Tribuna/Футбол/Блоги/Я не Лукомский, я только учусь/Динамо-Дніпро-1 - 2:0. Кияни ідеально зловили противника на втраті концентрації

Динамо-Дніпро-1 - 2:0. Кияни ідеально зловили противника на втраті концентрації

Важлива перемога команди Луческу

Автор — Dumserfer
10 апреля 2021, 21:59

Вивіска перед матчем Динамо-Дніпро-1 говорила сама за себе. Зустрічалися дві найкращі команди весняної частини. До того ж, дніпряни не програли жодної гри в чемпіонаті після його відновлення. Здавалося, що для команди Луческу це має бути справжнє випробування. Проте виявилося, що не такий страшний Дніпро-1, як про нього писали в ЗМІ. А кияни черговий раз створили свої переможні моменти в другому таймі.

Перший тайм: ідеальна оборона дніпрян та багато суддівства

В першому таймі Динамо відразу показало, що буде домінувати на полі. Кияни понеслися вперед. Бєсєдін активно пресингував захист та воротаря дніпрян, підігруючи партнерам. Непогано працювали фланги. Замість Кендзьори зправа з'явився Тимчик. Його зв'язка з Караваєвим дозволяла раз за разом доставляти м'яч до штрафного киян. На лівому фланзі в цей час феєрив Миколенко, іноді беручись обігрувати трьох відразу. Як наслідок - у киян 3 кутові за перші 15 хвилин.

Проте Дніпро-1 чудово оборонявся. Команда практично в повному складі, окрім Довбика, сідала в низький блок. Динамо не могло з цим нічого зробити. Кияни доходили до "великої дніпровської стіни" і на цьому зупинялися. Відверто не вистачало нестандартних дій та обіграшів один в один. В таких умовах гості спробували створювати моменти на підсутпах до штрафної - Де Пена пробивав здалеку на 25-ій хвилині, але прямо в руки Юрчуку.

Кілька разів на оперативний простір виходив Шапаренко, за яким все ж не встигали захисники. Але у Миколи якось не ідуть дальні удари і м'яч буквально докочувався до голкіпера дніпрян. Добре, що у його колеги-опорника Сидорчука з дальніми ударами менше проблем. Сергій це покаже далі.

В таких умовах читався вихід Родрігеша в другому таймі. Він вирвав перемогу для клубу в минулому матчі з Олександрією. І взагалі зараз виглядає "зарядженіше", ніж Де Пена на тій самій позиції. Активності Динамо вистачило на 30-ть хвилин. Після цього кияно дещо підсіли і у Дніпра-1 з'явилися шанси на небезпечні контратаки. Проте динамівці і тут перехопили ініціативу. І коли на 31-й хвилині Довбик входив в штрафну киян, його накрили відразу ЧЕТВЕРО! футболістів.

Останні десять хвилин - це більше розмови з рефері матчу Пасхалом. І це відверто дратувало та гальмувало темп гри. Суддя не скупився на жовті картки, а згодом - і по ділу - "запалив" червоне світло. Всього ж він показав 6 жовтих і 1 червону. При цьому, свою жовту отримав Сидорчук. Через це він пропустить "класичне" в наступному турі. Так, це втрата для киян. Але не критична. Тому що доля цьогорічна чемпіонства буде вирішуватися не в матчі Динамо-Шахтар.

Другий тайм: нестандартний стандарт і вилучення

Динамо більше володіло м'ячем, але не створювало нічого гострого. На 58-ій хвилині Луческу готував подвійну заміну - Родрігеша та Шепелєва замість Де Пени та Шапаренка відповідно. І перед нею трапився гол. Подача з кутового - Ігнатенко втратив м'яч і Миколенка. Останній в один дотик пробив Юрчука. Удар вийшов несильним, але точним. А ще - несподіваним для дніпрян.

Несподіваним, тому що не минуло і 10-ти хвилин, як кияни подвоїли свою перевагу. Але перед цим було справедливе вилучення Довбика. Артем двічі відмахнувся від своїх противників. Схоже, футболіст не витримав напруги матчу і занадто хотів себе проявити. Цим ідеально скористалися кияни. Сидорчук був перший на підбиранні і влучно пробив з метрів 20-ти. Вийшло не так ефектно, як у матчі з Зорею, але своєчасно, щоб закрити гру.

На цьому гра закінчилася. Не сказати, що дніпряни розклеїлися. Наприклад, Родрігеш був дуже активним у себе на фланзі. Проте захисник Дніпра-1 Дуглас класно стримував його пориви. На 83-ій хвилині цілком могла відродитися інтрига. Вийшовший на заміну Хобленко пробивав головою практично з лінії воротарської. Але його удару не вистачило точності. Помилки в центрі оборони киян нікуди не зникли і за такі моменти Шахтар буде карати.

Гра була б цікавішою, якби не вилучення нападника дніпрян. Команда Йовічевіча непогано стримувала суперника та прицільно грала другим номером. Але саме Динамо сьогодні проводить "передчемпіонські" раунди. Це коли здобуваєш перемогу за перемогою. Коли там де не добирав балів, тепер їх береш. Коли десь більше щастить, ніж раніше. Коли починають працювати "домашні" заготовки. І все це за 1 сезон з Луческу.

Наступний матс з Шахтарем. Динамо, вперше за 5 років, підходить до нього фаворитом. Це може бути красива історія - перемогти на фінальній дистанції "гірників". Але і програш в "класичному" не буде трагедією. Тому що лише перемога потрібна сьогодні саме команді з Донецька. І саме Каштру має робити ризиковані кроки. Проте не буду забігати наперед. Тому що чинний чемпіон зараз не Динамо. А все на свої місця розставить гра.