Tribuna/Прочие/Блоги/Hail Mary/Перша поразка «Аризони», мегасенсація від «Джетс» та епічна перемога «Нью-Орлеана». Огляд 8-го тижня НФЛ

Розповідає блог «Hail Mary».

Блог — Hail Mary
Автор — awesome_ukr
3 ноября 2021, 14:03
52

Від редакції: ви знаходитеся в блозі «Hail Mary». Його автор тримає нас в курсі всіх подій НФЛ і іноді розбавляє текстами з цікавими фактами та історіями. Підтримайте його плюсами, коментарями і підпискою!

***

Подія тижня: «Аризона» зазнала першої поразки в сезоні, поступившись «Грін-Бей»

Ви граєте проти останньої непереможної команди НФЛ? І ви втратили трьох провідних ресіверів? Кличте Аарона Роджерса! «Грін-Бей» остаточно набрав хід і може перемагати навіть без ключових гравців. Попри втрату трьох ресіверів та двох стартових лайнменів «Пекерс» все одно продемонстрували якісний футбол та зупинили «Аризону».

Звісно, що відсутність ресиверів внесла корективи в план на гру. «Грін-Бей» багато покладався на виносну гру і це працювало. Тандем Джонс-Діллон набігав на 137 ярдів та витягнув дуже багато часу. Свою роботу робила і лінія нападу. Вони відкривали дірки для прориву раннінгбеків та вдало захищала Роджерса. На ньому зробили всього один сек. Сам Аарон традиційно теж не підкачав. Хоч його провідним ресівером і був раннінгбек Джонс, квотербек все одно ефективно просував м’яч вперед та кинув два тачдауни. Обидва зловив добре відомий ветеран Кобб. «Пекерс» продовжують грати надефективно та витискати максимум. Їх розгромний програш на першому тижні все більше стає схожим на аномалію.

«Аризона» виглядала трохи розгубленою та втратила свою вибуховість в нападі. Мюррей за першу половину гри успішно кинув усього 4 паси. Виносна гра працювала краще, але все одно не могла компенсувати відустність пасової гри. «Кардиналс» за першу половину назбирали лише 7 очок. І попри все вони все одно могли врятувати гру. Як би Ей Джей Грін міг крутити головою. Серйозно, це найдурніший розіграш від ресівера цього сезону. Чи була це відсутність комунікації з квотербеком, чи якась інша причина – «Кардиналс» самі не знали. Але такі розіграші допускати не можна. «Аризона» все ще на поул-позиції, але такі матчі допускати більше не можна.

Мем тижня: Аарон Роджерс подарував один з головних мемів сезону

Це дуже смішно. Навіть не сумніваюсь, що пізніше саме цим фото Роджерса проілюструють його черговий програш в плей-офф. А поки що ділюсь з вами своїм улюбленим мемчиком, який прикріпив вище.

Мегасенсація тижня: «Нью-Йорк Джетс» апсетнули «Цинциннаті»

Тільки-но «Цинциннаті» почали набирати хід та накидати оком на перше місце в дивізіоні, як сталися «Джетс». Нічого не віщувало трагедії. Мало того, що це були «Джетс», так вони ще й без основного квотербека були. Але хто ж знав, що бекап зіграє краще за стартера.

Майк Вайт, для якого це була перша гра в старті за три роки в НФЛ, провів фантастичний матч. Ми ще окремо поговоримо про нього далі. Квотербек провів ідеальний перший драйв, вперше в сезоні набравши для «Джетс» очки в першій чверті. Він не зламався психологічно після двох перехоплень поспіль. І він провів ідеальну фінальну чверть, кинувши два тачдауни та відігравши відставання в 11 очок. Вайт – красень. Він заслуговує, щоб цього тижня говорили лише про нього. Хоча варто сказати і про захист «Нью-Йорка».

