Tribuna/Футбол/Блоги/Футбол and justice for all/Требл в історії європейського футболу: «Баварія» і ще шість клубів, яким підкорилось це досягнення

«Требл» (або золотий хет-трик) - це перемога футбольного клубу у трьох змаганнях (як правило, національний чемпіонат, кубок країни і міжнародне змагання). Мюнхенська «Баварія», здобувши на цих вихідних кубок Німеччини, стала лише сьомою командою в історії європейського клубного футболу, яка робила «требл».

Автор — djorkaeff
3 июня 2013, 21:56
1

"Требл" (або золотий хет-трик) - це перемога футбольного клубу у трьох змаганнях (як правило, національний чемпіонат, кубок країни і міжнародне змагання). Мюнхенська "Баварія", здобувши на цих вихідних кубок Німеччини, стала лише сьомою командою в історії європейського клубного футболу, яка робила "требл".

А першим володарем такого унікального досягнення на полях Європи став шотландський "Селтик".

В сезоні 1966/67 він став одноосібним переможцем усіх національних змагань (до звання чемпіона і володаря кубка Шотландії додав ще й Кубок ліги, так що перший требл став одночасно і першим "покером"). А навесні 1967 року "Селтік" став першим британським клубом - володарем Кубка чеміонів, здолавши у фіналі турніру міланський "Інтернаціонале".

В сезоні 1971/72 амстердамський "Аякс" під проводом Ринуса Міхельса, демонструючи Європі свій "тотальний футбол", зібрав урожай з трьох престижних трофеїв.

До того ж, клуб, в якому сяяв Йоган Кройфф, пройшов чемпіонську дистанцію в прекрасному стилі, зазнавши лише однієї поразки у матчі національного чемпіонату, який нічого для "Аякса" не вирішував.

Почин "Аякса" підтримав "ПСВ Ейндховен" у сезоні 1987/88.

Команда, яку тренував тоді ще молодий і не такий титулований Гус Хіддінк, впевнено перемогла на внутрішній арені, ставши чемпіоном Голандії та володарем кубка країни. А євротрофей футболістам ПСВ дався справді потом і кров'ю, ще й дуже оригінальним способом: команда стала володарем Кубка європейських чемпіонів, не вигравши жодного матчу в основний час в стадії плей-офф. "Бордо" і мадридський "Реал" голандці пройшли за рахунок переваги гостьових забитих м'ячів, а "Бенфіку" у фіналі здолали в серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів(ну і завдяки "прокляттю Гуттмана", хехе).

Сезон 1998/99 приніс титул сера головному тренеру "Манчестер Юнайтед" Алексу Фергюссону. А його "Червоним дияволам" - требл, здобутий в дуже важкій боротьбі.

Чого вартує перемога в Прем'єр-лізі, на довгій дистанції отримана в запеклій боротьбі з лондонським "Арсеналом". В кубку Англії турнірний шлях теж не був медом помазаний - драматичне протистояння в матчі з "Ліверпулем", перемоги у додаткових матчах перегравань проти "Челсі" та "Арсенала". До трофея Ліги Чемпіонів УЄФА "Манчестер Юнайтед" йшов, долаючи суперників екстракласу (в груповому турнірі - "Барселона" та "Баварія", в стадії плей-офф - "Інтер" та "Ювентус"). Ну, про перипетії фіналу ЛЧ того сезону на "Камп Ноу" проти "Баварії" з голами Шерінгема і Сольск'яєра на останніх хвилинах зустрічі, і розповідати не варто - усі шанувальники футболу добре знають і пам'ятають той матч.

Унікальність треблу "Барселони" в сезоні 2008/09 полягає в тому, що до трьох трофеїв команду привів тренер, який був абсолютним новачком у справі.

Хосеп Гвардьола дебютував в якості головного тренера професійного рівня надпотужно. Перемоги в Примері, Кубку Короля і Лізі Чемпіонів "Барса" здобула беззастережні та впевнені, розпочавши п'ятирічну європейську гегемонію каталонської команди і її талановитого тренера.

Рік по тому "потрійним" тріумфатором став ще один одіозний персонаж, майбутній "заклятий друг" Гвардьоли у внутрішніх протистояннях Примери - Жозе Моурінью.

"Особливий" привів міланський "Інтернаціонале" до перемог в Серії А, кубку Італії та Лізі чемпіонів. У півфіналі єврокубка "Інтер" пройшов якраз гвардьолівську "Барселону", розбивши міф про те, що каталонців перемогти в очній зустрічі нереально.

Ну і найсвіжішим держателем трьох чаш переможців (а якщо точніше, то двох чаш і одної "тарелі") стала мюнхенська "Баварія" під проводом Юппа Хайнкеса.

Старійшина тренерського корпусу Німеччини, який заздалегідь оголосив про те, що сезон 2012/13 стане для нього останнім на лаві мюнхенців, поставив свого наступника Хосепа Гвардьолу в дуже незручне становище - іспанцеві, аби не виглядати блідою тінню попередника, потрібно буде як мінімум повторити унікальне досягнення Хайнкеса. Перемоги "Баварії" в Бундеслізі і Лізі Чемпіонів були абсолютними і беззастережними (рекорд Німеччини по достроковому чемпіонству, погром "Барселони" у півфіналі з загальним рахунком 7-0), а національний кубок команда взяла на класі. І того класу цілком вистачає, щоб в наступному сезоні повторити попереднє досягнення і стати першим в історії футболу клубом, якому требл підкорився двічі підряд.