Tribuna/Футбол/Блоги/Top Five/«Манчестер Сіті» став володарем суперкубка Англії 2019

«Ліверпуль» та «Манчестер Сіті» 4-го серпня офіційно відкрили футбольний сезон в Англії, розігравши між собою перший трофей сезону – суперкубок Англії.

Блог — Top Five
Автор — Dmytro Bolotov
4 августа 2019, 21:59

Фінальний матч традиційно пройшов в Лондоні на легендарному стадіоні «Вемблі». Для «Манчестер Сіті» цей матч видався дуже особливим, адже гравці вийшли на поле в футболках присвячених 125–річчю від дня заснування англійського клуба. Слід відзначити, що український захисник «містян» Олександр Зінченко вийшов в старті на матч.

Стартові склади:

Ліверпуль: Аллісон, Александр-Арнольд, Ван Дейк, Вейналдум, Гомес, Орігі, Робертсон, Салах, Фірміно, Фабіньо, Хендерсон.

Манчестер Сіті: Браво, Уокер, Стоунз, Отаменді, Зінченко, Додрі, Сілва Д, Де Брюйне, Сане, Сілва Б, Стерлінг.

Матч розпочався з пресингу від «Ліверпуля», який призвів до удару в рамку воріт «Манчестера» від Фірміно вже на 6–й хвилині. Натомість гравці «Сіті» створювали позиційні атаки, які призводили до небезпечних моментів. На 10–й хвилині матчу Лерой Сане отримав пошкодження та не зміг продовжити матч, замість нього вийшов Габріель Жезус. Проте травма Сане не завадила «Сіті» вийти вперед на 11–й хвилині матчу. Після закидання м’яча від Уокера в штрафну «Ліверпуля», Бернарду Сілва прийняв передачу та віддав п’ятою на Стерлінга. Рахім замкнув пас та зробив рахунок на табло, 1–0.

Ліверпуль після пропущеного голу став грати ще агресивніше та почав все більше створювати моментів біля воріт Клаудіо Браво. На 15–й хвилині Салах пройшов по флангу та пробив по воротам «Сіті» з гострого кута, проте влучив в штангу. Відповідь містян на прохід Салаха не забарилася, Стерлінг після контратаки прийняв м’яч в штрафній зоні «червоних» та пробив в ближній кут, однак Аллісон потянув удар.

Більша частина першого тайму пройшла не так цікаво, як перші 20–ть хвилин. Обидві команди боролися між собою за центр поля і не створювали небезпечних моментів. Також гравці Гвардіоли і Клоппа показували багато футбольного браку: часті втрати м’яча, неточні передачі, безглузді фоли. За такої гри команди пішли на перерву при рахунку, 1–0 на користь «Сіті».

Другий тайм матчу розпочався з активного обміну контратаками від команд.

На 57–й хвилині «Ліверпуль» мав гарну нагоду зрівняти рахунок, коли Ван Дейк замкнув кутовий удар і м’яч від перекладини відскочив до лінії воріт, проте головний арбітр відмінив гол.

Рахім Стерлінг на 61–й хвилині міг подвоїти перевагу своєї команди, проте змарнував вихід сам-на-сам з кіпером «червоних» і влучив в стійку.

«Ліверпул»ь почав всіма силами пресингувати «містян» та все частіше переводити гру на половину поля команди Гвардіоли.

На 69–й хвилині Салах знову прорвався по флангу і пробив у ближній кут воріт, однак Браво взяв удар.

Друга половина матчу пройшла під егідою команди Клоппа, коли ліверпульці створювали момент за моментом. Матіп зміг зрівняти рахунок після подачі кутового,1–1. Після пропущеного голу гравці «Сіті» почали нервувати та помилятися в простих ситуаціях.

В кінці матчу, на 94–й хвилині матчу Салах мав нагоду вирвати перемогу для «Ліверпуля». Спочатку перекинув м’яч над голкіпером і після помилки захисників пробив вдруге головою, проте Уокер в останню мить встиг повернутися і вибив м’яч з лінії воріт.

Доля трофея вирішилася в серії пенальті, в якій сильнішим виявився «Манчестер Сіті», 5–4. Браво відбив удар Вейналдума, а переможний пенальті виконав Жезус.

Манчестер Сіті виграв суперкубок Англії, і став першою англійською командою, котра заволоділа чотирма вітчизняними трофеями за один календарний рік.