Tribuna/Футбол/Блоги/Half Time/Дніпровське дербі: голи та післяматчевий безлад

Дніпровське дербі: голи та післяматчевий безлад

Блогер футбольного YouTube-проекту «Half Time» про третє протистояння між футбольним та спортивним «Дніпрами»

Блог — Half Time
Автор — Half Time
14 апреля 2018, 17:13

Напередодні відповідального кубкового поєдинку проти «Динамо», дніпряни могли подивитися ще й на «дніпровське дербі».

Третій поєдинок нового кола знову обіцяв порадувати футбольним видовищем. Нехай турнірної боротьби в ньому не передбачалося. «Дніпро-1» однією ногою вже в Першому дивізіоні, а дніпряни Поклонського під тиском штрафів опустилися з третьої сходинки у нижню частину таблиці зони «Б». Тим не менш, градусу даного протистояння додавала статистика двох попередніх зустрічей, де підопічним Дмитра Михайленка вдалося набрати лише один заліковий пункт.

Крім того, не забуватимемо про напружені відносини уболівальників двох колективів Дніпра. Якщо звичайним городянам просто подобається відвідувати футбол заради футболу, то війна «Півночі» і «Півдня» на «Дніпро-Арені» поступово переходить від слів до дій. Досить згадати крайній матч СК проти ФК, де «ультрас» «синьо-біло-блакитних» зважилися на рейд в бік фан-зони спортивного клубу. Без фізичних каліцтв там не обійшлося.

Виходячи з такої поведінки фанатів, які не бажають заспокоюватися доти, поки «Дніпро-1» не зникне з їхньої футбольної карти, на чергове очне протистояння була виставлено вдвічі, а то і втричі більше співробітників органів охорони правопорядку. Кожного глядача ретельно оглядали при вході, на під'їздах до стадіону і в його чаші чергували цілі взводи поліцейських.

Очевидно, що з міркувань безпеки, на свій «домашній виїзд» не прибули вболівальники СК «Дніпро-1». Точніше, їх було від сили чоловік десять, в той час, як Північна трибуна вийшла в повному складі, при всьому фанатському параді – з барабанами, шарфами, банерами і навіть з піротехнікою.

ФК «Дніпро» 1:2 СК «Дніпро-1»

Голи: Поплавка (48), Киричук (78), Супряга (83);

Попередження: Мемешев (56), Бондар (59), Палюх (71);

Вилучення: Киричук (80);

Незважаючи на кубковий матч, основа «Дніпра-1» була максимально бойовою. На противагу молодим виконавцям у синіх футболках, в складі СК вийшли, в основному, досвідчені гравці. Виняток становив Варцаба, що підмінив в рамці Юрчука, а, також, Сафронов, який вийшов замість Лопирьонка в центр оборони. Не зіграв в опорній зоні Когут. За нього в парі з Кравченко відігравав Сніжко, котрий часто опускався глибше в захист.

Олександр Поклонський, також, прагнув виставити на гру максимально готових і сильних футболістів, правда ще на передматчевій розминці складалося відчуття, що вимушених замін не уникнути. Під час розіграшу «квадрату» удар в район бровної дуги отримав Костишин, якого тренер через схоже зіткнення був змушений зняти з гри. У свою чергу, до кінця зустріч не відіграв захисник «Дніпра-1» Сафронов, який отримав розсічення коліна. Але про все по порядку.

Весь перший тайм проходив без моментів. Обидва колективи, переважно, діяли з тактичних, ніж з азартних мотивів. Футбольний клуб захищався і намагався знайти лазівку для контратак, а спортивний «Дніпро» намагався грати в пресинг. Але якщо узагальнити ігрові моделі двох суперників, ми побачимо стратегію «автобуса з закритими дверима». І ФК, і СК грали в 5 захисників з рухомими флангами оборони.

По-справжньому команди прокинулися лише під завісу першого тайму, коли дніпряни Поклонського силами Дорошенко, Михайленко і Назаренко прагнули прорватися до володінь Варцаби, наносили удари і здійснювали простріли. Не менш гостро задіяли і «чорно-жовті». Втім, видовище перервав арбітр, відправивши склади на перерву. Всі сподівання – на другий тайм.

Друга половина зустрічі почалася з голу у виконанні номінальних гостей. Подачу з кутового від Кравченка в загальній тисняві заштовхали у ворота Баштаненко. Забитий м'яч записали на Поплавку.

Засмутившись через подібного жесту долі (нерозумно нарікати на помилкову гру «Дніпра» в обороні, адже це зовсім не так), дніпряни намагалися прорватися вперед, але їх виходи тут же гасили захисники суперника. Не обійшлося і без суперечливих моментів. Наприклад, на 67-й хвилині при спробі виконати простріл у штрафну зону СК, Назаренко влучив у виставлену руку Сніжка. Арбітр не помітив «чистий» пенальті. Хоча, до цього був не проти призначити «лівий» штрафний або нагородити кого-небудь «гірчичником».

Зрівняти рахунок, все-таки вийшло. За десять хвилин до закінчення зустрічі вже команда Поклонського отримала право на кутовий, який успішно замкнув Киричук. Правда, за секунду він встиг додати до звання «героя зустрічі» префікс «анти-», коли під час святкування голу вирішив на радощах зняти ігрову футболку. Мабуть, голий торс оборонця не сподобався рефері (котрого фанати завчасно охрестили усім відомим словом), плюс свою роль зіграли заборони з футбольного регламенту. Коротше кажучи, гру Володимир додивлявся на лаві.

«Дніпро-1» скористався промахом опонента і вирвався вперед. І знову після кутового. Кравченко подав – Супряга красиво пробив, перебуваючи спиною до воріт.

Не можна сказати, що одна з команд заслуговувала поразки більше. Найбільш логічним завершенням, як раз, був рахунок 0:0 або, на крайній випадок 1:1. Оборона футбольного «Дніпра» відіграла на високому рівні, в атаці клуб виглядав перспективно. Так само, як і «Дніпро-1». Що не говори про турнірні і кадрові положеннях, місто Дніпро має дві рівносильні команди, нехай життєвий цикл однієї скоро цілком може завершитися.

Пристрасті по футболу

Крім стандартних нецензурних скандувань, вибухів петард і викидання їх на поле та в зону фотографів, окремі представники дніпровського фан-руху, мабуть, вирішили випробувати долю і випустити пар. Після матчу молоді люди (судячи з усього, шкільного віку) пішли «поговорити» з фанатами СК «Дніпро-1» в районі виїзду з парковки стадіону.

- Поруч з центральним входом стадіону зібрався натовп людей, які незабаром почали кидати каміння у напрямку поліцейських, - розповідає очевидець події. – Ті, діставши щити, незабаром, разом зі стюардами рушили заспокоювати порушників, які відразу кинулися тікати. Трохи пізніше я спостерігав гонитву через колишній проспекту Кірова.

Кілька правопорушників було затримано. «Обороною» стадіону керував заступник начальника обласної поліції Володимир Богоніс.

За інформацією порталу Dnepr.info депутат однієї з райрад Дніпра Кирило Дороленко повідомив, що опівночі усіх винуватців відпустили, тільки один неповнолітній затриманий чекав на приїзд батьків.

Також, ми маємо власний проект під назвою "FOOTBALLINSIDE", що висвітлює цікаві новини європейського та світового футболу - https://www.youtube.com/channel/UCEs4_kZfZbSNfwHrAxzOeFQ