Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/«Сіті» та «Реал» подарували видовище. Дякуємо вимиканням мадридців на початку таймів і провалам у захисті

Блог — Повісточка
27 апреля 2022, 09:05
7

Зінченко допоміг забити переможний гол.

«Сіті» та «Реал» подарували надзвичайну гольову феєрію у Манчестері та задали тонус півфіналам ЛЧ.

• Ані «Сіті», ані «Реал» не здивували стартовими складами. В Анчелотті під сумнівом були Каземіро та Алаба – другий усе ж вийшов у старті, однак був замінений уже у перерві.

У Пепа були проблеми на флангах захисту: Канселу дискваліфікований, Стоунз та Уокер були під питанням. Джон з’явився на полі, проте не витримав темпу гри проти Вінісіуса. Його ще в середині першого тайму замінив Фернандінью.

• Здавалося, «Сіті» закрив всі питання вже за перші 10 хвилин. Вже на другій Марез немов вільним коридором змістився повз 5 чи 6 гравців суперника, знайшов Де Брюйне, який зміг вистрибнути з-під Карвахаля та Вальверде – 1:0.

У другому голі «Сіті» гравці «Реала» також були статистами. Фоден спокійно протащив м’яч до прапорця, віддав на Де Брюйне, який у штрафній знайшов Жезуса.

Той забив не з першої спроби – м’яч кілька секунд встиг полежати, але Давід Алаба зреагував на це повільніше, аніж бразилець – 2:0.

Відповіла на це команда Анчелотті лише в середині першого тайму. Абсолютно вільний Менді знайшов Бензема, який перестрибнув Зінченка і скоротив відставання – 2:1.

До українця цілком можуть бути питання у фінальному епізоді. Однак за кілька секунд до цього саме він вигриз м’яч одразу в трьох гравців суперника і виштрикнув його на Мареза. Вже той програв боротьбу Модричу, що у підсумку і призвело до пропущеного голу.

У другому таймі «Реал» знову вимкнувся на перші 10 хвилин. Спочатку Мілітао легко пропустив Мареза до штрафного, але той влучив у стійку, а Фоден на добиванні – у Карвахаля.

Вже за кілька хвилин вперше зіграв вихід Фернандінью – 36-річний бразилець пройшов на 10 років молодшого Ферлана Менді та вдало знайшов Фодена, який нарешті забив – 3:1.

Щойно настала 55-та хвилина, «Реал» одразу включився назад. Вінісіус Жуніор так хитнув капітана «Сіті», що той ледь не впав, проніс м’яч через півполя і скоротив відставання – 3:2.

На 74-й хвилині в гру знову увірвався Зінченко. Українець змістився у центр, де на ньому порушили правила, однак м’яч відскочив до Бернарду Сілви, який розібрався із ситуацією – 4:2

На 80-й хвилині Лапорт у боротьбі з Бензема зіграв рукою – стовідсотковий пенальті. Постраждалий його сам і реалізував – 4:3.

• Ключову роль у динаміці матчу зіграли помилки у захисті обох команд. Зокрема й воротарів. Окрім забитих голів, атакувальні гравці що «Сіті», що «Реала» творили у володіннях суперника що хотіли.

Це сталося і через кадрову ситуацію в обох команд – при всій повазі до Фернандінью, він не правий захисник, та ще й у своєму віці. Хоча захист обох команд грав у півсили – здавалося враження, що вони просто не були в курсі про потужність атаки суперника (про яку в курсі увесь світ).

• На цьому фоні якісно виділяється Зінченко – попри програну верхову боротьбу Бензема. Українець чи не єдиний із захисників «Сіті» робив усе, щоби суперник не міг пройти через його фланг до воріт, і також вдало підключався до атак – навіть раз ударити встиг.

Власне, Родріго, проти якого грав українець із перших хвилин, у підсумку лише раз зміг вдарити по воротах Едерсона та був знятий з гри вже на 70 хвилині. У Камавінги, який вийшов замість нього, також гра не пішла. Зінченко точно може записати цю зустріч собі в актив.

• У «Реала» були явні проблеми з тим, щоб увімкнутися в гру. Здавалося, що команда Анчелотті просто заскочена доволі типовою грою Пепа і не знала, що з тим робити. «Сіті», здається, до цього був готовий – хоч і не збавляв обертів протягом усього матчу. Якщо це повториться на «Бернабеу», Пеп вже під час матчу може купляти квитки до Парижа.

• Пеп не перемудрив! Так, можна сперечатися щодо рішення випустити Фернандінью, а не Аке – хоча у підсумку воно себе частково виправдало. Однак план «забити максимально можливу кількість голів» спрацював майже ідеально, не враховуючи того, що «Сіті» міг забивати ще 2-3 голи, але забракло точності.

Єдине питання до тренера – заміни: «Сіті» зробив їх лише дві, одна з яких була вимушеною. Дивитися на вже повільного Фодена за наявності потужної лави запасних було важко, та й рука Лапорта теж сталася не в останню чергу через ментальну стомленість.

У будь-якому разі, дякуємо обом командам за це видовище – і розраховуємо на не менше у Мадриді.