Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/Останній спаринг «Шахтаря»: повернення Ісмаїлі, Коно знову забив на новій позиції

Перемогли боснійський «Борац».

Блог — Ноу Баланса
5 февраля 2021, 15:50
6

На закінчення турецьких зборів «Шахтар» без проблем переміг скромний «Борац» із боснійської Баня-Луки. Розхитавши глибоку оборону суперника, гірники ще до перерви встановили остаточний рахунок зустрічі 2:0.

На цьому підготовка донеччан до поновлення сезону через товариські ігри закінчилась. Найближчим часом чемпіон України повернеться додому, де буде готуватись до найближчого матчу УПЛ проти «Колоса».

• Луїш Каштру знову дав зіграти якомога більшій кількості підопічних, але на старт поєдинку випустив максимально наближений до основи склад. В нього увійшли:

Трубін – Ісмаїлі, Матвієнко, Вітао, Додо – Степаненко – Тайсон, Патрік, Марлос, Коноплянка – Мораєс

З примітного в ньому:

• повернення Ісмаїлі після травми хрестоподібної зв’язки та понад піврічної відсутності;
  • присутність Вітао в центрі оборони замість Кривцова, який зіграв з найближчим резервом у другому таймі;
  • позиція Коноплянки, який знову відіграв на нерідному правому фланзі;
  • вихід Мораєша після пошкодження та Трубін у воротах (чи цьому уже не варто дивуватись?).

• Цей склад і зробив гру. Хоча «Борац» одразу засів на своїй половині, а «Шахтарю» знадобився час, щоб розігнатись, одразу після цього гра була зроблена. І найпомітнішим героєм цього став Коноплянка.

На незвичному для себе правому фланзі Євген зміщався ближче до вістря атаки й часто опинявся в штрафному на відміну від партнерів по групі атаки, які концентрувались в зоні перед карним майданчиком. Що, до речі, трансформувало схему «Шахтаря» в 4-4-2.

Саме так Коно і відіграв ключову роль в обидвох м’ячах гірників. Перший гол – прийняв пас від Степаненка уже в штрафному «Бораца», розхитав захисника і вистрілив у дальній кут, спровокувавши іншого оборонця суперника на автогол. Другий гол – Євген разом з Фернандо вивалились в контратаці на самотніх голкіпера та єдиного захисника боснійців, і Коно закотив у порожні після невдалого удару бразильця приблизно з тієї ж позиції, що і при першому м’ячі.

Судячи з результативності Коноплянки на цих зборах (три м’ячі плюс спровокований автогол, який – якби не захисник – мав ставити повноцінним голом), Євген на незвичній позиції не загубився, а навпаки став ближчим до воріт суперника через тяжіння до позицій форварда.

• Ісмаїлі відіграв відведений тайм у притаманному стилі. Часто обігрувався та взаємодіяв з Тайсоном, вбігав за спини оборонців та в штрафний, а один з таких забігів закінчився виходом віч-на-віч з воротарем «Бораца». Той відбив, але момент став передвісником голів «Шахтаря».

Виступ бразильця означає боротьбу за місце в основі для Корнієнка, який подібними небезпечними діями у другому таймі не запам’ятався. Приємна подія для тренерського штабу донеччан перед відновленням змагань.

• Вітао отримує все більше довіри та ігрового часу. Після незграбних дій, які траплялись із ним в першій половині сезону, бразилець попрацював над собою. Тепер як мінімум на зборах центрбек відіграв рівно, що закінчилось на сьогодні натяком на боротьбу з Кривцовим за позицію правого центрального оборонця.

• Вихід Фернандо ще в першому таймі замість Мораєша збільшив гостроту «Шахтарям» попереду. Принаймні, одразу після нього стались момент Ісмаїлі та голи внаслідок ударів Коноплянки. Молодий бразилець вчиться взаємодіяти зі старшими партнерами й поки як мінімум має яскравий вигляд не лише через колір волосся.

Фернандо вирізняється орієнтованістю на ціль. Приклад – другий гол, коли форвард при виході на воротаря «Бораца» пробив сам, хоча справа був Коноплянка в набагато вигіднішій позиції. Бразилець сьогодні часто намагався завершити атаку ударом й при цьому не діяти відірвано від партнерів, як той же Мудрик.

• Мудрик зіграв 20 хвилин у другому таймі, повернувшись на лівий фланг. Цього разу запам’ятався бажанням самостійно прорватись через оборону «Бораца», що контрастувало на фоні комбінаційної гри партнерів. Як завжди, Михайлу бракує зваженості ігрових рішень.

• Єдиним з молодіжки «Шахтаря», кого сьогодні випустив Каштру, став Денис Шостак. Півзахисник вийшов зіграти в центрі поля, де взаємодіяв з Майконом та Антоніо на позиції інсайда і навіть трохи в опорній зоні.

Хороший реверанс від тренерського штабу для юного виконавця, замість появи якого з молодіжного пулу очікувався вихід Судакова, який може стати наступником Віктора Коваленка. Команда Луїша Каштру продовжує систематично підпускати та випробовувати вихованців академії.