Tribuna/Футбол/Блоги/Типу аналітика/Спірний пенальті та кров на «Олімпійському», сухі перемоги, перші голи Мудрика та Сікана за «Шахтар». Моменти туру УПЛ

20 сентября 2021, 18:14
18

Зібрали найцікавіше.

У 8-му турі УПЛ зафіксована всього одна нічия, а коли хтось перемагав – неодмінно всуху. Хоча практично половина матчів завершилася мінімальними перемогами 1:0.

«Динамо» зберегло лідерство, але свої три очки взяло лише завдяки голу на 97-й хвилині з пенальті. «Шахтар» у дербі з «Маріуполем» покуражився, забивши 5 голів. «Львів» продовжує бути єдиною командою УПЛ без перемог цього сезону.

«Десна» перемогла вперше за 4 тури

Чернігівська команда приймала «Рух». Львів’яни в першому таймі навіть забили, та гол скасували через мінімальний офсайд Борячука.

«Десна» мала більше нагод, щоб забити переможний м’яч. У кінці першого тайму Паньків показав прекрасну реакцію і потягнув на лінії воріт удар Ковтуна з близької відстані.

Та сталося то лише завдяки помилці Ляха, який не встояв на вологому полі і подарував Завійському чудову можливість подати точно на голову Тотовицькому, той на 90-й хвилині й приніс перемогу господарям.

Рябоконь і Ко навіть після серії з трьох матчів без перемог йдуть третіми в таблиці. Схоже, проблеми з боргами по зарплаті теж вирішуються, бо за словами Тотовицького, команда отримала певну суму грошей після зустрічі з «Рухом».

«Колос» вперше переміг після відставки Костишина у матчі зі спірним скасованим голом «Інгульця»

Перша чверть матчу була насичена подіями. Вже на 5-й хвилині у ворота «Інгульця» призначають пенальті після гри Опанасенка рукою. З точки бив Петров – Гальчук не дав себе переграти.

У першій же атаці-відповіді «Інгулець» ледь не відкрив рахунок, але удар Коваленка парирував Фесюн.

А вже на 17-й хвилині Гальчук ледь не влаштував привоз туру. Кіпер «Інгульця» забарився на вогкому газоні і дав можливість Лисенку спробувати парашутом закинути метрів з 20, та той був неточним.

Знову господарі не чекають з відповіддю і одразу ж забивають «Колосу». Лайнсмен сигналізував офсайд, хоча повтор викликає сумніви. На скріншоті видно, що плечова частина руки Сітала розташована далі від носка Золотова. Звісно, на матчі ВАР не було.

Рахунок відкрив Чорноморець. На 25-й хвилині він після розіграшу штрафного з Богдановим виконав потужний удар низом в стилі свого ж асистента і потрапив точно в кут з доволі дальньої дистанції.

У другому таймі команди обмінювалися моментами, та другий гол в зустрічі забив знову «Колос». Січінава дограв епізод до кінця та допоміг Чурку забити на 95-й хвилині.

Перша перемога для виконувача обов’язків головного тренера «Колоса» Сергія Кузнєцова.

«Шахтар» провів товариську зустріч з командою U-21, але зарахували як матч чемпіонату

Про це противостояння можна або писати багато з іронією, або просто дати лінк на цей перелік текстів.

Цього разу гірники створили можливість дебютувати у складі «Маріуполя» одразу вісьмом футболістам. Один з них – Данііл Савін – взагалі став першим гравцем 2005 року народження, який зіграв у матчі УПЛ. Та на повну заявку азовці знову не зібрали футболістів з команди U-19.

Зустріч навіть зацікавила в.о. головного тренера збірної України Олександра Петракова, який був присутнім на стадіоні в... Ковалівці.

Так, матч перенесли з Маріуполя через невідкладні роботи на підстанції, яка живить стадіон імені Бойка. Tribuna.com перевіряла, чи вівся ремонт в день матчу – результат з фотозвітом тут.

Ще такі матчі дають можливість молоді, яку не скинули в «Маріуполь», покращити статистику виступів за першу команду гірників. Приміром, Мудрик та Сікан вперше забили за «Шахтар», а Конопля віддав одразу три гольові.

Огляд матчу – ВІДЕО.

«Дніпро-1» здолав «Верес» ціною травми Назаренка

У першому таймі команди шукали ритм / вивчали один одного / не проснулися. Потрібне підкреслити.

Друга половина гри була активнішою та грубішою. У середині тайму спочатку пошкодження отримав Гуцуляк, а через кілька хвилин травмувався Назаренко. Він не міг стати на ногу, коли покидав поле. Партнери сказали, що бачили коліно в крові, гематому, сам Олександр говорив їм, що чув хрускіт. Згодом стало відомо, що на відновлення треба кілька тижнів.

Ближче до кінця матчу Сергійчук у брутальному стилі зніс Лучкевича. Арбітр Пасхал одразу показав форвардові «Вересу» пряму червону. Не виключено, що КДК дискваліфікує на кілька матчів.

«Дніпро-1» одразу ж скористалося чисельною більшістю і забило переможний гол.

«Динамо» мінімально справилося з «Олександрією» з дискусійним пенальті на 97-й та дикунством на трибунах

Кияни не розраховували на Шапаренка, який набрав чудову форму, але у ворота повернувся Бущан, а в центрі захисту був Шабанов.

