Tribuna/Хоккей/Блоги/Європейський хокей/Результативні німці, «сухий» Найт та шведський рекорд

Цифри та факти групового етапу молодіжного чемпіонату світу

Автор — khoma
2 января 2021, 12:22
2

Сьогодні в Едмонтоні стартує плей-офф чемпіонату світу серед гравців віком до 20 років. Груповий етап подарував нам ряд захоплюючих поєдинків, а ще декілька рекордів та цікавих фактів. Для любителів статистики навожу деякі цифри за підсумками 20 зіграних поєдинків МЧС.

54 матчі – саме на цій позначці зупинилася тріумфальна хода хокеїстів збірної Швеції, які не програвали у груповому етапі рівно 14 років. Перервали цей рекорд росіяни, які 31 грудня перемогли шведів в овертаймі 4:3. Цікаво, що попередній раз Тре крунур у груповому раунді поступилися також 31 грудня 2006 року і також в овертаймі матчу проти збірної США (2:3). За цей час найчастіше команді Швеції програвали збірні Чехії та Швейцарії - по 8 разів. Росія та Фінляндія програли по 7 матчів, Словаччина – 5, а Данія - 4. Канада та Латвія зазнали по 3 поразки. Двічі лід переможеними залишали Австрія, Норвегія, США та Казахстан. Один матч програли хокеїсти Білорусі.

14 польових гравців. Саме стільки мав у заявці тренер німецької збірної Тобіас Абштрайтер на два стартові поєдинки чемпіонату проти Фінляндії та Канади. Через позитивний тест на коронавірус головний керманич команди не зміг розраховувати одразу на 9 хокеїстів.

249 кидків завдали суперники по воротам збірної Австрії  за чотири матчі групового етапу. «Найменше» постаралися росіяни, які завдали 50 кидків. Далі йдуть чехи – 61, шведи – 65 та американці – 73. У відповідь австрійці завдали усього 49 кидків по воротам опонентів.

16 шайб закинули канадці у ворота збірної Німеччини. Це другий випадок, коли північноамериканці закидають стільки в одному матчі. Попередній раз це сталося на МЧС-2010, коли вони переграли латвійців з рахунком 16:0. Ще двічі команда із Країни кленового листа відзначалися по 18 разів – у 1987 році (матч проти ФРН закінчився з рахунком 18:2) та через рік (Канада – Польща 18:3). Рекорд результативності МЧС належить шведам, які у 1993 році відвантажили у ворота збірної Японії 20 шайб.

Більше 28 хвилин у середньому за матч проводив захисник збірної Німеччини Сімон Гнип. Не дивно, що саме він найгірший у своїй команді за показником +/- мінус 11. При цьому гравець «Кельна» був одним із найкращих у матчі проти збірної Словаччини, який німці виграли в овертаймі 4:3, а сам Гнип віддав 3 результативні передачі.

2 шатаути зробив страж воріт збірної США Спенсер Найт. Голкіпер залишив свої ворота на замку у матчах проти Чехії та Швеції, відбивши усі 49 кидків.

Вперше, збірна Німеччини пробилася до плей-офф МЧС. Незважаючи на усі проблеми, які спіткали підопічних Тобіаса Абштрайтера, команда знайшла у собі сили здобути перемогу над головними конкурентами словаками (4:3 ОТ) та швейцарцями (5:4).

95% кидків по своїм воротам відбив голкіпер збірної Канади Девон Леві. У його воротах побувало усього три шайби, а ще 58 кидків воротар парирував. Також він має найкращий коефіцієнт надійності – 0,82.

1 шайба. Саме стільки закинули австрійці на груповому етапі. Вони повторили свій антирекорд встановлений у 2004 році. Крім них по 1 шайбі за груповий раунд закидала Франція (2002 рік), Україна (2004) та двічі Німеччина (1998, 2005). Абсолютний рекорд сухої гри належить збірній Данії, яка на МЧС-2019 році не закинула жодної шайби.

6 шайб закинув форвард збірної США Тревор Зеграс. Він єдиний відзначався у всіх матчах своєї збірної на груповому етапі. Ще у чотирьох матчах нападник «Анахайму» 7 разів асистував своїм партнерам і з 13-ма очками очолює гонку бомбардирів МЧС.

49 вкидань виграв форвард збірної Фінляндії Антон Лунделл. Це найкращий показник серед усіх гравців на чемпіонаті.

27 хвилин штрафу заробив німець Джастін Волек. Він є лідером за кількістю штрафних хвилин серед усіх гравців на груповому етапі. До речі, матч проти збірної Росії форвард пропустить через дискваліфікацію. Таке рішення прийняла дисциплінарна комісія міжнародної федерації хокею по епізоду, який стався у матчі між Німеччиною та Швейцарією. За дві хвилини до закінчення гри Волек грубо зіграв проти Ноа Меєра і тепер, як наслідок, форвард не зможе сьогодні допомогти своїм партнерам.

8 років тривала гольова серії Росії на МЧС. Перервали цю традицію хокеїсти Чехії, які перемогли 2:0. Попередній раз росіяни залишали лід без закинутої шайби у фіналі чемпіонату 2012 року, коли поступилися шведам 0:1.

28 очок на трьох набрала найкраща ланка нападу за підсумками чотирьох ігор попереднього раунду. Найрезультативнішим стало німецьке тріо Тім Штюцле (10 очок) – Джон Петерка (10 очок) – Флоріан Еліаш (8 очок). Загалом на їх рахунку 12 закинутих шайб із 14 командних.