Tribuna/Футбол/Блоги/Цей день в історії футболу/5 лютого любительський клуб Херефорд вибив Ньюкасл Юнайтед з Кубку Англії

5 лютого любительський клуб Херефорд вибив Ньюкасл Юнайтед з Кубку Англії

В цей день у 1972 році Херефорд Юнайтед, який не входив до будь-якої ліги, шокував Перший Дивізіон і Ньюкасл Юнайтед у третьому раунді Кубка Англії, перемігши у додатковий час з рахунком 2:1. Подія вважається однією з найбільших сенсацій у Кубку - це...

Автор — Майкл68
5 февраля 2022, 00:19

В цей день у 1972 році Херефорд Юнайтед, який не входив до будь-якої ліги, шокував Перший Дивізіон і Ньюкасл Юнайтед у третьому раунді Кубка Англії, перемігши у додатковий час з рахунком 2:1. Подія вважається однією з найбільших сенсацій у Кубку - це був перший раз за понад 20 років, коли клуб, який не є членом Ліги, одержав перемогу над командою з вищого дивізіону

.Колективи йшли кардинально різними шляхами до зустрічі. Ньюкасл, як і всі кращі клуби, потрапив у Кубок безпосередньо в третьому раунді. Тим часом Херефорд взяв участь у змаганнях у четвертому кваліфікаційному раунді, де переміг Челтнем Таун, а потім Кінгс Лінн (у матчі-переграванні) та Нортгемптон Таун (у двох матчах-переграваннях) у першому та другому раундах відповідно.

Обидві сторони зустрілися на Сент-Джеймс-Парку 24 січня 1972 року, де зіграли внічию 2:2, що призвело до повторної гри на Едгар-стріт у Герефорді 5 лютого. Стадіон був заповнений до 14 330 глядачів. Квитки розкупили миттєво, багато глядачів навіть залазили на дерева і прожектори, щоб подивитися матч.

Брудне поле ускладнювало гру для обох команд, і їм було важко забити бодай гол. Але на 82-й хвилині форвард Ньюкасла Малькольм Макдональд зрештою відправив м’яч у ворота головою. Але перевага тривала недовго, оскільки на 85-й хвилині півзахисник Херефорда Ронні Редфорд завдав удар з 30 ярдів, який влетів у верхній кут сітки. Взяття воріт призвело до того, що багато прихильників Херефорда вибігли на поле святкувати гол.

У додатковий час Ньюкасл намагався відновити перевагу. Проте, півзахисник Герефорда Рікі Джордж, який вийшов на заміну на 83-й хвилині, скористався чи не єдиним шансом, і забив на 103-й хвилині. Організатори змагань ледь вгамували чергове вторгнення вболівальників на поле. Ньюкасл не зміг зібратися, і Херефорд втримав перемогу.

Гол Роні Редфорда пізніше був визнаний голом сезону. Кубок для Херефорда завершився в наступному раунді, де він програв Вест Хему. Того сезону команда трохи втішалися, коли перемогла у кваліфікаційному матчі та нарешті ввійшла в Лігу.