лише тайм. У складі грузинів трохи більше тайму відіграли українці Ґіорґі Ґамкрелідзе та Ґіулі Манджґаладзе.

Олександр Нойок та Юрій Габовда провели усі 90 хвилин у складі мінського «Динамо», яке у двох матчах обіграло «Спартак» з Юрмали.

Артем Старгородський та Сергій Рудика у складі солігорського «Шахтьора» познущалися з фарерського «Рунавіка», причому на рахунку Сергія гол у цьому матчі.

Кирило Сіліч у складі «Єлгави» брав участь у перемозі над «Брейдабліком» у виїзному матчі своєї команди.

Інтриги другого раунду

ЛЄ

1

Чи зможуть всі три білоруські клуби вийти до третього кваліфай-раунду ЛЄ? Суперники непереможними не здаються («Сент-Патрікс», «Домжалє», «Дебрецен»)

Хто фаворит у парі «Мітьюлланн» - «Вадуц»?

«Кайрат» - «Маккабі Тель-Авів». Тимощук проти Ротаня?

Чи зможе «Шкендія» після невиразної «Краковії» вибити невиразний «Нефтчі»?

Чи зможе переможець Кубку Шотландії «Хайберніан» (нагадаю, зараз «Хібз» грають у другому шотландському дивізіоні) щось протиставити «Брондбю»? Адже за іменами ця дуель чи не найсильніша.

ЛЧ

1

Чи побачить гібралтарський «Лінкольн» привабливий атакувальний футбол Брендана Роджерса?

Чи зможе тиранський «Партізані» вдало замінити «Шкендербеу»?

Невже нікого не бентежить пара «Дандалк» - «Хафнафйордур»?