Tribuna/Хоккей/Блоги/Європейський хокей/У Європі стає гаряче!

У Європі стає гаряче!

Європейські хокейні чемпіонати виходять на фінішну пряму. У більшості країн команди грають півфінальні серії. Пропоную зупинитися на європейських чемпіонатах, представники яких є постійними учасниками Ліги чемпіонів.

Автор — khoma
5 апреля 2019, 15:40
2

Фінська LIIGA

Четвірку півфіналістів склали дві найкращі команди регулярної першості – "Кярпят" з Оулу та "Таппара" із Тампере. Саме поява цих команд ні у кого не викликала подиву. А ось потрапляння іншої пари – ХІФК (6 місце) та ХПК (5 місце) до четвірки найсильніших можна розцінювати як несподіванку.

Обидві команди доволі легко пройшли своїх опонентів по чвертьфінальним серіям. ХІФК у шести матчах здолав "Пеліканс", а ХПК на матч менше знадобилося, щоб розібратися з ТПС. Фаворити ж крокували нога в ногу – і “сокири”, і “горностаї” перемогли своїх опонентів у чотирьох матчах.

Кярпят – ХІФК 3:2 ОТ (рахунок у серії – 1:0)

Перший матч цієї серії видався цікавим та непередбачуваним. Вже у першому періоді ХІФК, двічі вразив ворота господарів. У другому періоді Самі Анттіла одну шайбу відіграв. Перевести гру в овертайм господарям вдалося за дві хвилини до закінчення основного часу, коли наставник Кярпят замінив воротаря на шостого польового гравця. Гра в ва-банк принесла свої девіденди – Алексі Хепоніємі зробив рахунок 2:2.  Переможну шайбу господарі закинули на 12-й хвилині овертайму – коли після позиційної помилки гостей Теєму Ківіхальме та Тіно Метсявайніо викотилися удвох на голкіпера. Перший класно віддав, а другий відправив шайбу повз голкіпера.

Наступний матч серії відбудеться сьогодні на льоду команди ХІФК.

Таппара – ХПК – 1:0(рахунок у серії – 1:0)

В іншому півфіналі усе вирішила одна закину шайба. Її автором став словак Томаш Заборскі. Він переправив шайбу у ворота після накидання від синьої лінії – Теєму Сухонена.

Наступний матч відбудеться завтра на льоду команди ХПК.