Tribuna/Футбол/Блоги/Футбол 24/Згадати все: найбільші розгроми та голеади в європейських чемпіонатах 2014/15

Згадати все: найбільші розгроми та голеади в європейських чемпіонатах 2014/15

«Футбол 24» надихнувся ужгородським «хокеєм» між «Говерлою» та «Шахтарем» - і ось що з цього вийшло.

Блог — Футбол 24
Автор — Gullit
11 мая 2015, 20:09

Одразу зазначимо: сьогодні ми розглядатимемо лише ті матчі, у яких залітало 9 і більше м’ячів. Чому саме стільки? Річ у тім, що в Європі й зокрема в Україні 8 голів за гру – показник, який зустрічається доволі часто. Пригадаймо хоча б драму у Львові, коли «Шахтар» за рахунку 3:2 у поєдинку з «Волинню» мав усі шанси, аби поділити очки, але зрештою переміг 6:2; або коли «гірники» на виїзді розчавили «Іллічівець» - табло зафіксувало ті ж 6:2. А ще були розгроми від «Баварії» (8:0 з «Гамбургом»), «Тоттенхема» (5:3 з «Челсі»), «Барселони» (8:0 з «Кордобою»), «Вольфсбурга» (5:3 з «Вердером» Віктора Скрипника) і ще величезний вагон виносів у такому ж дусі – місця на всіх не напасешся… Також ви не знайдете тут побиття малюків, яке ми частенько спостерігали на ранніх стадіях розіграшу національних кубків – як то «вікторія» «Барси» у битві зі скромненькою «Уескою» (8:1) тощо.

Зосередимось на головному – до вашої уваги ТОП-9 найрезультативніших європейських матчів 2014/15!

Динамо (Москва) – Ростов – 7:3

Росія. «Арена Хімкі». 3 серпня 2014 року. 1 тур

Голи: Кураньї (15, пен, 67), Самба (29), Джуджак (37), Кокорін (43, пен, 48, 61) – Полоз (36, 40), Гатчан (90)

Перший серйозний погром сезону стався в Росії: московське «Динамо» в дебютному турі  РПЛ розтрощило «Ростов» 7:3, ведучи після першого тайму з рахунком 4:2. Головними дійовими особами у «динамівському» складі стали іменитий Кевін Кураньї (німець відзначився дублем), а також Олександр Кокорін, який записав собі в актив повноцінний хет-трик.  Жодних шансів відігратися у гостей з берегів Дону не було – навіть відчайдушні старання Полоза не допомогли…

Зеніт – Торпедо - 8:1

Росія. «Петровський». 9 серпня 2014 року. 2 тур

Голи: Смольніков (26), Рондон (33, 47), Халк (36, пен, 54), Шатов (62), Кержаков (72, пен, 78) – Айдов (86, пен)

Минув тиждень – і знову російська Прем’єр-ліга «впереди планеты всей»! 9 голів, 3 пенальті, 8:0 на користь «синьо-біло-блакитних» до останніх хвилин, гол престижу від «Торпедо» з «позначки» – шалений матч… Шкода лиш, що Анатолій Тимощук так і залишився гріти лавку запасних, не долучившись до розгрому славетних у минулому «торпедівців».

Евертон – Челсі – 3:6

Англія. «Гудісон Парк». 30 серпня 2014 року. 3 тур

Голи: Міральяс (45), Нейсміт (69), Ето’О (76) – Коста (1, 90), Івановіч (3), Коулмен (67, аг), Матіч (74), Рамірес (77)

Наставник «ірисок» Роберто Мартінес міг сміливо викидати на поле білий рушник в знак капітуляції вже на 3-й хвилині: його підопічні горіли «Челсі» з рахунком 0:2! Це було схоже на нічне жахіття… Але чи то «пенсіонери» трохи розслабилися після стартового заділу, або ж господарі добряче розізлилися, зрозумівши, що в рідних стінах грати подібним чином не пасує – словом, до перерви «Евертону» завдяки точному пострілу Міральяса вдалося якщо не повернути інтригу, то зробити успішну спробу для її реанімації. Проте дива не сталося: «Челсі» забивав ще і ще, у підсумку накидавши Ховарду цілих шість м’ячів за спину, а пропустили «пенсіонери» лише тричі. Найрезультативніший матч «синіх» у цьому золотому для них сезоні!

Парма – Мілан – 4:5

Італія. «Енніо Тардіні». 14 вересня 2014 року. 2 тур

Голи: Кассано (27), Феліпе (51), Лукареллі (73), Де Шильо (89, аг) – Бонавентура (25), Хонда (38), Менез (45, 79), де Йонг (68)

Окрім дев’яти голів в цій зустрічі було ще й два вилучення, які певною мірою посприяли загальному розгрому: спочатку головний арбітр Давіде Маса погнав з поля Бонеру за другу жовту, а потім вирівняв склади команд, запаливши червоне світло перед Феліпе. Лишившись вдесятьох при хиткому рахунку 3:4, «Парма» одразу ж пропустила п’ятий від Менеза і фактично підписала акт капітуляції.

