21 травня о 18.00 на стадіоні імені Гагаріна чернігівська Десна зійдеться у двобої з «муніципалами» Тернополя. Це буде вже восьме очне протистояння, хто візьме верх цього разу?

Блог — Все о Десне
Автор — FC Desna
19 мая 2016, 15:08

Вперше турнірні шляхи-дороги «Десни» і «Тернополя» перетнулися у сезоні 2012-2013, коли обидві команди виступали у другій лізі. Тоді сьогоднішні суперники помірялися силами чотири рази. Двічі – восени у груповому турнірі і стільки ж – весною у фінальній пульці. При цьому три поєдинки закінчилися перемогою чернігівців з мінімальною перевагою у рахунку, а ще один – унічию. Відзначимо також, що були зафіксовані два автоголи галичан і стільки ж реалізованих чернігівцями пенальті.

Історія зустрічей сьогоднішніх суперників була започаткована 8 вересня 2012 року на Тернопільському міському стадіоні. Закінчувалася 15-а хвилина, коли оборонець господарів поля Ігор Курило, перериваючи прострільну передачу, послав круглого у свої ворота. А не пройшло і трьох хвилин, як Кондратюк з пенальті подвоїв рахунок. У свою чергу тернополяни у середині другого тайму відквитали один гол — прямим ударом зі штрафного відзначився Богданов .

Того ж року, 10 листопада, відбулося знайомство із Тернополем чернігівських уболівальників. Перед матчем наставник гостей Василь Івегеш заявив: команда налаштована на позитивний результат, що бажаний і для її «старшої сестри» — «Ниви», котра, як і «Десна», теж претендує на першолігівську путівку. І «муніципали» старалися з усіх сил. Але незадовго до фінального свистка їхні сподівання перекреслив автогол, до якого призвела «пожежа», що виникла після гострого флангового прострілу у воротарський майданчик.

Відтак, здобувши у тому чемпіонаті дванадцяту перемогу, деснянці остаточно позбавили своїх конкурентів навіть щонайменших шансів наздогнати їх в осінній частині чемпіонату. І 30 квітня 2013 року вони приймали «муніципалів» на стадіоні імені Гагаріна в ролі одноосібного лідера. Три очки чернігівцям приніс реалізований на 26-ій хвилині капітаном команди Кондратюком пенальті.

А на фініші сезону у Тернополі суперники розійшлися мирно. Пропустивши гол у першому таймі, господарі поля після перерви відновили рівновагу.

Новітні зустрічі – у першій лізі

Два наступні сезони сіверяни і галичани виступали у різних лігах. А у чемпіонаті 2014-2015, коли Тернопіль дебютував у першому дивізіоні, в обох матчах була зафіксована нічия — 0:0 і 1:1. У Тернополі результативним виявився другий тайм. Причому, рахунок на 60-ій хвилині відкрив Ігор Курило, і тільки на п’ятій компенсованій хвилині Вадим Мельник зрівняв його.

Останнє ж із протистоянь «муніципалів» та «річковиків» датоване 17-им жовтнем 2015-го. Команди зіграли такими складами:

«Десна»: 1. Олег Шевченко, 3. Павло Щедраков, 13. Євген Єлісєєв, 18. Рудольф Сухомлинов, 7. Євген Чепурненко, 21. Костянтин Кравченко(19. Вадим Малюк,71), 5. Володимир Чуланов, 27. Андрій Смалько, 17. Руслан Кісіль (22. Олександр Іоша,90+2), 11. Вадим Бовтрук, 10. Есеола Адерінсола Хабіб (15. Артем Грищенко,89)

ФК «Тернопіль»: 12. Сергій Чернобай, 7. Ігор Курило, 4. Сергій Атласюк, 2. Юрій Соколовський, 3. Андрій Дубчак, 8. Андрій Кондзьолка, 5. Степан Клекот, 16. Ігор Сороцький, 11. Сергій Полянчук (20.Тарас Громяк,55) 9. Олександр Кіцак (15. Роман Гаврилюк,( 19. Тарас Кривий,27.)

Дебют гри пройшов за територіальної переваги господарів поля. Були і кілька небезпечно поданих кутових, і вкидання м’яча (фірмове «блюдо» ) з аута прямо у наш штрафний майданчик, і загострення, що вимагали прямого втручання воротаря Шевченка, але …

Йшла 29-а хвилина, коли «Десна» одержала право на штрафний, призначений метрах у двадцяти п’яти по діагоналі від воріт суперника. І майстерна подача знайшла свого адресата. Нестримний Есеола з близької відстані вразив ціль. А уже на другій доданій до першого тайму хвилині там же, на лівому фланзі, народився другий гол. Вийшовши з воріт, Сергій Чернобай заповзявся завадити Чепурненку, коли той прорвався на «побачення» з ним. Але Євген майстерним обвідним спрямував шкіряну кулю у сітку.. Єдиний шанс «розмочити» рахунок у господарів поля був на 62-ій хвилині, коли міг відзначитися Степан Клекот. Але Олег Шевченко, котрий, до речі, як-то кажуть, ловив усе, що треба було ловити, «потягнув» його підступний удар.

Таким чином, на сьогодні суперники провели 7 матчів, з яких 4 закінчилися перемогою нашої команди і 3 – унічию. Різниця забитих і пропущених голів – 8:3. При цьому вдома Десна не програвала і не пропускала –2 перемоги, 1 нічия, різниця забитих і пропущених голів –2:0.