Tribuna/Легкая атлетика/Блоги/Просто про спорт!/Українські топи в Токіо: Магучіх – лідер сезону, спад Левченко, головна конкурентка два роки не стрибала більше 2,00 м

Національний рекорд, кращий результат сезону в світі - шлях Магучіх до Олімпіади

16 июля 2021, 23:57
10

23 липня у Токіо стартують головні змагання останніх 5 років – літні Олімпійські ігри. Tribuna.com розпочинає цикл матеріалів про головні медальні сподівання України на змаганнях.

Однією з ключових медальних дисциплін мають бути жіночі стрибки у висоту. Нашу команду представлять відразу 3 спортсменки: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

19-річна Магучіх – лідер сезону та одна з головних претендентів на золото

19-річна Магучіх підходить до змагань у статусі лідера не тільки української збірної, а й світового сезону. У січні 2021 року вона була визнана найкращою легкоатлеткою Європи. У лютому цього року Ярослава перемогла на змаганнях в словацькій Банській-Бистриці в приміщенні з дуже високим результатом 2,06 м, значно покращивши особистий рекорд.

2,06 м – новий національний рекорд України. Також ця висота – третя в історії у світі в змаганнях у приміщенні та найкраща серед спортсменів до 20 років. До світового рекорду залишилось 3 см.

На цьому Магучіх не зупинилась і додала ще декілька чудових результатів до свого активу. Спочатку – 2 золота чемпіонату України. Далі на чемпіонаті Європі в приміщенні українка перемогла з результатом 2,00 м.

На етапі «Діамантової ліги» в Стокгольмі Ярослава перемогла з результатом 2,03 м, встановивши найкращий результат сезону у світі на змаганнях на відкритому повітрі.

Завершила підготовку до Олімпіади перемогою на молодіжному чемпіонаті Європи (U-23) з рекордним результатом. Віднині 2,00 м – найкраща висота цього турніру. Українка побила рекорд, який тримався майже 22 роки.

Після перемоги Ярослава поділилася амбітними планами на Олімпіаду в Токіо: «В Токіо я хочу стрибнути вище, ніж 2,05 м, 2,07 м. Хочу побити світовий рекорд».

Світовий рекорд – 2,09 м, встановила Стефка Костадінова в 1987 році.

Левченко була претендентом на медаль у 2020-у, але в неї спад прямо зараз

Якщо результати Магучих йдуть на гору, то Юлії Левчено навпаки. Взимку на чемпіонаті України Юлія з результатом 1,96 м стала другою, а влітку взяла висоту 1,94 м і посіла 4-у позицію. На чемпіонаті Європи Левченко залишилася без нагород – 1,94 м і 4-е місце. Жодного результату 2,00 метри та вище у 2021 році.

А у 2019-му Юлія стрибала 2,02. З таким результатом можна сподіватись на медаль в Токіо.

Як зазначала сама Юлія, вона складно перенесла коронавірус і навіть задумувалась про дострокове завершення сезону:

«Після вірусу на початку року, після якогось жаху, сліз і повного нерозуміння, що відбувається з моїм тілом і психологічним здоров’ям – я в олімпійській збірній. Цей рік для мене – рік випробувань. Я кілька разів замислювалася, щоб завершити сезон».

Ігри в Токіо – шанс для Юлії врятувати сезон.

Ірина Геращенко – стабільна спортсменка, але без топових результатів

Ще одна представниця України Ірина Геращенко впевнено крокує по сезону. На чемпіонаті України вона здобула срібло і бронзу, показавши 1,96 м і 1,94 м відповідно. На чемпіонаті Європи взяла висоту 1,98 м і стала віце-чемпіонкою.

Ірина майже завжди виступає на досить високому рівні, але ніколи не показувала топ-результатів. Її найкращий результат в кар’єрі – 1,99 м. Чого навряд чи вистачить, щоб взяти медаль. Треба буде покращувати особистий рекорд.

Ласіцкене – найбільш небезпечна суперниця, хоча останні два роки не стрибала більше 2,00 м

Найбільш небезпечна конкурентка наших дівчат – росіянка Марія Ласіцкене, триразова чемпіонка світу. Вона тільки повертається до міжнародних змагань. Через бан збірної Росії з легкої атлетики Марія майже не виступала на змаганнях у 2020-2021 роках.

У березні цього року вона отримала нейтральний статус для виступів на турнірах та потрапила до олімпійської збірної.

Перша очна зустріч росіянки з нашими спортсменками відбулася в травні на турнірі в Німеччині. Тоді з результатом 1,92 м перемогла Геращенко, Магучих з аналогічним показником посіла другу сходинку, а Ласіцкене провалилася – 1,80 м і 7-е місце. На кубку Москви вона перемогла з результатом 1,95 м, а на турнірі в Фінляндії тріумфувала з висотою 2,00 м.

Це був найкращий результат Марії за два роки. Але від того вона не стає менш небезпечною. Ярослава Магучіх вже говорила, що бажання перемогти Ласіцкене дуже мотивує її.

Є ще декілька спортсменок, які стрибали в цьому сезоні 2,00 метри або вище: американка Вашті Каннігем (2,02 м), австралійка Нікола Макдермотт (2,01 та 2,00 м) та представниця Казахстану Надежда Дубовіцкая (2,00).

Всі вони є конкурентками наших дівчат в боротьбі за медалі Токіо.

В Ріо-2016 в жіночих стрибках у висоту не було такого рівня конкуренції

Жодна зі спортсменок на минулій Олімпіаді-2016 не стрибнула вище 1,97 м. Всі три призерки показали цей однаковий результат. Переможницю визначали за меншою кількістю спроб.

Чемпіонкою стала сенсаційна та на той час 37-річна іспанка Рут Бейтіа, яка до та після цього не виграла жодного золота на головних стартах – Олімпіаді та чемпіонатах світу. Срібло в Мірели Демірєвої з Болгарії, бронза – в легендарної хорватки Бланки Влашич.

Бейтіа та Влашич вже завершили кар’єри, а Демірєва зараз не виступає на рівні медаліста Олімпійських ігор (найкращий результат за останні два роки – 1,91 м).

***

Олімпіада в Токіо стартує 23 липня, а змагання в стрибках у висоту пройдуть 7 серпня.