Tribuna/Футбол/Блоги/Я не Лукомский, я только учусь/Арсенал - Вільярреал - 0:0. Емері залишив колишню команду без єврокубків на наступний рік

Арсенал - Вільярреал - 0:0. Емері залишив колишню команду без єврокубків на наступний рік

Іспанці зіграють з МЮ в фіналі ЛЄ

Автор — Dumserfer
7 мая 2021, 01:13

Матч, який не вдався

Тиждень тому Вільярреал мав закривати всі питання щодо фіналіста цьогорічної ЛЄ. Але кволий Арсенал не лише відквитав один м'яч. Наприкінці матчу Обамеянг навіть міг зрівнювати рахунок. Проте матч закінчився мінімальною перевагою іспанців - 2:1. Тому сьогодні в Лондоні хлопцям Емері потрібно було зберегти для себе цей рахунок та залишити "сухими" свої ворота. А "пушкарям" слід було забити один м'яч, не пропустивши.

От ми періодично критикуємо УПЛ за нудні матчі. Особливо коли грають аутсайдери. Мовляв це антифутбол і навіщо його взагалі дивитися. Зазвичай ця критика по ділу. Проте і на євроарені також трапляються подібні матчі. Арсенал і Вільярреал показали сьогодні саме такий поєдинок. Коли матч закінчується 0:0, то ти вже думаєш, що згаяв час. Але ж буває, що на полі відбувається справжня боротьба.

Наприклад, коли одна команда тотально домінує, а інша "ставить автобус". Однак сьогодні було класичне "одні не могли, інші не хотіли". Фінальне володіння м'ячем 55%/45% на користь господарів. Тобто не було тотальної переваги. Багато фолів, але всього дві "жовті" за 90 хвилин. Тобто обійшлося без жорсткої боротьби. Таке враження, що Арсенал не до кінця хотів і не до кінця міг забивати. Хоча саме команда Артети була ближчою до взяття воріт.

Перший тайм

Емері не розгубив свого таланту проводити команди до фіналу ЛЄ. Тричі він це робив із Севільєю. І ось тепер переписав історію Вільярреала, який раніше не доходив до фіналів подібних турнірів. Головним завданням на матч було не дати Арсеналу забити. В першому таймі це вдавалося зробити за рахунок командних дій в обороні і високого пресингу в атаці.

В таких випадках доводилося покладатися на ідивідуальну майстерність. Найреальніший шанс відзначитися мав Обамейнг. На 26-ій хвилині він влучив в штангу. За кілька хвилин до цього іспанці заробили штрафний. Парехо класно перекинув стінку, але не вистачило точності і м'яч пролетів над поперечкою.

На 30-ій хвилині Вільярреал втратив Чуквуезе. Цей футболіст створював небезпеку на правому фланзі і саме після його удару, на добиванні, був забитий гол в першому матчі. Це велика втрата перед фіналом. Емері залишається надіятися, що футболіст відновиться до поєдинку з МЮ. Проте він покидав поле на нішах і травма, скоріше за все, серйозна. На 39-ій хвилині кіпер іспанців Рульї ледве не створив неприємності своїй команді. Знову був активний Обамеянг. Воротар не зафіксував м'яч і той прослизнув у нього між ніг. На щастя, нікого не було на добиванні.

Арсенал не хотів ризикувати і чекав другого тайму. Все міг вирішити один м'яч. Показовий епізод стався на 34-ій хвилині. Коли каноніри могли втікати в небезпечну контратаку, але загальмували, дозволивши супернику спокійно повернутися назад. Схоже, що Артета налаштовував своїх футболістів на те, щоб вирвати результат в наступній половині гри.

Другий тайм

На 52-ій хвилині Морено міг знімати всі питання щодо переможця. Але пробив занадто слабко і без проблем для Лено. Взагалі Жерар не був сьогодні схожий сам на себе. Він мало загострював, не реалізовував ті нечасті моменти, що були. І мені здалося, що футболіст має проблеми з ударом. В першому матчі він двічі пробивав з близької відстані. І кіпер Арсенала двічі потягнув. Пробиває на силу, але занадто прямолінійно і без особливих складнощів для воротаря.

Запам'яталися кілька проходів Сміта-Роу. Хлопець збирав навколо себе по кілька противників і віддавав точні передачі у зони, що звільнилися. Але партнери не змогли перетворити ці шанси в забиті голи. Артета підкликав 20-річного півзахисника до себе і щось йому активно пояснював. Було видно, що Мікель робить акцент саме на цьому футболісті. Він міг забивати на 49-ій хвилині, але не влучив по воротам.

На 79-ій хвилині Обамеянг втретє загострив гру команди перед своєю заміною. Пробивав головою, м'яч потрапив в штангу і покотився вздовж лінії воріт. Але і тут не знайшлося того, хто б вколотив його всередину. Накінечника атак, який опинився в правильному місті в правильний час. Умовний Артем Бєсєдін. Арсенал влаштував щось схоже на фінальний штурм. Кілька разів пробивав Бельєрін, але "жовті" окопалися всією командою в штрафному майданчику. Тому м'яч просто влучав в когось з футболістів.

Вільрреал вистояв - нульова нічия на їхню користь. У Гданську іспанці зіграють з МЮ, який хоча і програв Ромі 3:2, але пройшов далі. Арсеналу сьогодні не вистачило гостроти в завершенні і трішки везіння. Це було мало схоже на півфінал престижного євротурніру. Скоріше на групові матчі. Емері ж не так яскраво як хотілося, але пройшов свою колишню команду. Наступного сезону каноніри залишаться без єврокубків.