Фактично ключовий розіграш стався ще в першій чверті. «Цинциннаті» мали чотири дауни за ярд від залікової зони «Джетс». Захист «надзвукових» витримав всі чотири дауни та не дозволив «Бенгалз» набрати очки. Саме цих очок «тигри» не дорахувались в кінці зустрічі. І захист довершив справу, коли за дві хвилини до кінця зустрічі зробив сек на третьому дауні на Барроу. «Нью-Йорк» зіграв впевнено як в нападі, так і в захисті. Вони цілковито заслуговували на цю перемогу.

Для «Бенгалз» цей матч є дуже неприємною підніжкою в боротьбі за дивізіон. Вони точно недооцінили суперника. І вони точно не очікували, що він буде так грати. Ця недооцінка та власні помилки зіграли злий жарт з «Цинциннаті». Чейз вронив пас на згаданому драйві в ярді від залікової зони «Джетс». Відмова від філдголу та рішення грати четвертий даун зіграла свою фатальну роль в кінці зустрічі. І звісно ключовою помилкою стало перехоплення Барроу за рахунку 31:26, через яке «Нью-Йорк» отримав м’яч на 14 ярдах «Цинциннаті». «Тигри» провалили матч. І тепер їм доведеться нівелювати цю помилку в майбутніх матчах.

Герой тижня: Майк Вайт

Вайт провів ідеальний матч. Навіть попри два перехоплення. Хто взагалі міг уявити, що нікому невідомий запасний накидає 405 ярдів та три тачдауни? Майк застовбив за собою місце в основі на той час, поки Вілсон ен відновиться від пошкодження. А там хтозна. Якщо Вайт збереже високий рівень, а Зак продовжить робити помилки новачка, то можливо в «Джетс» буде заміна стартового квотербека.

Новачок тижня: Майкл Картер

Разом з Вайтом справжнім героєм «Джетс» був їх новачок-раннінгбек Майкл Картер. Він не лише став лідером команди по ярдам на виносі, а й лідером по пасовим ярдам. Картер зловив 9 пасів на 95 ярдів, а загалом набрав 172 ярди та заніс тачдаун. Перформанс Картера вдало доповнив старання Вайта, що і стало запорукою успіху «Джетс».

Тачдаун тижня: Брекстон Берріос здійснив неймовірний прийом на краю залікової зони

Це просто магія якась. Як ресівер «Джетс» встиг залишити ногу в заліковій зоні і зберіг контроль над м’ячем – фантастика. Якщо ти заносиш такі тачдауни, то точно маєш перемагати.

Провал тижня: «Індіанаполіс» поступились «Теннессі» в овертаймі через перехоплення Вентца

Лише Вентц почав завойовувати довіру фанів «Кольтс», як він миттєво втратив її повністю усього за кілька хвилин. Поразка «Теннессі» повністю на совісті квотербека. І тепер «Індіанаполіс» фактично втратив всі шанси посперечатись за чемпіонство дивізіону.

Навіщо Карсон намагався кинути пас в останні дві хвилини фінальної чверті – мабуть і сам Карсон не відповість. Так, там було б сейфті. Але це якось краще за пік-сікс. Хоча цю помилку квотербек виправив. Не без допомоги фолу від захисту «Тайтенс», але виправив. А ось в овертаймі шансів виправити помилку не було. Ресівера «Кольтс» крили фактично три захисники. І Вентц кинув туди пас. Звісно, що його перехопили. В цьому сезоні Карсона інколи критикували набагато більше, ніж він на те заслуговував. Але після матчу з «Теннессі» вся критика заслужена. Вентц програв цей матч. І напевно програв весь сезон. Звісно, що час є і з рекорду 3-5 ще можна спробувати виплутатись. Але зважаючи на календар з «Баффало», «Тампа-Бей» та «Аризоною» попереду, перспективи «Інді» виглядають не надто райдужно.

«Теннессі» хоч і перемогли, але втратили найціннішого гравця – Деррік Генрі вибув на 6-10 тижнів через зламану кістку в стопі. Це ще оптимістично, бо спочатку очікувалось, що Генрі вилетить до кінця сезону. Як «Тайтенс» будуть грати без свого монстра-раннінгбека – чи не найголовніша інтрига, яка залишилась на Півдні АФК. «Титани» вже підписали Адріана Пітерсона, але очевидно, що ветеран навряд чи зможе дати велику ефективність. Тож саме час взяти відповідальність за атаку на себе Теннехіллу та Ей Джей Брауну. Ну і Хулио Джонсу вже варто почати щось робити. А то вже якось невдобно виходить.

