Tribuna/Футбол/Блоги/Блог Євгена Брижа/Як «Полтава» дебютувала у другій лізі. Статистика й аналіз

Як «Полтава» дебютувала у другій лізі. Статистика й аналіз

Я переглянув усі матчі новачка другої ліги СК «Полтава», домашні — коментував. Тому проаналізую, як команда виступила в дебютному для себе турнірі влітку та восени.

Автор — Євген Бриж
4 декабря 2021, 16:44

Я переглянув усі матчі новачка другої ліги СК "Полтава", домашні — коментував. Тому проаналізую, як команда виступила в дебютному для себе турнірі влітку та восени.

Перше, що впадає в очі навіть при побіжному аналізі виступів СК "Полтава" — нестабільність. Новачка другої ліги "кидало" від першої сходинки до 12-ї.

Хоча не можна сказати, що результати команди були аж надто непередбачуваними — однак сюрпризів було вдосталь. Команда, наприклад, поступилася херсонському "Кристалу" 0:6 — але виграла у "Миколаєва" 2:1, двічі здолала "Перемогу" — але програла "Енергії":

Від того — кількість здобутих очок на виїзді більша за домашній доробок.

Вдома — 10 матчів: +4=3-3, 18-12, 15 очок. Виїзд: — 10 матчів: +5=1-4, 11-15, 16 очок

Ось як розподіляються результати, голи й очки в іграх із командами у трьох "п'ятірках" другої ліги:

Детально про те, чому так відбувалося, розкажу дещо пізніше. Однак найголовніша причина — саме дебют у третьому дивізіоні. Новий турнір — це нові суперники, нові поля, нові умови підготовки, нові маршрути, нові тренери. Не завжди до всього можна підготуватися новачкові.

Друга причина — у складі команди. Головний тренер Володимир Анатолійович Сисенко використав усіх 25 футболістів, що були в заявці протягом першої частини змагань. Дехто вже пішов із команди, дехто приходив по ходу. Здавалося б, цього достатньо для 20 матчів.

Однак ось перелік усіх футболістів, залучених до ігор, але з показниками проведених на полі хвилин:

Легко можна побачити, що з 25 гравців більш як 800 хвилин (в чистому еквіваленті це приблизно 8 ігор) зіграли лише 13 футболістів:

І навіть за показником виходу на поле більш як у десятьох поєдинках з'являлися лише шістнадцятеро: це, умовно, 11 основних та п'ятеро на заміні. Варто тут зазначити, що за всю літньо-осінню частину у воротах "Полтави" грали четверо воротарів.

Відсутність глибини складу, як на мене, заважала "Полтаві" в деяких матчах перевернути гру або в деяких проміжках турніру провести ротацію. Думаю, зима — це нагода виправити ситуацію.

Тепер — до персоналій. Ось перелік усіх бомбардирів команди та всіх, хто отримав картки.

Звертає на себе увагу гольовий доробок Миколи Бужина: номінальний правий захисник протягом матчу може пересуватися на позицію правого півзахисника й таким чином забив аж чотири м'ячі, причому відзначався на 94, 85, 84 і 9-й хвилинах.

З таблиці також видно, що з п'яти пенальті полтавці реалізували лише два — і це теж точка для зростання. У їхні ворота було сім одинадцятиметрових — і всі реалізовано.

Щодо дисциплінарних санкцій, то шість жовтих набрав Владислав Даниленко — опорний півзахисник. Однак прикметно, що карали попередженнями його у 2, 3, 5, 6, 10 і 11-му турах, а в решті 9 матчах він обійшовся без санкцій.

Єдине вилучення — на рахунку Максима Горжуя в матчі з "Кристалом" (0:6), де він отримав другу жовту наприкінці матчу.

А ось так розподілені забиті м'ячі, пропущені м'ячі та дисциплінарні санкції за хвилинами матчу:

Тут чітко можна виокремити одну цікаву тенденцію: найбільше "Полтава" забиває в останні 15 хвилин — 10 із 29, а за останні пів години гри має майже половину проведених у ворота суперників голів, 15 із 29.

А в перші 15 хвилин — найменше забивають і найбільше пропускають. Схоже, що полтавці вкрай повільно "розкачуються" в дебютах ігор.