Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/Суддя допоміг, але Україна не заслуговувала на поразку. Без Степаненка важко

Суддя допоміг, але Україна не заслуговувала на поразку. Без Степаненка важко

Нігерія протестувала нас як слід

Блог — Ноу Баланса
11 сентября 2019, 12:30
28

Микола Решнюк – про матч з Нігерією.

* Андрій Шевченко, як і обіцяв, випустив на товариську зустріч з Нігерією багатьох резервістів. З перших секунд на матч в Дніпрі вийшло лише чотири футболісти зі стартового складу попередньої гри – Матвієнко, Ярмоленко, Зінченко та Малиновський.

Натомість тренерський штаб дав зіграти Луніну, Соболю, Бурді, Караваєву, Коваленку, Циганкову та Мораєшу – загалом сім замін. Найпомітнішими з них стали вихід Циганкова на лівому фланзі півзахисту та відсутність чистого опорника замість Тараса Степаненка.

* Інформації про травму хавбека «Шахтаря» напередодні не було, що робило очевидним факт експерименту – Андрій Шевченко з помічниками цілеспрямовано та цілком виправдано вчаться грати без свого єдиного незамінного гравця.

Яскравий приклад: у відборі до Євро-2020 збірна України поки пропустила лише в одній грі – на виїзді проти Люксембурга. Це єдиний матч, в якому не зіграв Степаненко.

Як і в тій напруженій грі в Люксембурзі, проти Нігерії тренерський штаб зіграв без прямої по функціоналу заміни Степаненку. Тоді вийшли Зінченко, Малиновський та Безус, а вчора були знову перші двоє та Коваленко. При цьому, схема не змінилась – ті ж 4-3-3 з трикутником в центрі поля вершиною в бік захисту. Позицію Степаненка по черзі закривали Олександр та Руслан.

* Нігерія теж зіграла без свого основного опорника – хавбека «Лестера» Уілфріда Ндіді, який нещодавно відновився від травми, тренери не стали випускати на товариський матч.

Великою мірою саме відсутність Степаненка та Ндіді вплинула на видовищність першого тайму, протягом якого суперники на двох завдали 18 ударів по воротах, з них 11 – у створ воріт. Краще своїми моментами скористались нігерійці та встигли до перерви забити два сухих м’ячі.

Цілком в дусі першої половини гри. «Цікаво, як наші гравці адаптуються до силового та швидкісного футболу Нігерії. Буде інформативний матч для нас», – передбачав труднощі перед матчем Андрій Шевченко. В грі все виявилось ще проблематичніше.

* Без Степаненка четвірка українських захисників, яка, до того ж, вперше грала в такому складі, сповна відчула на собі атакувальну та контратакувальну міць технічних та атлетичних нігерійців.

Соболь раз за разом програвав дуелі Чуквезе (а що було б проти Салаха?), Караваєв не краще діяв проти Калу, в зіткненні з яким і привіз пенальті (привіт і з «Брюґґе» раніше). Від розгубленості бувало губили позиції Матвієнко та Бурда. Це зовсім не було схоже на гру одного з найкращих захистів у відборі на Євро-2020.

Тому нічого дивного, що ще до перерви наша збірна дозволила аж вісім ударів у створ воріт Луніна. На щастя Андрій провів класний матч, видавши сім сейвів. Можемо дозволити собі порадіти, бо на відміну від позиції опорника, місце у воротах у нас точно залишиться в надійних руках після відходу П’ятова.

* Україна ще ніколи не програвала африканським збірним. Але після першого тайму в Дніпрі все йшло до цього. На щастя атмосфера на стадіоні, який не бачив збірної десять років, заряджала на бій, а тренерський штаб вніс потрібні корективи.

Багато в чому це стосується дій флангових хавбеків, які після перерви опускались ближче до захисту, та виходу в другому таймі Марлоса, який дав баланс команді в півзахисті.

Про його відсутність Шевченко говорив після матчу: «В першому таймі ми діяли не зовсім правильно, хоч і створювали достатньо моментів. Були помилки в балансі – передачі в центрі поля закінчувались обрізками.

В другому таймі ми трохи перебудувалися – трохи опустили флангових гравців, щоб притримати баланс. Було більше можливостей контролювати м’яч, але при цьому хлопці збалансовано атакували простір. Той же Караваєв у другому таймі дуже грамотно підключався, з іншого боку – Соболь».

* Як наслідок, більше порядку в обороні – лише один удар в створ воріт України після перерви. А також більше моментів біля воріт суперника. Загалом їх за матч назбиралось вісім – стільки ж було кілька днів тому у Вільнюсі.

Ми точно не заслужили програти цей поєдинок, зважаючи на другий тайм. Тим паче, йти з поля без забитих голів. На щастя, вчасно подумав про мамин день народження Зінченко й ефектно один рухом розібрався з захистом Нігерії після прострілу Караваєва. Другий гол передачею на Яремчука зробив Марлос, який і в першому м’ячі взяв участь – саме він віддав передгольовий пас. Натуралізований бразилець якісно увійшов у гру.

* Важливу роль в матчі відіграли суддівські помилки на нашу користь. Обидві стались після перерви.

В другому голі України м’яч відбився від руки Яремчука й головний суддя спочатку прийняв правильне рішення його скасувати, але передумав. А на початку другого тайму Бурда сфолив у штрафному проти Калу – пощастило не отримати другий пенальті.

При 0:3 все могло піти іншим шляхом – до першої в році поразки та першої невдачі в грі з африканцями. Але нова біла форма – на фарт.

* Експеримент без Степаненка вдало прийшовся на гру проти Нігерії. Суперник чітко вказав на нашу головну проблему, яку тренерський штаб пробує вирішувати не прямою заміною. Її просто немає, хоч і в другому таймі на полі з’явились Буяльський та Шепелєв, які теж допомогли обмежити Нігерію в атаці.

На рівні кваліфікації ця проблема поки не є страшною. Інша справа – як буде в фінальній частині Євро, до виходу в яку нам залишилось так мало. На щастя, до наступного літа є ще достатньо часу, щоб убезпечити себе від серйозних проблем в центрі поля.

Можливо, ще в цьому році тренерський штаб отримає можливість вільно поекспериментувати – в останньому турі проти Сербії. Поки до цього все йде.