Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольна Солянка/ТОП-3 неординарні випадки за участі VAR

ТОП-3 неординарні випадки за участі VAR

Мабуть, зараз немає такої людини, яка хоч трохи цікавиться футболом і не чула про введення системи відео-допомоги арбітрам або ж просто VAR. Так вже сталося, що нові технології все швидше і швидше завойовують світ і нам від цього не сховатися . Поступово новинки з’являються і в футболі. Особливо вони впливають на роботу суддів. Ще якихось 100 років тому представники футбольної феміди бігали по полю в піджаках та махали хустинкою, сигналізуючи про порушення правил, ну а футболісти вже самі розбиралися з епізодом. Просто уявіть : фінал Ліги Чемпіонів, футболісти «Реалу»...

Автор — Алексей_23
24 марта 2019, 14:54
3

Мабуть, зараз немає такої людини, яка хоч трохи цікавиться футболом і не чула про введення системи відео-допомоги арбітрам або ж просто VAR. Так вже сталося, що нові технології все швидше і швидше завойовують світ і нам від цього не сховатися . Поступово новинки з’являються і в футболі. Особливо вони впливають на роботу суддів. Ще якихось 100 років тому представники футбольної феміди бігали по полю в піджаках та махали хустинкою, сигналізуючи про порушення правил, ну а футболісти вже самі розбиралися з епізодом. Просто уявіть : фінал Ліги Чемпіонів, футболісти «Реалу» доводять «Ліверпулю», що Рамос ненавмисне збив Салаха. Звучить якось абсурдно і смішно.

Зараз все інакше: спочатку з’явилася система фіксування голу ( Goal Line Technology), ну а от тепер – VAR.  І якщо до першої інновації критики немає, вона дія безпомилково та чітко, то встановлення відеоасистента викликало чимало запитань. Основні проблеми – зниження темпу гри та тривалість періоду між суперечливим епізодом та рішенням судді скористатися відеодопомогою. За відносно короткий період часу виникло більше десятка скандалів, головну роль в яких зіграв VAR. А деякі ситуації викликають скоріше саркастичну посмішку, ніж обурення.

1. В черговому матчі польської Екстракляси зустрічалися «Легія» та «Краковія». За рахунку 0:2 головний арбітр матчу, Петро Ласик, показав другу жовту та вилучив гравця господарів Вілліама Ремі. Французький захисник покірно залишив поле та пішов у роздягальню. Проте, арбітр вирішив подивитися відеоповтор і, намалювавши у повітрі прямокутник, пішов переглядати запис епізоду. Уважно подивившись та оцінивши епізод, Ласик викликав Ремі із роздягальні, скасував другу жовту картку та показав пряму червону. Футболіст лише усміхнувся у відповідь.

2. У матчі 30 – го туру Бундесліги між «Майнцом» та «Фрайбургом» стався курйозний випадок. На 44 хвилині гравець «Фрайбурга» зіграв рукою в штрафному майданчику своєї команди. Суддя, Гвідо Вінкманн, це не помітив, тому команди дограли ще хвилину та пішли на перерву. У цей час відео – асистент підказав головному арбітру, що там має місце можлива гра рукою. Вінкманн подивився повтор та вирішив повернути команди на поле та призначити пенальті. В результаті, Пабло  де Блашіс реалізував пенальті, і «Майнц» відкрив рахунок зустрічі на 7-ій добавленій хвилині.

3. У 24 турі італійської серії А стався унікальний випадок за участі системи відеоповторів. На 74 хвилині Федеріко К'єза наполегливо пробрался у штрафний майданчик та в боротьбі з суперником, впав на газон. Гравці "Фіорентини", які були свідками епізоду, почали вимагати від арбітра призначення пенальті. Проте, Лука Паіретто дав зрозуміти, що ніякого одиннадцятиметрового не буде. У наступній атаці гравець "СПАЛ" продемонстрував чудову техніку та забив гол одним дотиком в нижній кут. Без шансів для воротаря та 2:1 на користь синьо-білих. Але на 77 хвилині головний арбітр отримує повідомлення від помічників та йде переглядати епізод, який стався три хвилину тому. Уважно переглянувши повтор із декількох камер, Паіретто сигналізує про те, що "Фіорентина" все таки буде бити пенальті, а гол господарів, відповідно, є недійсним.  На 79 Хвилині Джордан Верету переграє досвідченого Вівіано та робить рахунок 1:2... До кінця зустрічі "фіалки" змогли відзначитися ще двічі. Для цього непотрібні були великі зусилля, адже після пенальті "СПАЛ" зовсім розклеївся.

Це лише невелика кількість курйозів, які траплялися з відео-повторами. Не зважаючи на те, що сама ідея застосування їх у футболі є досить вдалою -  її VARто серйозно вдосконалити.