Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/Українці в європейських лігах: гол Яремчука «Ліверпулю», майже привоз Зінченка, третє чемпіонство Пластуна

Блог — Повісточка
18 апреля 2022, 19:40
3

Було на що подивитися.

Зібрали традиційний дайджест усього цікавого, що зробили на полі українські футболісти у закордонних клубах.

Роман Яремчук долучився до найрезультативнішого матчу чвертьфіналів цієї ЛЧ, забивши другий гол «Бенфіки» у ворота «Ліверпуля» (3:3).

Завдяки цьому голу нападник «Бенфіки» став першим українцем з сезону 2006/07, якому вдалося забити три голи за сезон ЛЧ.

З негативного боку в єврокубках відзначилася українська оборонна зв’язка «Славії» – Тарас Качараба та Максим Таловєров. Вже на 2-й хвилині Качараба випустив Дессера, який відкрив рахунок. А на 90+4-й був змушений фолити на пряму червону після привозу Таловєрова.

Привоз на 0:42, червона на 4:31.

Однак Таловєров виправився вже у чемпіонаті: своїм дебютним асистом приніс «Славії» перемогу у матчі проти «Яблонця».

Руслан Маліновський був дуже близький до того, щоб заробити пенальті у матчі ЛЄ з «Лейпцигом». Після виконання штрафного він влучив у руку Дані Ольмо. На перший погляд здається, що рука іспанця знаходилася у неприродному положенні, однак Матеу Лаос після перегляду ВАР підтвердив своє рішення не призначати пенальті.

Момент із 01:55.

У підсумку «Аталанта» доволі безнадійно завершила свої єврокубкові виступи, лише підкресливши усю невдалість цього сезону.

Олександр Зінченко був дуже близьким до того, щоб привезти гол у свої ворота в програному півфіналі Кубку Англії з «Ліверпулем».

Однак варто зазначити, що, окрім цього епізоду, українець доволі потужно відіграв проти Салаха, майже не давши йому нічого створити (3 удари за 90 хвилин). Саме тому головним героєм матчу став Мане, а не єгиптянин.

Негативно також відзначився і Данило Сікан. У матчі з «Яном» Регенсбург він вийшов на заміну на останні 15 хвилин, однак у доданий арбітром час отримав пряму червону за те, що ударив Еріка Векессера по передпліччю під час сутички.

Весело провів свій матч воротар Геннадій Ганєв з «Бероє». У зустрічі з «ЦСКА 1948» він на 10-й хвилині сам привіз пенальті, який потім сам же і відбив. У підсумку його команда перемогла 1:0 і продовжує боротьбу за плей-офф за Лігу конференцій.

Момент з 0:09.

А Володимир Прийомов з «Нарви» не реалізував пенальті в матчі з «Пайде» (1:2).

Момент на 1:33.

Нарешті повернемося до позитивного: у тому ж матчі на 90+5-й хвилині гол престижу забив Денис Дедечко (на 3:59). А серед тижня той же Прийомов оформив дубль у матчі з «Калевом» (5:0), при чому перший гол забив якраз із пенальті. І це при тому, що матч українець розпочинав у запасі.

Огляд матчу, голи на 1:44 і 2:55.

Іван Петряк приніс перемогу «Фехервару» над «Мезекевешдом» (2:1) через 7 хвилин після виходу на заміну. Повний матч відіграв Шабанов, на заміну також вийшов Макаренко. А от Лєднєв за останні 5 матчів зіграв аж 4 хвилини з аутсайдером «Дьормотом».

Максим Каленчук (екс-«Сталь», «Олександрія», «Верес», «Львів») вдало головою приніс перемогу казахському «Акжайику» над «Астаною».

Гол на 2:21.

Забивав і наш латвійський десант. Олександр Філіппов відзначився своїм першим голом з гри за «Ригу» – до цього відзначався лише з пенальті. Таким чином він розпочав розгром «Метта/ЛУ» (4:0).

Гол на 0:39.

А Іван Желізко з «Валміери» довершив розгром новачка ліги «Тукумс 2000» (3:0).

Гол на 3:52.

Окремих вітань заслуговує Ігор Пластун. Хоч він і пропускав матч із софійською «Славією» на полі, усе ж став чемпіоном Болгарії – утретє в кар’єрі. Українець був одним з ключових елементів захисту команди, зігравши 21 матч ліги, у яких віддав два асисти.

Для самого «Лудогорця» це вже 11 поспіль чемпіонство.

А що там інші?

Одразу наголосимо: на картинці мова йде лише про тих, хто виступає за клуби з топ-5, та гравців, які викликалися до збірної на останні матчі.

Ярмоленко провів у запасі зіграний внічию (1:1) матч із «Бернлі» та підпустив тих на 4 очки до «Евертона» Миколенка. У ліверпульців, до речі, минулого тижня матчів не було узагалі.

У Бельгії ще 10 квітня завершилася основна частина сезону: «Брюгге» Соболя та «Андерлехт» Михайличенка вийшли в чемпіонську групу, «Гент» Безуса та «Мехелен» Шведа боротимуться за право позмагатися за місце в Лізі конференцій, для «Левена» Кухаревича сезон завершено. Однак варто зазначити, що усі українці що далі тим більше стають гравцями резерву. Навіть Соболь, який ще восени доволі вдало закривав Мессі у ЛЧ.

«Аталанта» Маліновського сьогодні гратиме проти «Верони» і просто зобов’язана перемагати, щоб зберегти бодай якісь шанси на єврокубки.

Якщо вам цікаво, що там наші потенційні збірники в Польщі, то ось коротко: ніяк. Коноплянка вийшов на останні 20 хвилин програного матчу «Варті», «Легія» Харатіна гратиме сьогодні (чи зіграє українець – ще те питання), Кочергін опинився поза заявкою на матч із головним аутсайдером «Термалікою».

Роман Зозуля традиційно вийшов на останні хвилини за «Фуенлабраду», яка вже фактично прощається з Сегундою, Андрій Лунін дивився за неймовірним камбеком «Реалу» проти «Севільї», однак вони зіграли разом набагато важливіший матч: з українськими біженцями в Мадриді.