Блог Карпати-Онлайн

«Карпати» знову програли в футбол

25-ий тур. 22.04.2013, 18:00. «Динамо» ім. Валерія Лобановського, Київ. 3 306 глядачів. Сонячно. +13°С

Арбітр – Анатолій Абдула (Харків).

Асистенти арбітра: Сергій Беккер, Олег Плужник (обидва – Харків). Додаткові асистенти: Андрій Лісаковський, Дмитро Бондаренко (обидва – Одеса).

Четвертий арбітр – Андрій Єремєєв (Миколаїв).

Делегат ФФУ – Григорій Сімонов (Київ). Інспектор ФФУ – Василь Мельничук (Сімферополь).

«АРСЕНАЛ»: Рева, Романчук, Обрадовіч, Одібе, Дос Сантос, Бушман (Герасимюк, 62), Богданов, Валяєв (Пеле, 56), Адійя, Аржанов, Гоменюк. Запасні: Сарнавський, Сидоренко, Шарпар, Старенький, Філіппов. Головний тренер – Юрій Бакалов.

«КАРПАТИ»: Мисак, Озарків (Гаращенков, 34), Балажіц, Пластун, Жовтюк (Кополовець, 34), Голодюк (Марселіньо, 57), Худоб’як, Штіліч, Кенія, Ксьонз, Гладкий. Запасні: Богатінов, Мілошевіч, Даушвілі, Зеньов. Головний тренер – Ніколай Костов.

Голи: Аржанов, 7 (пен.), Адійя, 11, Богданов, 42, Романчук, 78 – Кенія, 77.

Попередження: Аржанов, 44, Адійя, 55 – Озарків, 7, Худоб’як, 30, Гаращенков, 45+2, Штіліч, 59, Кенія, 89.

Ніколай Костов розпочав матч із несподіванки. Мається на увазі стартовий склад, в якому було відразу чотири нових гравці, порівняно з кубковим чвертьфіналом. Так, Ігор Озарків повернувся на фланг оборони, де грав до того часу, поки його не витіснив Павло Ксьонз. Цього разу Ігор опинився зліва в обороні, а сам Ксьонз був відряджений на правий фланг атаки, де ми його не бачили з 31 жовтня 2012 року (саме тоді, після вилучення Озарківа в кубковому матчі проти «Металіста», Ксьонз вимушено відійшов в оборону, де здорово себе проявив). Натомість Сергій Зеньов, Михайло Кополовець та Марселіньо залишилися в запасі. На протилежному фланзі розташувався Леван Кенія. Трикутник у центрі поля склали Худоб’як, Голодюк і Штіліч. Знову ж таки, досить несподівано в запасі залишився Муртаз Даушвілі. Ще одна неочікувана зміна – позиція воротарська. Богатінова, який захищав рамку «Карпат» в останніх матчах, замінив Роман Мисак. На місце правого оборонця знову вийшов Микола Жовтюк. Нарешті, Олександр Гладкий розташувався найближче до воріт Віталія Реви, який у цьому чемпіонаті пропустив шість голів від «зелено-білих». Тоді, нагадаємо, він захищав кольори криворізького «Кривбаса».

Щодо «Арсенала», то втрата орендованих у «Карпат» Андрія Ткачука і Ярослава Мартинюка ніяк не позначилася на стартовому складі. У розпорядженні Юрія Бакалова нема дефіциту центральних хавбеків. Центр поля закрили Аржанов, Богданов та Валяєв. Бушман та Адійя розташувалися на флангах атаки, а головною ударною силою цьогорічного «Арсенала» вважається Володимир Гоменюк.

І якщо зміни пішли «Арсеналу» на користь, то експерименти Ніколая Костова не зіграли. Уже з перших хвилин було помітно, що Ігор Озарків відверто нервує і віддає м’ячі супернику навіть без жодного натяку на боротьбу. На четвертій хвилині така обрізка ледь не призвела до гола, але Жовтюк в останню мить зміг підстрахувати свого партнера. Та відтермінувати гол все ж не вдалося. І знову в епіцентрі подій опинився Озарків. Це Адійя прорвався по флангу і скористався невпевненою грою Романа Мисака, який спершу впіймав м’яча, але потім, після зіткнення з Адією та Озарківим, його випустив. Захисник не придумав нічого іншого, як уже лежачи на газоні, зачепити ногою суперника. Звичайно, це пенальті і жовта картка для 43-го номера «Карпат». Аржанов спокійно пробив низом – Мисак вгадав напрямок польоту м’яча, але не зміг його впіймати чи відбити.

