Tribuna/Футбол/Блоги/Записки українського/«Дніпро», який громив «Гамбург» в Кубку УЄФА: де вони зараз

«Дніпро», який громив «Гамбург» в Кубку УЄФА: де вони зараз

Остання велика команда Євгена Кучеревського.

Автор — Volоdymyr Harets
16 октября 2018, 08:20
38

«Дніпро» 2003 року остаточно відновився після занадто нестабільних 90-х, коли клуб пройшов шлях від боротьби за чемпіонство до складного виживання в вищій лізі. Був спалах у вигляді матчів проти «Фіорентини» в 2001-му, але успіх до команди прийшов тільки після повернення Євгена Кучеревського.

В Кубку УЄФА-2003 «Дніпро» стартував з кваліфікаційного раунду, де двічі по 1:0 був обіграний «Вадуц» з Ліхтенштейну. І в 1/64 фіналу українській команді жереб видав дніпрянам «Гамбург».

Перший матч «Дніпро» програв 1:2 на виїзді – Венглинський швидко відкрив рахунок, але в другому таймі спочатку помилився Дмитро Михайленко та привіз в свої ворота пенальті, а потім Бернардо Ромео на 81-й хвилині приніс німцям перемогу.

Але на «Метеорі» рівно 15 років тому (15 жовтня 2003-го) їх просто розбили вщент. Вже на 5-й хвилині Михайленко виправився за помилку в першому матчі і реалізував переведення від Єзерського. Рахунок 1:0 влаштовував «Дніпро», але вже в другому таймі господарі двічі підловили «Гамбург» на контратаках – Рикун (якого в огляді Євроспорту після матчу назвали Рикіном) та Венглинський встановили остаточний рахунок – 3:0.

На хвилі успіху «Дніпро» тієї осені встиг ще пройти загребське «Динамо» (2:0, 1:1) і став першою українською командою в історії, яка пройшла у весняну частину Кубку УЄФА. В 1/16 фіналу дніпряни достойно боролися проти «Марселя» з Дрогбою, але поступилися – 0:1, 0:0. Головним героєм того «Дніпра» був Олег Венглинський, який в 4 матчах забив 4 голи, та ніколи більше не демонстрував такого рівня гри, як наприкінці 2003-го.

Того ж сезону «Дніпро» мав шанс виграти перший трофей в часи незалежності, але після епічного півфіналу Кубку України проти «Динамо» (2:0, 0:2, та перемоги Кернозенка над Шовковським в серії пенальті) команда Кучеревського програла «Шахтарю» в фіналі – 0:2.

При Кучеревському команда ще раз виходила в весняну частину Кубку УЄФА, але у сезоні 2005/06 він перейшов на посаду спортивного директора і влітку 2006-го загинув в ДТП. Перемога над «Гамбургом» була найбільш вагомою в вітчизняній історії «Дніпра» аж до півфіналу Ліги Європи 2015-го.

Також грали: В’ячеслав Кернозенко (27 років, воротар, 2 матчі) – зараз 42 роки, тренер воротарів «Колоса», Дмитро Семочко (24 роки, захисник, 2 матчі) – зараз 39 років, планує отримати тренерську ліцензію, Сергій Валяєв (25 років, півзахисник, 2 матчі) – зараз 40 років, після звільнення з «Металіста-1925» очолив «Кобру», Геннадій Мороз (28 років, захисник, 1 матч) – зараз 43 роки, Олександр Поповіч (26 років, нападник, 1 матч) – зараз 41 рік, завершив кар’єру в 2017 році.