Tribuna/Футбол/Блоги/«Евротрибуна» /«Росія для сумних», гол одесита фіналістам ЧМ і провал дрім тім 96

«Росія для сумних», гол одесита фіналістам ЧМ і провал дрім тім 96

Євро форум 1996-го року мав стати найбільш успішним для молодої збірної РФ, яку на той час тренував легендарний Олег Романцев.

Автор — ССЧ
18 июня 2021, 17:15
2

• ВІДБІР

Відбір на вищезгаданий турнір, біло-синьо-червоні пролетіли на одному подиху, не програвши жодного матчу і маючи в своєму активі лиш дві нічиї. Хоча і рівень їх суперників по групі був досить низьким, я думаю, що ви погодитеся зі мною стосовно того, що : Сан-Марино,Фарерські Острови і Фінляндія, значно поступались тій Росії в класі. Отож єдиним конкурентом наших сьогоднішніх героїв стала збірна Шотландії, але відриву у три залікових пункти вистачило, задля першого місця.

• Початок Євро і матч проти Італії

Отже, одинадцяте червня, напівпорожній «Енфілд», одні з фаворитів усього турніру (італійці), виходять на поєдинок проти міцних росіян. У складі «Скуадри Адзурри» такі зірки: Костакурта, Мальдіні, Ді Маттео, Дельп‘єро, Дзола, Казіраґі і Раванеллі. Цю зіркову команду на поля Англії привіз великий Арріго Саккі. Але й підопічні Романцева мали своїх зірок, в тому складі виділялись: Цимбалар, Мостовий, Карпін, Андрій Канчельскіс. Також на той турнір, поїхав і грав більшість матчів, нинішній тренер збірної Росії, Станіслав Черчесов.

Матч почався з швидкого голу, після помилку того самого Черчесова, на п‘ятій хвилині забив П‘єрлуіджі Казіраґі, баланс у рахунку був відновлений завдяки зусиллям ,одесита, Іллі Цимбаларя, в результаті напружених тридцяти хвилин, уперед вийшли італійці, дубль на рахунку Казіраґі. Як результат Росія той матч програла і опинилася у складному становищі, бо попереду, підопічних Романцева чекали матчі проти німців і чехів ( спойлер: ці дві команди будуть у фіналі цього турніру).

• Трагедія зіграна на «Театрі мрій»

Матч з німцями на «Олд Трафорд» був моментом Х для команди з РФ. До червоної картки Ковтуна гра була рівною, але після вже згаданої червоної, росіяни «попливли»,доречі, після матчу проти італійців, Романцев зробив зміни на позиції воротаря, і у воротах тодішнього голкіпера «Челсі» Дмитра Харіна побувало три м‘ячі, дублем відзначився легендарний Юрген Клінсманн, ще один гол на рахунку Маттіаса Заммера. Після другого туру у команди Росії майже не залишилось шансів на вихід з групи, бо навіть за перемоги німців над італійцями у паралельному матчі, «Золоті Орли» б мали перегравати кусючу Чехію, а це задача з важких.

•Найкращий матч турніру

Матч проти Чехії був формальністью, бо в збірну Росії ніхто не вірив, так само вважали й вболівальники, бо двадцять тисяч на «Енфілді» звучить, як поганий жарт. Матч почався і «Чеському Локомотиву» вистачило шістьох хвилин, щоб відкрити рахунок, після першого ж кутового відзначився захисник Ян Сухопарек. Подвоїти перевагу вдалося на дев‘ятнадцятій хвилині, гол забив Павел Кука до голу призвела недолуга гра воротаря росіян Станіслава Черчесова, кіпер втратив позицію і вийшов занадто далеко з воріт. Пролунав свисток на перерву і команди направились до роздягалень. І ось у другому таймі на поле мерсесайдського стадіону виходить зовсім інша команда, команда, яка готова розірвати супротивника, трьох хвилин вистачило для початку «камбеку», м‘яч у ворота Петра Коуби, точним ударом голови, відправляє Мостовий, ще шість хвилин і після штовханини у штрафній Омарі Тетрадзе забиває гол, перекидуючи і воротаря і захисників. Наступні півгодини каркас воріт декілька раз рятував Черчесова, а сам матч супроводжувався боротьбою і ось на сцену виходить Бесчастних і забиває неймовірний по своїй красі гол, приблизно з двадцяти метрів «Біс а на російській (Бес)» точним і сильним ударом прошиває сітку воріт чехів. Але свято для наших сусідів закінчилося на вісімдесят дев‘ятій хвилині, коли Владімір Шміцер забив і зрівняв рахунок, доречі Шміцер вийшов лиш на двадцять хвилин раніше. Матч закінчився нічиєю (3-3)

Все, матч закінчився, а з ним завершилось Євро 96 для збірної Росії, Чехія ж пройшла далі завдяки цьому результату.Як результат - та перспективна команда Росії провалила перші два великих міжнародних форуми: а той Євро закінчила на останньому місці в групі.