Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/Українці в європейських лігах: топ-виступ Луніна, Соболь – чемпіон, гол Зозулі

Українці в європейських лігах: топ-виступ Луніна, Соболь – чемпіон, гол Зозулі

Блог — Повісточка
16 мая 2022, 16:29
1

Качараба і Таловєров своє чемпіонство програли.

Європейський сезон вийшов на фінішну пряму: українці в ньому продовжують відігравати помітну роль.

Головною зіркою був Андрій Лунін. У своєму другому матчі у Ла Лізі йому довелося добряче попрацювати, адже надмотивований «Кадіс» у певні моменти грав набагато краще, ніж експериментальний «Реал» (1:1). Одна із помилок захисту змусила українця йти на фол у своєму штрафному, однак сам же Лунін пенальті й потягнув.

Момент із 02:57:

Луніна із 6 сейвами зрештою визнали найкращим гравцем матчу. Справді заслужив.

Віктор Коваленко вийшов на останні 7 хвилин матчу з «Удінезе» і зробив усе від нього залежне, щоб «Спеція» зберегла прописку в Серії А. За рахунку 3:1 на користь його команди він заробив пенальті. Хоч Манай його і не реалізував, команда усе ж втримала перемогу (хоч і 3:2) і точно зіграє наступного сезону в еліті.

Момент з 03:55:

Едуард Соболь своєю подачею з кутового оформив чемпіонський асист (на 7:50). «Брюгге» завдяки цьому виграв своє 18-те чемпіонство в історії і третє – підряд, до усіх них був дотичний українець.

Хоч «Фуенлабрада» вже втратила шанси на порятунок в Сегунді, Роман Зозуля усе ж вирішив забити гол – він разом з командою зіпсував настрій «Луго» Ореста Лебеденка.

Артем Фаворов забив гол за «Академію Пушкаша» (однак програли «Гонведу» Петрусенка 1:2).

Відзначився і Жуніор Мораєс: відкрив рахунок після асисту через себе у переможному матчі 1/16 Кубка Бразилії із «Португезою». Це дебютний гол українського бразильця за «Корінтіанс».

Несподіване: українець Юрій Бушман із казахського «Кизилжара» оформив хет-трик у матчі з «Атирау» зі штрафного та двох пенальті. Цим він врятував для команди нічию на 90+5-й хвилині.

Огляд матчу, голи на 3:01, 4:59, 8:40:

Сергій Вакуленко із «Арарат-Вірменії» приніс перемогу над «Ваном» (на 1:39:20).

Майже у кожному дайджесті ми згадуємо про нападника «Черно Море» Євгена Сердюка, і цей не буде винятком. Однак сумним: гол після дуже довгого перегляду ВАР скасували через гру українця рукою (із 2:55). Варто сказати, що скасували абсолютно справедливо.

Олександр Кожевников із «Нарви» отримав пряме вилучення у матчі з «Нимме Калью» вже на 19-й хвилині за занадто грубий підкат двома ногами (на 24:17).

А що там інші?

На інфографіці мова йде лише про тих, хто виступає за клуби з топ-5, та гравців, яких викликав Олександр Петраков на збір.

Олександр Зінченко зіграв важилву роль у порятунку чемпіонських амбіцій «Сіті», віддавши передгольовий пас в епізоді з голом Гріліша. Миколенко в першу чергу запам’ятався провокацією Айвана Тоуні, однак «Евертон» після двох вилучень не зміг втримати перемогу чи бодай нічию з «Брентфордом». Доля прописки вирішиться в останньому турі.

«Бордо» Ігнатенка змогло відстояти нічию із «Лор’яном», однак вже фактично втратило шанси на порятунок. Ігнатенку було боляче: він за весну став одним із них, за кого в клубі було точно не соромно.

Маліновський отримав жовту картку в програному матчі з «Міланом» і дискваліфікувався на останній тур, усе заради збірної? Хай там як, а «Аталанта» може взагалі опинитися без єврокубків на наступний сезон.

«Славія» Качараби і Таловєрова програла чемпіонство «Вікторії». При чому зробила це самотужки: спочатку нічия із «Остравою», потім поразка у празькому дербі «Спарті».

Зубков, якого викликали до збірної, пропустив матч із «Пакшем» і зіграв 73 хвилини із останньою командою ліги «Дьормотом». Ну хоч так.

Дещо цікаве відбулося і в Польщі: на одну (!) хвилину на поле вийшов Кочергін із «Заглембє» – його третя поява в Екстраклясі (гм, цікаво, чому ж він не в збірній?), Коноплянка провів 21 хвилину матчу з «Віслою» Плоцьк.