Tribuna/Футбол/Блоги/Дух часу/Вперше на стадії чвертьфіналів єврокубків аж семеро українців у закордонних клубах. І у всіх попереду цікаві протистояння

Блог — Дух часу
5 апреля 2022, 21:30
4

Вже сьогодні гратимуть команди Зінченка та Яремчука.

Вперше із сезону 2007/08 жоден український клуб не бере участі у євровесні. Натомість уперше в історії аж семеро наших футболістів, які виступають за закордонні клуби, дійшли до стадії чвертьфіналу у своїх турнірах. Так, тут варто визнати, що й єврокубків наразі аж три. Але і без Ліги конференцій кількість наших на цьому етапі була б рекордною.

Цим вони не лише компенсують відсутність наших клубів, а й дарують емоції українцям у складний час. П’ять результативних дій у 1/8-й – гідний показник.

Зараз розповімо про всіх.

Ліга чемпіонів

Тут у нас аж троє представників – Зінченко, Яремчук та Лунін. І є шанс, що всі троє гратимуть у півфіналі, бо жереб не звів на стадії 1/4-ї клуби українців.

Олександр Зінченко у цьому розіграші ЛЧ грає приблизно стільки ж, скільки і в АПЛ – шість матчів проти восьми. Українець пропустив лише дві гри у групі, але частіше все ж виходить на поле (4 рази на старті, 2 – на заміну). Встиг відзначитись асистом у програному матчі проти «Лейпцигу».

У 1/8-й «міщани» вирішили всі питання ще у першій грі, розгромивши «Спортінг» 5:0 у гостях. Вдома відкатали нулі, українець взяв участь у обох матчах. А ось далі точно не буде так легко. У чвертьфіналі команда Зінченка зустрінеться з «Атлетіко». Клуби раніше жодного разу не грали між собою в офіційних матчах, що трохи дивно з огляду на те, що з сезону 2013/14 жоден розіграш ЛЧ не проходив без участі обох команд. Протистояння Гвардіоли та Симеоне теж не дуже багате – лише три матчі (один у Ла Лізі, коли Пеп був біля керма «Барселони», два в ЛЧ – коли очолював «Баварію»).

Чи гратиме Зінченко? Цього сезону Пеп, схоже, дав українцеві завдання допомагати в єврокубках. Якщо в АПЛ у Олександра 15 матчів на лаві, то в ЛЧ – лише один. Але у плей-офф проти «Спортінга» Гвардіола випустив Зінченка на поле лише після того, як різниця дійшла до п’яти голів. Тому далеко не факт, що українець вийде з перших хвилин бодай в одному із двох матчів чвертьфіналу.

Роман Яремчук разом зі своєю «Бенфікою» зупинив зухвалий «Аякс», який вийшов у плей-офф із шістьма перемогами у групі із шести можливих. Приємно, що українець взяв безпосередню участь у цьому. Роман зрівняв рахунок у першій грі, звівши матч до нічиєї 2:2. А в Амстердамі вийшов на заміну та допоміг лісабонцям утримати переможний рахунок 1:0.

Далі у суперниках у «Бенфіки» – «Ліверпуль». Команда Клоппа, як і «Аякс», пройшла групу без втрат очок, розібралася з «Інтером» у 1/8-й і набрала непоганий хід у чемпіонаті Англії.

В українця 2+1 за системою гол+пас у цьому розіграші ЛЧ, але на сто відсотків не можна стверджувати, що він вийде у старті на матчі чвертьфіналів. Роман чергує виходи у старті з виходами на заміну, але точно можна сказати, що свій час наш форвард отримає.

Третій представник України на цій стадії – Андрій Лунін. Його «Реал» зустрінеться з чинним переможцем ЛЧ «Челсі». Лондонський клуб переживає не найпростіші часи через нефутбольні причини (санкції проти Абрамовича та клубу після вторгнення РФ в Україну), але на полі показувала високий клас. Шість перемог поспіль у всіх турнірах, спокійний прохід «Лілля» в 1/8-й, високі шанси на третє місце в АПЛ. Все було непогано до поразки від «Брентфорда» 1:4 минулими вихідними.

Форму «Реала» теж можна було б назвати топовою, якби не ганебна домашня поразка в матчі з «Барсою» – 0:4. Але все ж таки пристойний відрив у 12 очок у чемпіонаті поки що дозволяє їм зосередитися на єврокубках. Після ефектного камбека в протистоянні з «ПСЖ» мадридці вважаються одними з головних фаворитів турніру.

«Реал» та «Челсі» вдруге протистоятимуть один одному у Лізі чемпіонів. Вперше це сталося рік тому – у півфіналі лондонці виявилися сильнішими за сумою двох матчiв (1:1 та 2:0).

Про шанси побачити Луніна на полі в іграх із лондонцями зайвий раз говорити не будемо. Можемо хіба що сподіватися, що через завантаженість у робочому графіку Куртуа українець нарешті дебютує за «Реал» у чемпіонаті.