Депортиво – Реал (Мадрид) – 2:8

Іспанія. «Ріасор». 20 вересня 2014 року. 4 тур

Голи: Медунянін (51, пен), Точе (84) – Роналду (29, 41, 78), Хамес Родрігес (36), Бейл (66, 74), Чічаріто (88, 90+2)

Всі питання було знято вже в першому таймі, коли «бланкос» комфортно лідирували з рахунком 3:0 завдяки дублю Роналду та зрячому влучному пострілу від Хамеса Родрігеса. А потім був справжній кураж: пропустивши з пенальті від Медуняніна, підопічні Анчелотті ввімкнули п’яту швидкість – і голи посипалися як з рогу достатку. 1:4, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7, 2:8 – бідний, бідний кіпер «Депортіво» Херман Люкс…

Айнтрахт – Штутгарт – 4:5

Німеччина. «Коммерцбанк-Арена». 25 жовтня 2014 року. 9 тур

Голи: Мадлунг (21, 65), Мейер (57), Айгнер (61) – Харнік (34, 36), Гентнер (51, 84), Вернер (81)

Лідер у цьому матчі змінювався декілька разів: гойдалки розпочалися після того, як на гол Мадлунга у дебюті Харнік відповів дублем, а Гентнер довів рахунок до 1:3 на користь «Штутгарта». Гру зроблено? Як би не так! Зібравшись із силами, господарі зуміли не тільки зрівняти, а й вийти вперед – 4:3! Але музика грала недовго: спочатку Вернер гарним пострілом робить 4:4, а за п’ять хвилин до кінця невтомний Гентнер фіксує на табло фінальний рахунок. Як не старався «Айнтрахт», як не бився бодай за нічию – у підсумку господарі розжилися хіба що вилученням свого форварда Сеферовича… До речі, ця червона стала 2000-ою в історії Бундесліги!

Генгам – Ніцца – 2:7

Франція. «Рудуру». 26 жовтня 2014 року. 11 тур

Голи: Бовю (8), Шварц (70) – Карлос Едуардо (12, 26, 43, 50, 64), Плеа (45+1), Ботеак (72)

Екс-суперник київського «Динамо» абсолютно нічого не зміг протиставити середнячку «Ніцці»: підопічні Гурвіннека з’їли ганебні сім голів, відповівши лишень двома влучними пострілами у виконанні Бовю і Шварца. В свою чергу, знайти бодай якусь протидію форварду гостей Карлосу Едуардо «селяни» так і не зуміли – за що і поплатилися сповна.

Реал (Мадрид) – Гранада – 9:1

Іспанія. «Сантьяго Бернабеу». 5 квітня 2015 року. 29 тур

Голи: Бейл (25), Роналду (30, 36, 38, 54, 89), Бензема (52, 56), Майнц (83, аг) – Ібаньєс (74)

Ще свіжі в пам’яті спогади про ту зустріч, яка відбулася сонячним квітневим днем на «Сантьяго Бернабеу». Головне враження від переглянутого дійства, якому явно бракувало позначки «18+» і червоного кружальця в нижньому куточку - підсумкові 9:1 мають бути за щастя для «Гранади», яка запросто могла завершити гру з двозначною кількістю пропущених м’ячів у пасиві. Підфартило – інакше в нашому рейтингу побратим італійського «Удінезе» став би єдиним клубом, який «з’їв» десять і більше голів! Ха, нехай дякують феноменальному Роналду, який обмежився «усього лише» пента-триком.

Говерла – Шахтар – 3:7

Україна. «Авангард». 9 травня 2015 року. 23 тур

Голи: Хльобас (41, 47), Мякушко (53) – Гладкий (1, 18), Дуглас Коста (13), Ракицький (63), Луіс Адріано (76), Степаненко (78), Алекс Тейшейра (90, пен)

І наостанок – своє, рідне, з 10 голами. Ви все бачили і так, тож лише коротенько нагадаю сценарій. В минулому турі на полі ужгородського «Авангарду» зустрічалися між собою «Говерла» і «Шахтар»: повівши 3:0 (дебютний гол – вже на 43-й секунді!), «гірники» під кінець першого тайму і на початку другого дозволили собі капітально розслабитися – і ледь не поплатилися. Щоправда, за рахунку 3:3 підопічні Луческу зуміли опанувати себе, рознісши у підсумку «ведмедиків» з різницею у чотири м’ячі. Щоб не злили помаранчевого звіра!

Тарас Степаненко: «Матч пройшов по бразильської системі: «Ви нам заб'єте, скільки зможете, а ми вам - скільки захочемо». До рахунку 3:0 ми грали на повну силу, а потім, напевно, трохи заспокоїлися і пропустили. Другий тайм почали вальяжно - і нас за це покарали».