Tribuna/Футбол/Блоги/Я не Лукомский, я только учусь/У Зідана щось пішло не так. Реал – Челсі – 1:1. Тухель робить лондовців фаворитами пари

У Зідана щось пішло не так. Реал – Челсі – 1:1. Тухель робить лондовців фаворитами пари

Шанси команд на прохід до фіналу ЛЧ рівні

Автор — Dumserfer
28 апреля 2021, 15:40
2
У Зідана щось пішло не так. Реал – Челсі – 1:1.  Тухель робить лондовців фаворитами пари

Битва тренерів

Матч Реала з Челсі – це битва не стільки команд, скільки тренерів-тактиків – Зідана і Тухеля. До цього поєдинку француза хвалили за те, що він успішно знаходив слабкі місця у попередніх противників по ЛЧ. І вдало їх використовував на свою користь. Можливо це і так, але давайте будемо чесні. Аталанта і Ліверпуль, яких пройшли "вершкові" - це дві не найсильніші команди прямо зараз. Першій не вистачає ігрової стабільності, друга знаходиться на відвертому спаді.

Тому зустріч з Челсі – ось справжнє випробування для Зізу і його хлопців. Банда Тухеля зараз на ходу – іде в четвірці лідерів в АПЛ, вибила Ман Сіті з Кубку Англії і пропускає катастрофічно мало з приходом німця. Лондонці – це прихований фаворит цієї ЛЧ. У них не найяскравіший футбол і на них мало хто ставить. Але те, як новий тренер змінив клуб за якихось 5 місяців відразу звертає на себе увагу.

Перший тайм

У Реала не грали Рамос, Менді та Вальверде. Це серйозні втрати для півфіналу, які вплинули на остаточний рахунок. У Челсі зараз практично порожній лазарет. Тому Тухель має більше місця для варіативності.

Вся гра була зроблена за перші 30 хвилин 1-го тайму. Реал "проспав" початок – за перші 16 хвилин поєдинку, у "білих" 0 ударів по воротам. І поки мадридці не створювали моменти, це робив Челсі. На 10-й хвилині Вернер не зміг переграти Куртуа з 5 метрів.

Бельгієць встиг викинути ногу. Але вже через кілька хвилин лондонці відрили рахунок. Закидушка Рюдігера і Пулішіч стріляє поміж двох захисників на лінії воріт, які страхували свого кіпера. 0:1 на користь "синіх".

Після пропущеного голу «галактікос» почали вмикатися в гру. На 25-ій хвилині з 20-ти метрів класно "стріляв" Бензема. М’яч "облизав" стійку. Не минуло і п’яти хвилин, як той же Бензема забив. Розіграш кутового, під час якого англійці бездарно зіграли в своїй штрафній зоні. І мало того, що дозволили верхом віддавати передачі, так ще й не встигли заблокувати форварда Реалу. Карім "розстріляв" ворота противника. Один удар за перший тайм – один гол.

Другий тайм

Другий половина гри вийшла максимально убогою на моменти. Челсі виконав своє завдання мінімум – забив на виїзді. Тухель не бачив сенсу ризикувати. При цьому Зідан став грати обережніше, не допускаючи суперника до власних воріт. Розіграші на флангах, про які йтиметься далі, вже не працювали. Мадридці грали жорсткіше і більше страхували один одного. На 61-й хвилині володіння команд було 50%/50%. Це відображає паритет, який був на полі.

Серед напівмоментів другого тайму - стандарт на 79-й хвилині біля воріт "вершкових", але Зієш пробив несильно і Куртуа легко забрав м’яч. Також Реал розіграв кілька кутових біля воріт Челсі. В якийсь момент стався рекошет, але повз ворота. Цього  разу вже Челсі надійно грав один в один, щоб ніхто з візаві не міг пасувати чи сильно бити по воротам.  Команди стримали одна одну.

Протиотрута від Зідана

Челсі божественно виходив з-під пресингу "Мардриду". Найяскравіше це видно по першому тайму. М’яч пасували на фланг. "Білі" трійками намагалися створювати там більшість. Але лондонці реактивно розігрували в один дотик і передача відразу йшла у вільну зону по флангу. При цьому Реал залишав величезний вільний простір в опорній зоні. Тому після кожної такої комбінації – а їх у першому таймі було 5 – "сині" легко діставалися до штрафного противника.

Проте тут починалися проблеми. Команді Тухеля не вистачило завершення. Вернер або приймав не вірні рішення, або неточно пробивав. Реалізуй Челсі хоча б половину таких моментів і питання фіналіста було б закрите ще в першому поєдинку. Реал ніби "ожив" після того як зрівняв рахунок. Але так лише здалося. Ініціатива під кінець першого тайму знову була в Челсі.

Висновок. Челсі показав, що у цієї пари немає явного фаворита. Тепер Реалу треба забивати в Лондоні. Тактична і психологічна перевага зараз на боці команди Тухеля.