Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольні реалії/Магія домашнього стадіону

Магія домашнього стадіону

Матч, якого чекала вся Україна пригнітив вболівальників. 4:1 не на нашу користь. Але про все по порядку.

21 февраля 2019, 22:35
3

Донецький «Шахтар» поступився у звітному матчі франкфуртському «Айнтрахту». «Гірники» досить впевнено розпочали гру, контролюючи м’яч. Щоправда, без особливої гостроти попереду. Футболісти німецького клубу намагались застосовувати високий пресинг, трибуни просто «гнали» своїх улюбленців. Насправді, підтримка була фантастичною, місцеві тіфозі вміють надавати потрібну підтримку спортсменам.

Відверто здивувала присутність в основному складі Манора Соломона, який нещодавно приєднався до «Шахтаря». Ізраїльтянин все таки не зміг «влитись» в дану гру, відчувалась відсутність Майкона, який неодноразово демонстрував високий клас. Можливо, Соломону потрібно набратись досвіду, бо матчів на такому рівні в нього не було. Як наслідок, заміна по перерві на Майкона.

До 23 хвилини гра йшла в середньому темпі, обидві команди не стали форсувати подій на полі. Але своє слово сказав нестримний Лука Йовіч, який після передачі Данні да Кости вколотив м’яч гарматним пострілом у ворота Андрія П’ятова. На жаль, для українських вболівальників рахунок 1:0 протримався недовго. Вже на 27 хвилині Роде пробивав за меж штрафного майданчика та влучив у руку Матвієнку. Однозначний пенальті реалізував Аллер, розвівши нашого голкіпера та м’яч по різних кутах. У підсумку – 2:0.

«Гірники» не знітились та почали настирливіше атакувати. На 39 хвилині Ісмаїлі небезпечно виконував штрафний, але захисник відчайдушно кинувся на м’яч.

Загалом перший тайм можна записати в пасив української команди. Футболісти все ж не знітились і вийшли на другий тайм з бойовим настроєм. Одна з перших вже атак могла увінчатись успіхом, якби не фол Коваленка в атаці. «Шахтар» у другій половині матчу контролював м’яч, і на 63 хвилині вдалось відзначитись Мораєсу, після прострілу Ісмаїлі. Тут потрібно відзначити й гру Марлоса, який побачив забігання швидкісного оборонця.

Футболісти донецького клубу й надалі атакували, але франкфуртців раз по раз рятував каркас воріт. Як кажуть у футбольних колах «не забиваєш ти – забивають тобі». Так і сталось, бо Аллер вже на 80 хвилині в ході контратаки вийшов сам на сам з нашим кіпером і влучно пробив. До речі, по ходу другого тайму Ребіч замінив Йовіча. Варто відзначити, що Анте добре «влився» в гру та відзначився голом під завісу матчу на 88 хвилині.

Якщо говорити відверто, то «Айнтрахт» цього футбольного вечора був сильнішим. Адже німці реалізовували свої моменти із більшою точністю, аніж гравці українського клубу. Попри поразку «посипати голову попелом не варто», бо в «Шахтаря» в обоймі з’явилось багато новачків, які ще покажуть себе в Європі. Віримо, що до наступного єврокубкового сезону «гірники» підійдуть ще сильнішими!