Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/«Шахтар» знову зіграв два спаринги в день: нова схема початку атак, дебют 16-річного воротаря

Дві перемоги зі загальним рахунком 5:0.

Блог — Ноу Баланса
8 июля 2019, 22:15

* На другому зборі «Шахтар» продовжує йти в спаринг-режимі «два матчі в один день». Цього разу в межах однієї доби гірники зіграли проти сьомої команди Сербії «Пролетера» та третьої команди Австрії «Вольфсберґа». Перших обіграли 3:0, а других — 2:0.

* Як і чотири дні тому, на перший поєдинок проти слабшого суперника вийшов номінальний склад резервістів з кількома гравцями ротації з основи: Трубін – Сіпріано, Матвієнко, Бондар, Бутко – Піхальонок – Соломон, Коваленко, Патрік, Фернандо – Бланко Лещук.

Проти «Вольфсберґа» донеччани зіграли основою, так само в новій при Каштру схемі 4-1-4-1: Пятов – Ісмаїлі, Хочолава, Кривцов, Болбат – Степаненко – Тайсон, Антоніо, Марлос, Тете – Мораєш.

* Серби майже всю гру провели у відвертій оборонній манері. Це вплинуло на малюнок матчу — весь перший тайм та початок другого на полі було багато боротьби, мало швидкостей та безрезультатна домінація гірників.

В таких умовах тренерський штаб «Шахтаря» випробував новий елемент гри. Опорник, якого грав Піхальнок, при розіграші м’яча опускався на позицію між двома центрбеками (часом, навіть, нижче) в пошуках кращих варіантів розвитку атак крізь глухий захист «Пролетера».

«Ми презентували розіграш втрьох, коли опорний півзахисник сідає між центральними захисниками, при цьому висуваються крайні захисники, вінгери звужуються, опорники підключаються до розіграшу», — пояснив після поєдинку Каштру.

* Бланко Лещук знову був невиразний (Ґуставо точно бореться за місце в основі, як про це каже головний тренер? «Малаґа», здається, не проти його повернути). Аргентинця замінив Сікан. Молодий нападник зіграв ключову роль в другому м’ячі гірників.

* В цій грі Каштру також випробував універсалізм Богдана Бутка, який напередодні виявив готовність грати навіть три матчі в день. Принаймні, після першого голу та виходу Додо, який якраз і посів позицію правого бека, українець перейшов на протилежний фланг, посунувши Сіпріано вище. В такому вигляді лівий фланг «Шахтаря» був до кінця поєдинку.

* 16-річний воротар Пузанков дебютував за першу команду, зігравши половину тайму. Тимур не пропустив, але й небезпечних моментів біля його воріт не було.

* Другий матч гірників був веселіший, хоч голів у підсумку сталось менше. Тут грати вже намагались обидві команди, через що вистачало моментів та навіть влучань в каркас воріт.

* Перший гол донеччан підкреслив тенденцію, яка проглядалась в попередніх іграх на зборах. Жуніор Мораєш діє не лише на вістрі атаки, але опускається до півзахисників, з якими разом йде в атаку єдиним ударним кулаком. Хоча й на захисні дії такі зміщення українського бразильця мають корисний вплив, про що говорив кілька днів тому Каштру.

* Марлос продовжує грати в центрі. І схоже, що ця перестановка вже не експеримент, а чіткий план перебудови від Каштру. Хоча помітно, що Марлоса тягне на колишню позицію – обидві гольові він віддав з позиції правого інсайду.

* «Вольфсберґ» віддзеркалював високий пресинг «Шахтаря» в першому таймі, через що непросто було Пятову — під тиском Андрій кілька разів помилився, але в підсумку виручав.

* По перерві «Шахтар» віддав ініціативу супернику, попри те, що Каштру ставить позиційний футбол з акцентом на постійному володінні м’ячем. Схоже, це було умисне – так гірники практикували контроль гри, не володіючи м’ячем та орієнтуючись на контратаки.

* Каштру каже, що стартового складу в нього нема, але мова, мабуть, лише про кілька позицій. На роль правого оборонця претендують Болбат та Додо, трохи вище по флангу змагаються за місце в старті Тете та Соломон, а скласти в майбутньому пару з Марлосом в центрі півзахисту може Антоніо, Фернандо або Патрік (здається, шансів більше у Маркоса).