Едуард Соболь — один з найкращих молодих захисників УПЛ. У свої 20 років він змінив чимало клубів, знаходячись в оренді від донецького “Шахтаря”. Молодий захисник встиг пограти за запорізький “Металург”, донецький “Шахтар”, донецький “ Металург” , а нині знаходиться в оренді у харківського “Металіста”.

Едуард Соболь — один з найкращих молодих захисників УПЛ.  У свої 20 років він змінив чимало клубів, знаходячись в оренді від донецького “Шахтаря”.  Молодий захисник встиг пограти за запорізький  “Металург”, донецький “Шахтар”, донецький “ Металург” , а нині знаходиться в оренді у харківського “Металіста”.

Народився 20 квітня 1995 року, у містечку Вільнянськ, Запорізької області. Є вихованцем школи запорізького “Металурга”, з яким у 2011 році підписав свій перший контракт у професійній кар'єрі.

Зріст: 186

Вага: 74

Амплуа: Захисник

Трансферна вартість: 900 тисяч євро

13 жовтня 2011 року дебютував за запорізький “Металург”, який на той час грав у ПФЛ. Едуард вийшов на 55 хвилині, проти ФК “Львів” і  провів у грі 33 хвилини. Цей матч завершився з рахунком 4:0, на користь запорізької команди.

Свій перший гол забив у ворота “Кримтеплиці”, 15 травня 2012 року. 30 травня забив свій другий гол, за запорізьку команду, у ворота харківського “Геліосу”.

У сезоні провів 16 матчів, забив 2 голи, тим самим допомігши повернутися “Металургу” до УПЛ.

Статистика виступів за “Металург ” З  сезоні 11/12

Матчів:16

Хвилин на полі: 793

Голів: 2

Жовтих карток: 0

Червоних карток: 0

Свій перший матч у Прем'єр лізі провів 14 липня 2012 року проти луганської “Зорі”. Цей сезон став надзвичайно успішним для Едуарда. Завдяки своїй чудовій грі у захисті, він зумів закріпитися у основному складі. У цьому сезоні провів 9 матчів за запорізьку команду, залишивши її після першого кола чемпіонату. Свою останню гру за “Металург” зіграв 3 листопада 2012 року, відігравши 76 хвилин проти донецького “Шахтаря”.

Статистика виступів за “Металург ” З  у сезоні 12/13

Матчів: 9

Хвилин на полі: 675

Голів: 0

Жовтих карток: 2

У сезоні 12/13 став одним із найперспективніших футболістів не тільки України, а й Європи. За Соболя боролися дві найкращі команди УПЛ — “Шахтар” та “Динамо”. В результаті, Едуард обрав команду гірників, з якими  підписав контракт 6 лютого 2013 року.

Дебютував за донецьку команду 1 березня 2013 року,  на  65 хвилині у матчі проти “Волині”. У цій грі Едуард віддав свою першу гольову передачу за нову  команду.

Статистика виступів за “Шахтар” у сезоні 12/13

Матчів:5

Хвилин на полі: 173

Голів: 0

Цей сезон став невдалим для молодого таланту. Він не зміг вибороти конкуренцію у досвідченіших гравців. Здебільшого виходив на заміни. У матчі ½ Кубку України проти “Славутича”  зіграв усі 120 хвилин.

Також, у сезоні 13/14,  Соболь встиг пограти у Юнацькій лізі УЄФА, провівши там 7 матчів, дійшовши разом з командою до 1/8 фіналу.

Статистика виступів за “Шахтар” у сезоні  13/14

Матчів:10

Хвилин на полі: 536

Голів: 0

У вересні 2014, Едуард на правах оренди перейшов до донецького “Металурга”. Там молодий захисник отримав довіру команди та тренерського штабу, яка виражалась у включенні гравця до стартового складу.

Статистика виступів за “Металург” Д у сезоні 14/15

Матчів:15

Хвилин на полі: 1279

Голів: 0

Жовтих карток: 6

Червоних карток: 1

Після вдалого сезону за “Металург” Д, Соболь був викликаний на збори основної команди гірників. Але знову Едуард не зміг виграти конкуренцію у партнерів по команді. Сезон 15/16 він проводить у харківському “Металісті”. Захисник впевнено закріпився в основному складі харківчан.

Статистика виступів за “Металіст”  у сезоні 15/16

Матчів:16

Хвилин на полі: 1288

Голів: 0

Жовтих карток: 3

Кар'єра у збірній

За національну збірну U-17 дебютував 24 серпня 2010 року, у матчі Латвія — Україна. З того часу є  основним гравцем збірної свого року народження. Зараз захищає національні кольори України, у збірній U-21.