Перші матчі 1/4-ї пройдуть 5-6 квітня, у матчі-відповіді – 12-13-го. У разі, якщо команди українців впораються зі своїми суперниками, у півфіналі побачимо битву Зінченка проти Луніна та Яремчука проти «Вільярреалу» чи «Баварії».

Ліга Європи

Тут також збереглося повне представництво наших гравців після стадії 1/8-ї. І Андрій Ярмоленко, і Руслан Малиновський зі своїми клубами вийшли до чвертьфіналу. Що вдвічі приємніше – українці безпосередньо взяли участь у перемогах.

Якщо на перший матч проти «Севільї» Ярмоленко не потрапив навіть у заявку, то у другому не просто вийшов на заміну, а ще й забив переможний для «Вест Гема» за підсумками двох зустрічей гол (0:1, 2:0). Це третя результативна дія українця у цьому розіграші Ліги Європи, раніше він відзначався голом та асистом у ворота «Рапіда».

Загалом варто відзначити, що після початку війни в Україні Андрій намагається радувати співвітчизників на полі. До цього він забив «Астон Віллі» в АПЛ. А Мойєс дає українцю час в останніх матчах. Сподіваємось, традиція триватиме.

У чвертьфіналі «Вест Гему» протистоятиме «Ліон». Французи посередньо проводять сезон у своєму чемпіонаті, тому, напевно, зосередяться на єврокубку. А ось лондонці все ще розраховують поборотися за місце у зоні ЛЧ (шість очок від четвертого місця, але більше зіграних матчів, ніж у конкурентів), хоч шансів і не так багато. Чому б не спробувати зайти у головний єврокубок через перемогу у ЛЄ?

Про вклад Руслана Малиновського в успіх «Аталанти» у протистоянні проти «Байєра» найкраще скаже заголовок цієї новини – Маліновський увійшов до символічної збірної 1/8 фіналу Ліги Європи за версією Whoscored. Українець став головним героєм першого матчу проти німців – зробив 1+2, допоміг команді перемогти з рахунком 3:2. У другiй грi не відзначався, але все одно був на рівні. Українець взагалі сміливо може претендувати на звання найкращого гравця плей-офф ЛЄ. На даний момент у нього 3 голи (до цього робив дубль у ворота «Олімпіакоса») та 2 асисти за чотири матчі.

Далі на шляху у «Аталанти» – «РБ Лейпциг». Потужна пара, дві видовищні команди, які розпочинали єврокубковий сезон у Лізі чемпіонів. Це точно буде цікаве протистояння. Для команди Малиновського цей плей-офф – шанс вчетверте поспіль потрапити до ЛЧ. У серії А клуб із Бергамо йде на 7-му місці, а до четвертого, яке посідає «Юве», аж вісім очок (хоч і є матч у запасі). Тому Гасперіні, як і Мойес, навряд чи дасть розслабитись своїм підопічним у четвергових матчах.

Перші матчі 1/4 фіналу відбудуться 7 квітня, матчі-відповідь – 14 квітня. Якщо клуби українців пройдуть далі, то у півфіналі Малиновський зіграє проти «Брага» або «Рейнджерс», а Ярмоленко – «Айнтрахт» чи «Барселони».

Ліга конференцій

А от у цьому турнірі за підсумками попереднього раунду поменшало на одного українця. «Гент» Романа Безуса не зміг пройти ПАОК, програвши обидва матчі. Натомість все ще у гонці за трофей двоє українців зі «Славії».

Тарас Качараба пропустив обидва матчі 1/8-ї проти ЛАСК, зате з першої до останньої хвилини відіграв інший українець – Максим Таловєров. Футболіст-блогер став учасником видовищних матчів, за підсумками яких чеський клуб пройшов далі. 4:1 у першій грі, 3:4 – у матчі-відповіді. Незважаючи на те, що Максим зазвичай грає на позиції центрального захисника, у цих двох зустрічах він виходив у ролі опорника.

Сподіваємось, що до наступних матчів у строю буде Качараба (грав проти «Фенербахче», був капітаном команди), а ми побачимо одразу двох українців на полі у матчах «Славії» проти «Феєнорда». Чеський клуб в останні роки показав, що є міцним бійцем у єврокубках. Два чвертьфінали Ліги Європи з 2019-го, де вони вилітали від потужних «Челсі» та «Арсеналу», мають як мінімум зрівняти попередні шанси у протистоянні з нідерландським клубом.

У мінус «Славії» йде той факт, що у чемпіонаті клуб втратив перше місце – доведеться боротися на два фронти. Хоча і «Феєнорду» ситуація у внутрішніх змаганнях не дасть шанс розслабитися, там вони борються за третє місце з двома клубами.

Перші матчі 1/4 фіналу відбудуться 7 квітня, матчі-відповіді – 14-го. Якщо чехам вдасться пройти далі, то у суперниках по півфіналу буде «Марсель» або ПАОК.