Tribuna/Футбол/Блоги/Нічо нє магу сказать/Як пройшов перший кваліфікаційний раунд єврокубків

Блог «Нічо не магу сказать» відволікає вас від Євро цікавинками першого раунду єврокубків.

5

Пост, що не умістився в статус - у блозі "Нічо не магу сказать".

Вчора закінчився перший кваліфай-раунд Ліги Європи. 51 клуб вже встиг вилетіти з єврокубків, а отже, є де підбивати підсумки.

Як справи у...

Гібралтару:  Обидва представники гібралтарського футболу (на фото) вийшли до другого кваліфікаційного раунду ЛЧ і ЛЄ відповідно. Привіт тим, хто вважав, що прийняття Гібралтару в УЄФА - це додання чергового Сан-Маріно. Пройшли, до речі, так: у ЛЧ гібралтарський «Лінкольн Ред Імпз» обіграв естонську «Флору» (2-0, 1-2), а у ЛЄ з точно такими само рахунками «Європа» (як символічно після Брекзіту, чи не так?) обіграла вірменський «Пюнік».

Ісландії: Всіх, напевно, цікавить рівень ісландського клубного футболу після видовищного виступу їхньої збірної на Чемпіонаті Європи. Він стабільно низький; щоправда,  одному з трьох ісландських клубів це не завадило пройти далі в ЛЄ. Сюжет в трьох матчах був, насправді, чи не найбанальніший. «Рейк’явік» потрапив на помітно слабший від нього північноірландський «Ґленавон», що і відобразилося на рахунку матчу (2-1, 6-0). «Валюр», навпаки, отримав в суперники датський «Брондбю» з Томасом Каленбергом та Теему Пуккі, і тут клас взяв гору – 1-10 за сумою двох матчів. Єдина інтрига була у матчі між «Брейдабліком» та «Єлгавою», та там після домашніх 2-3 ісландський клуб не зміг виграти в гостях з потрібним рахунком, закінчивши матч 2-2.

Уельсу: Майже абсолютно аналогічна ситуація з валлійським футболом, але жереб до тамтешніх клубів був жорстокіший. Усі три представники Уельсу в ЛЄ натрапили на сильні скандинавські команди – АІК, «Ґетеборг» та «Стабек». Дивом у цій ситуації є те, що хоч хтось в результаті вийшов далі: цим кимось став абсолютний дебютант єврокубків, клуб з непростою назвою «Конназ Квей Номадз», який забив «Стабеку» цілий гол в двох матчах.

Несподівані вильоти

Норвезький «Стабек», як і зазначалось вище, несподівано вдома програв валлійському «Конназ Квей», що вивело у наступним раунд саме валлійців.

Казахський «Актобе», у якого же нещодавна були амбіції та Олексій Антонов, вилетів вже в першому раунді від угорського «МТК». Втім, справи у казахського клубу зараз не найкращим чином йдуть, адже попередній чемпіонат вони закінчили на восьмому місці.

Польська «Краковія», здавалося б, без проблем мала проходити македонську «Шкендію». Що у результаті? Дві поразки 0-2 та 1-2. І це четверте місце Екстракласи.

Майже догралися

Азербайджанський «Нефтчі» ледве не поплатився за свою розслабленість. У першому матчі клуб Кшевана Сантіні та Ванче Шикова без проблем обіграв мальтійський «Бальцан» на виїзді 0-2, і вдома за перші 20 хвилин забили суперникам ще один. Але форвард «Бальцана» Лайдон Мікаллеф, що вийшов на другий тайм, зробив дубль, і якби забив ще раз, то не бачити «Нефтчі» наступного раунду. Проте, тут все обійшлося.

Обійшлося все також і угорському «Відеотону». Після комфортних 3-0 у першому матчі навряд чи вірилося, що молдовська «Заря» (вже без Рахаєва) у другому матчіна 30 хвилині буде вигравати 2-0. Щоправда, 60 хвилин не вистачило молдованам, щоб забити третій м’яч.

Шотландський «Абердін» вдома виграв у люксембурзької «Фоли Еш» 3-1, а в гостях цілий тайм поступався 0-1 (матч так і закінчився). І хто знає, можливо, якийсь шалений гол від люксембурзького клубу – і багаторазовий чемпіон Шотландії залишився б поза зоною досяжності.

Камбек раунду

Казахський «Ордабаси» у гостях поступився сербським «Чукарічкам» 0-3, і такий само рахунок був на табло після 21 хвилини другого матчу. До честі казахів, на дев’яностій хвилині вони рахунок зрівняли, чим хоч і не вийшли далі, але якісь залікові пункти собі у рейтинзі УЄФА додали.

«Охрана отмена»

Братиславський «Слован» зіграв виїзний матч з албанським «Партізані» 0-0, коли з УЄФА прийшло повідомлення про те, що у зв’язку з виключенням чемпіона Албанії «Шкендербеу» зі змагань (через договірні матчі), саме «Партізані» займуть їхнє місце у Лізі Чемпіонів.

Українці у першому раунді ЛЄ

Анатолій Тимощук відіграв 90 хвилин у виносі тіла албанської «Теути» казахським «Кайратом».

Молдовська «Дачія» з Кожановим, Слінкіним, Фещуком, Гавриленком та Валєєвим у складі вдома програла азербайджанському «Кяпазу» 0-1 після гостьової нічиєї 0-0. Відчуття, нібито троє українців згадали 2010 рік і стиковий матч із Грецією.

У складі «Габали»  матчі проти грузинської «Самтредії» Дмитро Безотосний відіграв увесь матч, а Віталій Вернидуб –лише тайм. У складі грузинів трохи більше тайму відіграли українці Ґіорґі Ґамкрелідзе та Ґіулі Манджґаладзе.

Олександр Нойок та Юрій Габовда провели усі 90 хвилин у складі мінського «Динамо», яке у двох матчах обіграло «Спартак» з Юрмали.

Артем Старгородський та Сергій Рудика у складі солігорського «Шахтьора» познущалися з фарерського «Рунавіка», причому на рахунку Сергія гол у цьому матчі.

Кирило Сіліч у складі «Єлгави» брав участь у перемозі над «Брейдабліком» у виїзному матчі своєї команди.

Інтриги другого раунду

ЛЄ

Чи зможуть всі три білоруські клуби вийти до третього кваліфай-раунду ЛЄ? Суперники непереможними не здаються («Сент-Патрікс», «Домжалє», «Дебрецен»)

Хто фаворит у парі «Мітьюлланн» - «Вадуц»?

«Кайрат» - «Маккабі Тель-Авів». Тимощук проти Ротаня?

Чи зможе «Шкендія» після невиразної «Краковії» вибити невиразний «Нефтчі»?

Чи зможе переможець Кубку Шотландії «Хайберніан» (нагадаю, зараз «Хібз» грають у другому шотландському дивізіоні) щось протиставити «Брондбю»? Адже за іменами ця дуель чи не найсильніша.

ЛЧ

Чи побачить гібралтарський «Лінкольн» привабливий атакувальний футбол Брендана Роджерса?

Чи зможе тиранський «Партізані» вдало замінити «Шкендербеу»?

Невже нікого не бентежить пара «Дандалк» - «Хафнафйордур»?