Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/«Сент-Етьєн» програв по пенальті «Осеру» удома і вилетів з Ліги 1. Реакція вболівальників – ганьба

І де була поліція?

Блог — Повісточка
29 мая 2022, 23:40
7

10-разовий чемпіон Ліги 1 «Сент-Етьєн» офіційно закінчив свій жахливий сезон: у двох матчах не змогли обіграти «Осер» (1:1 на виїзді, 1:1 удома) і зрештою удома вилетіли 4:5 по пенальті.

Головний невдаха – півзахисник господарів Ріяд Будебуз, який не зміг переграти воротаря суперника Донована Леона у першому ж ударі в серії.

Однак усі події на полі затьмарило те, що відбулося одразу після матчу.

Щойно Бірама Туре виконав вирішальний удар, на поле вибігли численні роздратовані вболівальники «Сент-Етьєна». Вибігли, очевидно, не з благими намірами святкувати – одразу ж кинулися атакувати фаєрами, петардами та підручними засобами гравців і своєї команди, які ще тільки усвідомлювали поразку, і «Осера», які починали святкувати повернення до еліти після 10-річної перерви.

Кадри не з приємних.

Гравців, персонал та стюардів довелося терміново евакуйовувати у підтрибунне приміщення, по деяких було помітно, що вони дещо постраждали.

Поліції вдалося розігнати вболівальників із поля. Видання RMC повідомляє, що в деяких місцях палали сидіння, через що довелося викликати пожежників. У трансляції також було видно кілька місць горіння газону внаслідок кинутих фаєрів.

Prime Video, які серед інших транслювали цей матч, були вимушені перервати трансляцію достроково, щоб врятувати своїх коментаторів від «їдкого диму».

Ця подія сталася на фоні головного футбольного скандалу тижня – ставлення поліції до фанатів «Ліверпуля» до та після фіналу Ліги чемпіонів. Тих розганяли сльозогінним газом ще на вході у створеній організаторами тисняві, після фіналу вболівальники також повідомляли про використання проти них сльозогінного газу без поважних причин.

***

Тим часом майбутнє «Сент-Етьєна» залишається невідомим: клуб випустив офіційну заяву, в котрій пообіцяли найближчим часом повідомити про подальшу долю клубу. Кілька днів тому L’Equipe повідомляли про можливе придбання «Сент-Етьєна» співвласником «Кристал Пелас» та колишнім кандидатом на придбання «Челсі» Девідом Блітцером.

А тим часом наступний сезон Ліги 1 пройде і без «Бордо», і без «Сент-Етьєна» – уперше в повоєнний період.