Сенсація тижня: «Нью-Інгленд» на виїзді переміг «Лос-Анджелес Чарджерс»

Після виносу «Джетс» «Нью-Інгленд» здобув свою мабуть найстатуснішу перемогу цього сезону. «Петріотс» провели майже ідеальний з тактичної точки зору матч та завдали поразки «Чарджерс», які страждають другий тиждень поспіль.

«Нью-Інгленд» обрав найефективніший спосіб нейтралізації суперника – не давати йому м’яча. «Патріоти» володіли м’ячем на 10 хвилин довше, ніж опонент. Вони вдало міксували пасову гру з виносною та з’їдали так багато часу, скільки могли. Не обійшлося без помилок. Якби не вони, то рахунок був би набагато переконливішим. Але головне, що напад «Нью-Інгленда» зумів довести справу до кінця. В ключові моменти вони робили успішні розіграші та здобували необхідну перемогу. А захист робив все інше. До речі про захист.

Оборона «Петріотс» вчергове доводить свою важливість для команди. Граючи проти одного з найперспективніших квотербеків ліги, «патріоти» майже повністю нівелювали його сильні сторони. Херберт провів один зі своїх найгірших матчів, кинувши два перехоплення та маючи точність пасів в 51%. Дехто починає розмови, що гру Херберта розкусили. Можливо й так, але поки що можна констатувати, що його точно розкусив «Нью-Інгленд». Бо минулого сезону Джастін також зіграв погано проти команди з Фоксборо.

Шаленство тижня: «Нью-Орлеан» напіврезервним складом обіграв «Тампа-Бей»

Від цієї гри очікували видовища. Але результат перевершив всі очікування. Це був найемоційніший та найдраматичніший матч цього тижня. Фанати кожної з команд пронеслись через емоційні американські гірки і напевно довго не могли відійти від цього матчу.

Для «Нью-Орлеана» – це надважлива перемога, хоч і з гірким присмаком. Коли Вінстон отримав травму та не зміг продовжити гру, фани «Сейнтс» не очікували від матчу нічого гарного. Адже грати мав Тревор Сіміан, який з 2018 року кинув усього 6 пасів. І грати він мав з корпусом ресіверів, який коментатори описали словами «хто всі ці хлопці?». Тож яким було здивування, коли Сіміан та ноунейм-ресівери назбирали 29 очок. Сіміан грав не бездоганно, але він показав такий рівень, який від нього точно не очікували. Він не припускався критичних помилок (єдину помилку нівелював фол захисту «Бакс»), не йшов на надмірний ризик і брав те, що йому давав суперник. Допомогла і виносна гра, яку значно поліпшило прибуття Марка Інгрема. Напад «Сейнтс» зберіг свій потенціал, навіть втративши основного квотербека. Це дуже гарні новини для команди.

Вчергове підтверджується факт, що «Нью-Орлеан» більше не та команда-фестиваль, якою вона була за часів Бріза. «Святі» тепер можуть перемагати за рахунок захисту. Хоч він і провалив середину зустрічі, але в цілому «Сейнтс» створили дуже багато проблем для Бреді. Два перехоплення та вимушений фамбл – для такої гри це було надважливо. Кульмінацією звісно став пік-сікс Пі Джей Вілльямса в останні дві хвилини зустрічі. Змусити найкращого квотербека в історії припуститися помилки у вирішальний момент – це досягнення, для будь-якого захисту.

«Тампа-Бей» могли та мали скористатись втратою основного квотербека їх суперника, але натомість зробили все, щоб допомогти йому перемогти. Захист «Бакканірс» фолив багато. Дуже багато. Неприпустимо багато. Через фол відкликали перехоплення Сіміана в червоній зоні. Через фоли «Сейнтс» отримували додаткові дауни в червоній зоні та нові перші дауни. «Бакс» порушили правила 11 разів та подарували цим більше 100 ярдів супернику. Навіть знекровлений «Нью-Орлеан» такого не пробачить, тим паче в себе вдома. «Тампа» зробила все, щоб програти цей матч. Дисципліна є значною проблемою і над цим доведеться попрацювати.

