Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/Українці в європейських лігах: Лунін – чемпіон, кумедний асист Зінченка, промах Миколенка

Блог — Повісточка
2 мая 2022, 20:45
2

Традиційно розповідаємо, чим запам’яталися українці, які виступають за європейські клуби.

По-перше, привітаємо Андрія Луніна із першим чемпіонством! Сам українець до нього не долучився, проте, сподіваємося, отримає шанс нарешті дебютувати за «Реал» в останніх чотирьох турах.

Проти «Реала» запалював у ЛЧ інший українець – Олександр Зінченко. Його дії призвели до вирішального голу, який наразі розділяє обидві команди. Українець протягнув м’яч до штрафного, заробив фол, однак устиг проштовхнути на Бернарду Сілву – той потужно пробив. Деякі статистичні портали навіть записали на Зінченка у цьому епізоді асист.

До цього, щоправда, програв боротьбу з Бензема в епізоді з першим голом француза, хоч і за хвилину до цього у нього виборов м’яч – момент привезли його партнери.

А перед матчем з «Лідсом» (виграли без активної участі українця) вийшов на розминку в бутсах із написом Glory to Ukraine!

В АПЛ надважливу перемогу здобув «Евертон» Миколенка, подарувавши чергову сенсацію – після «МЮ» здолали ще й «Челсі». Українець мав нагоду закріпити перевагу і вперше забити за клуб, але йому трішки забракло точності (на 1:14).

А от не склався матч у Коваленка. «Спеція» була близькою, щоб вирвати сенсаційну нічию із «Лаціо», однак помилка українця призвела до поразки. Коваленко втратив м’яч на своїй половині, що розпочало гольову атаку суперника.

Момент на 04:28.

У Польщі українці результативними діями не відзначалися, але неймовірне усе ж сталося – Коноплянка. Не просто вийшов у старті, а зіграв усі 90 хвилин! Востаннє колись талановитий гравець відіграв повний матч понад два роки тому.

Повернувся до стабільного режиму забитих голів і Євген Сердюк після дискваліфікації за вилучення. Відкрив рахунок із аутсайдерами чемпіонської групи, софійською «Славією» (на 1:12).

Чергову перемогу литовському «Рітеряю» допоміг принести Дмитро Білоног – долучився до розгрому «Джюгаса» (на 2:45). Символічно, що в останніх 5 турах «Рітеряй» перемагав лише тоді, коли українець відзначався.

Станіслав Біленький своїм асистом після ідеальної контратаки допоміг тбіліському «Динамо» вирвати перемогу над «Торпедо» Кутаїсі (на 4:35).

Також перемогу чорногорській «Зеті» приніс тренер-гравець вінницької «Ниви» Артур Загорулько.

А що там інші?

Одразу наголосимо: на картинці мова йде лише про тих, хто виступає за клуби з топ-5, та гравців, які викликалися до збірної на останні матчі.

«Ман Сіті» та «Славія» продовжують боротися за чемпіонство. У празької команди, де грають Качараба та Таловєров, була нагода повернути собі перше місце, адже грали з «Вікторією». Однак зіграли внічию 1:1, Качараба участі не брав, Таловєров був замінений у другому таймі.

Роман Яремчук не грав минулого тижня, залишившись у запасі – у «Бенфіки» на цей сезон вже фактично немає цілей. Щойно Ігнатенко не потрапив до заявки на матч, «Бордо» не змогло забити гол – програли «Ніцці» 0:1, перервали 4-матчеву забивну серію (одну зі своїх найдовших у сезонів) і продовжують відставати від «Сент-Етьєна» на 4 очки.

Маліновський повернувся після травми і відіграв 12 хвилин у матчі з «Торіно» (4:4), «Аталанта» матиме нагоду повернутися у зону єврокубків сьогодні увечері.