Перша половина здебільшого запам’ятался дуже емоційним спічем Луческу на адресу арбітра Кривушкіна після фолу Забарного на Грині.

Білик протягом усього матчу рятував «Олександрію», тягнувши все. В одному епізоді навіть вдалося двічі парирувати удари Циганкова – спочатку після виходу сам на сам, через кілька секунд витягнув з-під перекладини. Всього в активі Білика – шість сейвів.

За «Динамо» дебютував Вітіньо, який навіть міг стартувати голом, та з лінії воротарської головою вдарив вище.

Розв’язка настала на 4-й компенсованій до другого тайму. Рибалка взявся за футболку Гармаша під час кутового біля воріт «Олександрії», Денис після цього контакту впав. Арбітр Кривушкін пішов дивитися повтор ВАР і призначив 11-метровий. Циганков реалізував.

Звісно, сторона «Динамо» говорить про справедливе рішення арбітра, а гості – протилежне. Користувачі Tribuna.com теж багато дискутували, але більшість вважає – пенальті було.

Коли час матчу перевалив за 100 хвилин, Кірюханцев влаштував перепалку з Шабановим. Обидва поводилися неспортивно, але різкий рух головою в бік опонента зробив саме гравець «Олександрії», який отримав другу жовту та був вилучений вже аж на 113-й хвилині.

Справжнє варварство було на трибунах НСК «Олімпійський». Орієнтовно на 10-й хвилині матчу люди, які прийшли на стадіон з дітьми (до 14 років вхід був вільним), попросили ультрас «Динамо» WBC не палити файєри. Ті у відповідь гуртом кинулися на невдоволених глядачів матчу, причому ультрас в бійці мали чисельну більшість та били лежачих. Припинили дикунство лише після прибуття поліції. Така версія коментатора Віталія v1lat Волочая.

Уболівальник з числа тих, робив зауваження, розповів, що стюарди ніяк не реагували, а поліцейські прибули хвилин через 7-9. За цей час ультрас встигли одному з глядачів зламати руку та ніс, а також нанести синці й забої іншим з невеликої групи людей, які протестували.

«Динамо» заявило, що в поліцію направлені фото та відео хуліганства на трибунах для відкриття кримінальної справи.

Селезньов заробив пенальті, який Монзуль не призначила

Полтавська команда відкрила рахунок у кінці першого тайму після стандарту.

За кілька хвилин Челядін хотів отримати ще й право на пенальті, та арбітриня Монзуль чітко розібралася в моменті й показала жовту за симуляцію.

Степанюк міг ділити лідерство в гонці бомбардирів з Циганковим, та потужним ударом зацідив точно в перекладину.

Ключовий момент зустрічі стався за участі Селезньова (було б дивно, якби без нього). Форвард бив по воротах, але на заваді стала рука Тамма, який перебував у власному штрафному. Євген вже на одному коліні жестикулював, що він знову втратив можливість наздогнати Реброва та Шацьких.

Якби на матчі був ВАР, Монзуль би з превеликим задоволенням перевірила епізод та побачила би неприродне положення руки Тамма.

«Ворскла» показала впевненіший футбол і на 74-й забила другий м’яч (ВІДЕО). «Минай» вже 6 матчів без перемог.

Ну а Селезньов не міг покинути поле без послання трибунам.

«Зоря» всуху розгромила «Чорноморець», але не була такою бездоганною за грою

Луганська команда не зволікала – на 2-й хвилині хороша комбінація завершилася голом Кабаєва.

Хавбек «Зорі» вже міг оформити хет-трик на 12-й хвилині. Та спочатку не потрапив у площину, бивши на техніку, а потім кіпер одеситів Паламарчук склався і парирував.

Наприкінці тайму луганці провалилися в обороні, Брагару половину поля пробіг з м’ячем, але удар прийняла стійка.

То був явно не день Брагару. На останній хвилині першої половини зустрічі він забарився у своєму штрафному і збив Кочергіна. Гладкий з точки був точним. Селезньов міг би сказати «На его месте должен был быть я», але відома цитата-відповідь – навряд чи найкраща порада Євгену.

Найактивнішим у складі «Чорноморця» був Цитаїшвілі, який мінімум тричі міг відзначитися голом. Крім цього, постійно дриблінгом крутив голову Хомченовському на фланзі.

Моменти Цитаїшвілі на 4.13, 10.42, 11.03 у відео:

Та третій гол у матчі теж забила «Зоря». Аллахьяр втік від Кадірі в центрі поля, здійснив спурт через пів поля, обіграв Дубка, а потім Паламарчука і потрапив у площину. Вже типовий м’яч в стилі іранця.

«Львів» та «Металіст-1925» знову не перемогли

Для львівської команди була нагода вперше в сезоні набрати три очки, а харківській – серію з чотирьох поразок.

За грою особливо гольових моментів не було ні в кого. У кінці матчу ближчим до перемоги був «Металіст-1925». Спершу завадив цьому Ільющенков, який прямо з дев’ятки витягнув м’яч після гарного удару Габелка зі штрафного. А в останній атаці Криськів не зумів у дотик прокинути м’яч повз Ільющенкова з 6 метрів.