Ранній гол надихнув «Арсенал», який у цьому році ще не вигравав. До того ж каноніри добре пам’ятають, як карпатівці реагують на пропущені голи. Особливо яскраво це продемонструвала гра проти донецького «Металурга». Словом, підопічні Юрія Бакалова кинулися вперед, але допомогли їм у цьому самі карпатівці. Хтось із львів’ян обрізався на власній половині поля, а потім провалилася геть уся оборона. Як на велосипеді, кияни обійшли всіх захисників, викотили м’яча під удар Адійї, який спокійнесенько штовхнув його у порожні ворота. 2:0 – повна катастрофа для «Карпат», які не могли намацати свою гру і продовжували губити м’ячі в простих ситуаціях.

Ніколай Костов відреагував на 30-ій хвилині. Замість Жовтюка та Озарківа на поле вийшли Гаращенков та Кополовець, які зайняли місця на правому та лівому флангах відповідно. Але і це особливої користі не принесло, бо «Арсенал» уже був на такому ходу, що зупинити його стало нереально. Ніщо так не заводить, як запах свіжої футбольної крові!

«Зелено-білі» намагалися скоротити рахунок, але їм відверто не щастило. Голодюк прицільно підкручував м’яча у дев’ятку, але на заваді став рикошет та Віталій Рева. Худоб’як пробив з-за меж штрафного – повз ворота. Гладкий пробивав з розвороту, після пасу від Кенії – м’яч влучив у руку захиснику «Арсенала», але ми вже звикли, що за такі «дрібні» порушення пенальті у ворота суперників «Карпат» не призначають.

Та це були не всі біди «левів» у першому таймі. За кілька хвилин до перерви господарі заробили право на штрафний удар. До м’яча підійшов Андрій Богданов і зі всієї сили пальнув у верхній кут. Швидкість польоту м’яча становила 106 кілометрів на годину, але це, очевидно, не повинно бути виправданням для Романа Мисака. Карпатівський воротар пролетів повз м’яча і таким чином рахунок збільшився, став загрозливим і розгромним. Врятувати команду могла лише перерва і слова тренера в роздягальні.

Але сказати про те, що гравці дослухалися до порад тренерського штабу, важко. Хоча, в такій ситуації було б важко будь-якій команді. Найоптимістичніші фани згадували «Ліверпуль» у знаменитому фіналі Ліги чемпіонів, але ж нинішні «Карпати», які перебувають на етапі перебудови, наразі на «червоних» не тягнуть. Для цього потрібен ще час, до того ж немало. Бо у Києві в «Карпат» не виходило практично нічого. З початку другого тайму більшість гравців виглядали приреченими. Не бачили ми техніки Штіліча, його фірмових закидів; не бачили активної гри від Гладкого, який мав загострювати ситуацію біля воріт суперника, боротися за верхові м’ячі, ставити корпус, вигравати простір для партнерів. А без цих гравців говорити про здобуття результату дуже важко.

Натомість «Арсенал» нікуди не поспішав. Підопічні Юрія Бакалова спокійно тримали м’яча, тягнули час і чекали фінального свистка. Та перед цим треба було ще трішки похвилюватися. Зовсім трішки. Одна з хороших атак «зелено-білих» таки закінчилася голом. На ударну позицію вивели Штіліча, який у своєму стилі перекидав м’яча через Реву, але круглий влучив у перекладину. Невтомний Кенія не розгубився і випередив двох захисників «Арсенала» – реактивний набіг, удар головою і нова надія для Львова. Але радість «Карпат» тривала не довго, а надія вмерла буквально за хвилину. Гості пішли в наступ, залишили неприкриті зони, чим і скористалися каноніри. Герасимюк пролетів по флангу і віддав точну діагональну передачу на Романчука, який підключився до атаки. Мисак лише руками розводив, а захисник «Арсенала» знову зробив тригольовий гандикап для своєї команди. Звісно, було б найпростіше у цих моментах звинуватити молодого воротаря і навісити на нього всіх собак, але не варто забувати, що гол – це наслідок атаки, а відповідно, дій інших гравців. Зрештою, це все вирішуватимуть тренери. Не обійдеться і без оцінки з боку вболівальників.   До честі «Карпат» варто сказати, що рук вони не опустили і боролися як могли. До того ж були у них і непогані моменти, щоб скоротити рахунок. Зокрема, на ударній позиції опинився Ігор Пластун, який скористався хорошою передачею від Гладкого, але вирішив бити з гострого кута поміж ніг Реві. Не вийшло – досвідчений воротар розгадав задум молодого захисника і перевів м’яча на кутовий. Можна згадати і ще ряд ударів у виконанні того ж Гладкого, Кенії чи Кополовця, але кожному з них бракувало то точності, то фарту...