Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/Українці в європейських лігах: перший гол Миколенка, дебют Луніна, асисти Зінченка та Маліновського

Блог — Повісточка
9 мая 2022, 17:35
3

Українці видали один із найнасиченіших тижнів сезону. Приємно, що особливо помітними були гравці, які майже точно отримають виклик до збірної – чим краща їх форма, тим серйозніші наші перспективи потрапити на ЧС.

Серед тижня свої виступи в ЛЧ закінчив Олександр Зінченко. І хоч його «Сіті» не втримав «Реал», українець зіграв важливу роль у першому забитому м’ячі й у цілому був одним із найкращих гравців своєї команди після виходу на поле.

У матчі з «Ньюкаслом» (5:0) українець віддав свій третій асист в АПЛ у сезоні. Гріліш протягнув м’яч у штрафний майданчик та зіграв через Зінченка, який в один дотик віддав пас Фодену (на 2:47).

Віталій Миколенко своїм голом доклався до надважливої перемоги «Евертона» над «Лестером». Дивовижний удар (на 0:25), який оцінили й одноклубники, і партнери по збірній, та навіть легенди англійського футболу, як-от Алан Ширер.

У Ла Лізі теж зіграв українець: нарешті за «Реал» дебютував Андрій Лунін. І одразу в мадридському дербі, в якому перемогу здобув «Атлетіко»: єдиний гол з пенальті забив Яннік Феррейра Карраско. Українець не вгадав з ударом бельгійця.

Утім, кілька разів йому усе ж доводилося рятувати свою команду – ось відео з найкращими моментами.

Руслан Маліновський вирішив не відставати й оформив асист у матчі зі «Спецією». З його подачі відзначився Луїс Мур’єль.

Це був вже другий асист українця за тиждень – минулого понеділка завдяки диво-пасу на Пашалича його команда змогла вирвати нічию із «Салернітаною».

Український нападник «Динамо» Тбілісі Станіслав Біленький відзначився хет-триком (на 0:25, 5:50 та 11:55) в матчі чемпіонату Грузії проти «Сіоні» (7:3). Подивитися треба бодай заради коментатора: після третього голу він прокричав «Слава Україні!»

Огляд матчу:

Артем Фаворов вирвав для своєї «Академії Пушкаша» надважливу нічию для боротьби за срібло у матчі з «Дебреценом».

Микола Ковталюк долучився до розгрому «Тоболу» карагандинським «Шахтарем» (на 3:56).

А Ігор Худоб’як закріпив на 90+6-й (!) хвилині перемогу свого «Етнікос» над АЕК з Ларнаки у півфіналі Кубка Кіпру (на 3:38). У фіналі команда українця зіграє з «Омонією» і може оформити виліт з вищої ліги разом з виходом у єврокубки.

Одразу двоє українців отримали вилучення. Олексій Биков, який грає за ісландський «Акюрейрі» (поки 4 матчі з 4-х в основі). Відео знайти не вдалося, однак, якщо вірити текстовій трансляції, у матчі з КР (0:0) він вдарив суперника, поки той лежав.

А от Євген Чеберко з «Осієка» отримав дві жовті у матчі з загребським «Динамо» (на 2:58), якому зрештою програли 0:3. Проте команда українця за два тури до кінця фактично гарантувала собі бронзові медалі.

А що там інші?

На інфографіці мова йде лише про тих, хто виступає за клуби з топ-5, та гравців, які викликалися до збірної на останні матчі.

«Аталанта» Маліновського змогла надолужити втрачене і повернутися у напружену боротьбу за місця в ЛЄ/ЛК – можуть теоретично навіть фінішувати п’ятими. «Спеція» Коваленка та «Сампдорія» умовно Супряги (досі не зіграв жодної хвилини після того дебюту зі зворотною заміною) продовжують знаходитися у таблиці поруч.

В Англії «Сіті» Зінченка дякує форварду «Тоттенгема» Сону за нагоду відірватися від «Ліверпуля», Ярмоленко провів тайм проти «Норвіча», перемога над яким залишає «Вест Гем» у єврокубковій зоні, а «Евертон» вирвався із зони вильоту.

У Франції «Бордо» без Ігнатенка (пропускає матчі через ушкодження) після непоганого відрізка програло двічі поспіль і повернулося на останню сходинку. У команди вже немає шансів вирватися на 17-ту сходинку, та й на 18-й «Сент-Етьєн» має матч у запасі.

Важливий крок у боротьбі за чемпіонство зробив «Брюгге» Соболя, перемігши 2:0 прямих конкурентів з «Юніона». Українець у цьому матчі зіграв 31 хвилину і встиг заробити жовту картку. На бронзу почав претендувати «Андерлехт», обігравши «Антверпен», Михайличенко провів у матчі 27 хвилин.

Коноплянка після першого повного зіграного матчу минулого тижня знову вийшов в основі, проти «Ракува», але був замінений вже на 21-й хвилині через травму.

«Фуенлабрада» Зозулі вже гарантовано вилетіла із Сегунди (для українця це другий виліт з дивізіону поспіль), «Бенфіка» Яремчука гарантовано третя (українець зіграв 18 хвилин проти «Порту», який у дербі оформив своє 30-те чемпіонство), Сікан не потрапляє до заявки вже три матчі поспіль.