«Нью-Орлеан» святкує, але травма Вінстона є значним ударом по команді. Зважаючи на те, що в Тайсома Хілла також є проблеми зі здоров’ям, «Сейнтс» доведеться або ставити новачка Бука, або сподіватись і далі на Сіміана. Тож роль захисту «святих» на подальші матчі зростає ще більше. А «Тампа» може лише радіти, що це сталося в регулярному сезоні. Роботи на bye-week вистачає. Бо раптом виявилось, що дивізіон їм все ще не належить.

Танцюрист тижня: Джейміс Вінстон танцював на милицях після перемоги над «Тампа-Бей»

Як взагалі можна не любити цього хлопця? Навіть важка травма коліна не може завадити йому радіти успіхам своєї команди. Щиро сподіваюсь, що Джейміс максимально швидко залікує травму та повернеться ще кращим, ніж він був в цьому сезоні.

Стабільність тижня: Кірк Казінс знову програв матч в прайм-тайм, поступившись «Далласу» з бекап-квотербеком

Перед матчем з «Міннесотою» «Ковбойс» вирішили перестрахуватись та залишили Дака Прескотта поза грою через певні проблеми зі здоров’ям. «Вайкінгс», які і так були фаворитами, отримали ще одну ключову перевагу. Адже Прескотта мав замінити Купер Раш, який до цього кинув в НФЛ усього три паси. Але ніколи не варто недооцінювати здатність Кірка Казінса провалюватись під яскравим світлом прайм-тайм.

«Міннесота» провалила гру. Після першого драйву, який закінчився тачдауном Тілена, напад «вікінгів» зумів витиснути лише три філдголи. «Вайкінгс» закінчили гру з 284 ярдами в нападі та усього одним конвертованим третім дауном. Казінс, здатність якого програвати в прайм-тайм стала мемом, взагалі не допоміг своєму нападу. В нього не було значних помилок. Він не кинув жодного перехоплення та не втратив м’яча. Але коли треба було зробити важливий розіграш – Кірк не міг цього зробити. Йому завжди не вистачало кількох ярдів. Напад, який починав цей матч в ранзі 5-го кращого нападу ліги, нічого не зумів зробити зі своїм опонентом.

На противагу Казінсу, Купер Раш не підвів свою команду у вирішальний момент. Квотербек поступово розганявся та грав краще з кожною новою чвертю. Звісно були помилки. Було перехоплення і був фамбл. Але на фінальному драйві Раш зробив те, чого від нього очікували – реалізація ключового третього дауну та тачдаун на Амарі Купера. Раш закінчив матч із 325 ярдами та 2 тачдаунами і вирвав для команди надважливу перемогу. Адже «Даллас» не лише зберіг Прескотта від можливої травми, а й не втратив переможного темпу.

В «Ковбойс» 6 перемог в 7 матчах. Зважаючи на суперників по дивізіону, путівка в плей-офф вже фактично в кишені у техасців. А «Вайкінгс» знову мають негативний рекорд в середині сезону. І це ставить Майка Циммера на межі звільнення. До тренера «Міннесоти» назбиралось дуже багато питань. Зважаючи на календар («Балтимор», «Чарджерс», двічі «Грін-Бей» та «Ремс») шансів у «вікінгів» змінити ситуацію на краще не так вже й багато. Тож схоже, що «Міннесота» вдруге поспіль пролетить повз плей-офф.

Результати восьмого ігрового тижня виглядають наступним чином.

Ситуація в дивізіонах наступна.

Американська конференція

Національна конференція

Наступного тижня «Цинциннаті» спробує реабілітуватись у матчі з «Клівлендом». «Грін-Бей» прийме жорсткий екзамен в страждаючих «Канзас-Сіті». А в центральному матчі «Теннессі» без Дерріка Генрі спробує вижити в матчі проти «Лос-Анджелес Ремс».