Tribuna/Футбол/Блоги/der Kopfball/«Сіті» нарешті готовий виграти ЛЧ. Матч проти «Атлетіко» це показав

«Сіті» нарешті готовий виграти ЛЧ. Матч проти «Атлетіко» це показав

Пеп зробив правильні висновки.

Блог — der Kopfball
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
14 апреля 2022, 09:30
3

Не здивуємось, якщо ви – один із мільйонів глядачів, які не дуже люблять дивитися матчі «Атлетіко». Після поєдинку у Манчестері бомбанув Де Брюйне: «Команди часто грають проти нас від оборони, але сьогодні я вперше побачив, як команда грає за схемою 5-5-0». Багато вболівальників звинувачують Сімеоне у антифутболі, а чергові 1:0 (або 0:1) уже не подобаються навіть фанатам мадридців.

Показова статистика – тиждень назад «Атлетіко» 0 разів пробив по воротам містян, володіння м’ячем 32:68% на користь «Сіті».

Розумний хід Пепа стримав «Атлетіко»

Цього тижня історія повторилась – та лише у першому таймі. Команда Гвардіоли контролювала гру, а усе, чим запам’яталися матрасники – грубість Феліпе та розмови з арбітром. За традицією усі 10 польових гравців господарів були за лінією м’яча, коли гості контролювати його на чужій половині поля.

Однак, жоден з 8 ударів «Сіті» у першій половині матчу не прилетів у площину воріт.

На другий тайм вийшов абсолютно інший «Атлетіко» – нехай, вимушено, тому що іспанці були у ролі наздоганяючих, та це лише додало інтриги та видовищності матчу.

Мадридці постійно нагнітали та шукали свій шанс, а нервово спостерігаючий Гвардіола частенько хапався за лисину. Рішення випустити на поле Фернандінью замість Бернарду Сілви на останні 10 хвилин – показник того, наскільки було неспокійно Пепу. Легендарний капітан містян хоч і трошки наварив в кінці, але загалом дуже вдало увійшов у гру, зацементувавши центр поля за англійським клубом.

Гаряче було на останніх хвилинах – Феліпе все ж добив Фодена та отримав червону, але і без нього «Атлетико» могло перевести матч в додатковий час – Едерсон став рятівником «Сіті» на останніх секундах доданого часу.

Гвардіола, здається, зробив правильні висновки після невдач минулих років

Поразка від «Ліона» в сезоні 2019/20 навчила Пепа, що другого шансу може не бути – у наступному сезоні «Ман Сіті» виграв усі матчі плей-офф ЛЧ (і перші, і матчі-відповіді), окрім фіналу. Проти «Челсі» іспанець перемудрив – вийшов на матч без опорника, а опустив на позицію шістки Гюндогана. «Це було рішення спрямоване на швидкість, на те, щоб контролювати м’яч в центрі, знаходити вільні зони», – так пояснив свій вибір Пеп.

Гвардіола сам казав, що у нього в голові занадто багато думок, схем та планів, але Пеп вміє правильно користуватися минулими невдачами. У нинішньому сезоні Родрі – основотвірний гравець «Сіті», переважно у матчах з топ-клубами. На минулому тижні він був одним із найкращих у складі містян. Сьогодні, коли у другому таймі англійці вимушені були захищатися, Родрі завжди був там, де потрібно.

А що далі?

Далі – півфінал, у якому «Сіті» зустрінеться із мадридським «Реалом». З «Реалом», який містяни двічі обіграли 2 роки тому на стадії 1/8-ї. Навряд чи команді Гвардіоли буде простіше, аніж сьогодні, враховуючи шалену форму Бензема і феномен мадридців у ЛЧ, але впевнено можна сказати, що «Реал», який грає у схожий до «Ман Сіті» футбол, дозволить використати Пепу усі його сильні сторони.

За 4 матчі у плей-офф у нинішньому сезоні ЛЧ містяни 4 рази залишили свої ворота недоторканими, «Реал» пройшов таких топів як «ПСЖ» і «Челсі», тож майбутній матч уже переповнений інтригою.

Команда Пепа виглядає надзвичайно злагоджено, тож, мабуть, шанси на прохід у фінал – 51:49% на користь містян.

А найголовніше – такий «Сіті» нарешті готовий виграти Лігу чемпіонів.